Çarşamba , Şubat 19 2020
ANA SAYFA / PEDAGOJİ/MUTLU AİLE / ANNELİK / 150 SORUDA FITRATA UYGUN ÇOCUK YETİŞTİRMEK

150 SORUDA FITRATA UYGUN ÇOCUK YETİŞTİRMEK

150 SORUDA FITRAT_KAPAK
Hayırlı ve sağlıklı evlat sahibi olmak için rehber kitap!
Yazar: Dr. Hayri Gözlükgiller, Hatice Kübra Tongar
Hayykitap No: 353
Türü: PEDAGOJİ – MUTLU AİLE / Annelik / Çocuk Eğitimi
Birinci baskı: Ekim 2016
Sayfa Sayısı: 200
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-9841-59-7
Barkod: 9786059841597
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Kur’an, ‘bir’ insan inşa etme kitabıdır ve bu ilahî kitabın satırlarında çocuk terbiyesi için gerekli bütün bilgiler, sistemler ve davranış kalıpları ziyadesiyle mevcuttur. Maharet, vahye muhatap olabilen bir kalp, doğruyu düşünebilen bir akıl ve acziyeti haykıran bir niyetle Rabbi Rahim’in kapısını tıklatmaktır. Sonrası zaten kendiliğinden şekil alacak, kendi yolunu doğal seyri içinde kolaylıkla bulacaktır.

İşte bu yüzden, çocuk terbiyesinin asıl referans noktası, bizatihi Yaradan’ın koyduğu kurallar sistemi olmalıdır. Sonrasında bilim, evrensel kabul görmüş değerler, kültür, örf ve âdetler bu sistemin kılcallarını oluşturmalıdır. Böylelikle, doğru terbiye kanalları sarsılmaz değerler üzerine bina edilmiş olacaktır.

Kur’an-î gerçeklerin pedagojiye bakan boyutunda görürüz ki, ergenliğe kadar olan süreçte çocuk eğitimi, çocuğun yaş dönemlerine has gereklilikler içerir. Bu dönemleri bilmek, gereklerini yerine getirebilmek adına anne-babalara büyük kolaylık sağlayacaktır. Her sürecin içerdiği problemler, yine kendi yaş dönemi içerisinde değerlendirilerek çözüme ulaşılacaktır.

Yazarlarımız Dr. Hayri Gözlükgiller ve Hatice Kübra Tongar’ın uzmanlık alanlarını birleştirmeleri sonucu oluşan bu kitap, Kur’an’ın ışığıyla bilimin ışığını birleştiriyor ve çocuk ebeveyn ilişkisinin en elzem meselelerine 150 soruyla net cevaplar veriyor.

Çocuğunuzu bebeklikten itibaren ruhsal ve bedensel olarak nasıl kavrayacaksınız? Onu hangi ilkelerle, nasıl terbiye edeceksiniz? Zorluklarla nasıl baş edeceksiniz? Çocuğunuzla sağlıklı iletişimin temel kuralları nelerdir? Vicdan, onur, nefs, dua, paylaşma gibi kavramları çocuğunuza nasıl öğreteceksiniz? Çocuğunuzu terbiye ederken, kendinizi nasıl terbiye edeceksiniz?

Çocuğunuzu ve kendinizi anlamanız için eşsiz bir rehber, Kur’ani ve Nebevi terbiyeyle pedagojinin birleşmesinden oluşan, ebeveynler için bir başucu kitabı. Hadisler, menkıbeler, tarihimizden anekdotlar eşliğinde…

Dr. Hayri Gözlükgiller
450 Soruda Anadolu Ekolüyle Gebelik ve Annelik (çok yazarlı), Ekim 2016
150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek (çok yazarlı), Ekim 2016

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

450 Soruda Anadolu Ekolüyle Gebelik ve Annelik (çok yazarlı), Ekim 2016
150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek (çok yazarlı), Ekim 2016

Hatice Kübra Tongar

kubratongar@gmail.com
facebook.com/BagirmayanAnneler
twitter.com/KubraTongar
instagram.com/haticekubratongar

Orta öğretimine Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Süper Lise Bölümü’nde başlayan Hatice Kübra Tongar, başörtüsü problemi nedeniyle okulu bırakıp, imam hatip eğitimini açık öğretim lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü Onur Derecesi ile bitirdi. Lisans süresince dalının uzmanı eğitimcilerden çocuk gelişimi ve eğitimi dersleri aldı. Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi Aile Danışmanlığı Bölümü’nde eğitim gördü. Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi, Projektif Çocuk Testleri, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi gibi pek çok terapistlik eğitimi aldı. Tongar, Arel Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir.

Yazı yazmak, ilkokul yıllarında başlayan kompozisyonlarla birlikte hep hayatında oldu. Makaleleri çeşitli dergilerde yayınlandı. Milat Gazetesinde haftalık köşe yazarlığı yaptı. Çocuğa dair birçok projenin metin yazarlığını yürüttü. Türkiye’nin ilk interaktif çocuk CD projelerinden olan Muallim Çocuk’un metinlerini yazdı. Ulusal radyo ve televizyon kanallarında pek çok çocuk eğitimi programı hazırlayıp sundu.

Diğer yayınevlerinden 2009 yılında Minik Bebeğime Afiyetle isimli kitabı, 2011 yılında 10 kitaptan oluşan Masal İstediğin Gibi Bitsin seti, 2013 yılında 0-1 yaş bebek bakımını anlatan Anneciğim Beni Tanıyor musun? isimli kitabı, 2014 yılında 1-5 yaş çocuğunun gelişimini kaleme aldığı Anneciğim Ben Büyüyorum isimli eseri yayımlandı.
Kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşan ‘Bağırmayan Anneler’ sosyal medya hesabında annelere ulaşan yazarımız, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği Bağırmayan Anneler seminerleriyle de ailelerle buluşmaya devam ediyor. Ve her daim ‘eş’ ve ‘annelik’ rollerini layığıyla yerine getirme duasını sürdürüyor…

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Bağırmayan Anneler, Nisan 2017
İlk 12 Ayda Bebeğin Gelişimi Beslenmesi Oyunları, Şubat 2017
1-5 Yaş Çocuğunun Gelişimi Beslenmesi Oyunları, Şubat 2017
Çocuk Eğitiminde 100 Mucize Çözüm, Ekim 2016
450 Soruda Anadolu Ekolüyle Gebelik ve Annelik (çok yazarlı), Ekim 2016
150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek (çok yazarlı), Ekim 2016
Allah’ı Arayan Çocuk, Ekim 2016
Ben Ne Biliim?, Şubat 2016
Başımın Üstünde Yerin Var, Ekim 2015
Fıtrat Pedagojisi 2: Peygamberlerin Çocuk Eğitim Metotları, Ekim 2015
Fıtrat Pedagojisi, Şubat 2015

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

ETKİNLİKLERLE EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM [6’LI SET]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir