Çarşamba , Kasım 13 2019
ANA SAYFA / PEDAGOJİ/MUTLU AİLE / ÇOCUK EĞİTİMİ / 3-10 YAŞ ÇOCUKLAR İÇİN OYUN VE ETKİNLİKLER

3-10 YAŞ ÇOCUKLAR İÇİN OYUN VE ETKİNLİKLER

KAPAK
Çocuğunuzun duygusal zekasını güçlendiren, yaşam becerilerini geliştirmeyi hedefleyen 70 hazır etkinlik.
Yazar: Kudret Eren Yavuz
Hayykitap No: 224
Türü: PEDAGOJİ – MUTLU AİLE / Oyun Terapisi / Çocuk Eğitimi / Çocuk Psikolojisi
Birinci baskı: Ekim 2017
Sayfa Sayısı: 160
Ebat: 15,5×23 cm
ISBN: 978-975-2477-62-9
Barkod: 9789752477629
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Oyun terapisi teknikleri ile zenginleştirilmiş uygulamalarla Türkiye’de bir ilk!
Elinizdeki bu kitap, onlarca anne baba ve çocuk psikoterapisti tarafından uygulanmış, geliştirilmiş, 3-10 yaş aralığı için tam 70 oyun ve etkinliğin yer aldığı çok önemli bir kaynak, tam bir tecrübe kitabıdır. Bu oyun ve etkinliklerin her biri hem çocuğunuzun gelişmesini, hem de onun bilmediğiniz yönlerini keşfetmenizi, yakınlaşmanızı, problemlerini anlamanızı, yavrunuza ve kendinize daha etkin yollarla yardım etmenizi sağlayacak.
Bu tecrübe kitabı sizi çocuklarınızın ruhlarında bugünden yarına biriktirip saklayabileceğiniz güçlü anılar oluşturmaya davet eder.

Kudret Eren Yavuz

İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’in Çifteler ilçesinde tamamladı. 1997 yılında ODTÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden şeref derecesi ile mezun oldu. Aynı üniversitede ‘Çocukluk döneminde anne baba tutumlarının çocuğun kendini gerçekleştirme düzeyine olan etkisi’ konulu tezi ile uzmanlığını tamamladı.

2005 yılından itibaren çocuk-ergen ruh sağlığı ve aile terapilerine yönelen Yavuz, 2010 yılında Beck Yönelimli Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR Travma terapisi uzmanlık eğitimlerini tamamladı. 2012 yılında Almanya Wiesbaden Pozitif Psikoterapi Akademisi Master Programı kapsamında Çocuk, Ergen ve Aile terapisi eğitimiyle ‘psikoterapist’ unvanını aldı.
Halen Uluslararası WAPP Akademi’nin lisanslı çocuk ve aile terapistlerindendir. Çocuk ruh sağlığı, Duygusal Zekâ gelişimi, Çocuk ve Aile Eğitimi konularına yönelik yayınlanmış 8 kitabıyla ve eğitimleriyle geniş kitlelerle buluşmuştur. Kudret Eren Yavuz, ülke genelinde özel ve kamu kurumlarında, sivil toplum kuruluşlarında, TV programlarında ailelere ve eğitimcilere yönelik söyleşiler yapmakta, konferanslar ve eğitimler vermektedir.

Mesleğini kendisine ait bir psikolojik danışma merkezinde sürdürmekte, üniversitede alanında dersler vermekte, Osmangazi Üniversitesi’nde Psikolojik Danışma alanında doktora çalışmalarını yürütmektedir. Kudret Eren Yavuz, evli olup iki erkek, bir kız çocuk annesidir.

Kişisel web sitesi:
www.kudreterenyavuz.com
Ulaşabileceğiniz mail adresi:
kudreterenyavuz@gmail.com

Yazarın çalışmalarını takip edebileceğiniz sosyal medya hesapları:
facebook.com/KudretErenYavuz
Instagram / @KudretErenYavuz
twitter.com/kudreterenyavuz

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

3-10 Yaş Çocuklar İçin Oyun ve Etkinlikler, Ekim 2017
Kökler ve Kanatlar, Nisan 2017
Çocuğun Ruhuna 7 Armağan, Şubat 2017

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

MUTLULUK DOKTORU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir