Çarşamba , Şubat 19 2020
ANA SAYFA / PEDAGOJİ/MUTLU AİLE / ANNELİK / 450 SORUDA ANADOLU EKOLÜYLE GEBELİK VE ANNELİK

450 SORUDA ANADOLU EKOLÜYLE GEBELİK VE ANNELİK

450 SORUDA ANADOLU EKOLU_KAPAK
Anne adaylarının ve yeni annelerin ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler bu kitapta!
Yazar: Dr. Zahide Küçük, Dr. Hayri Gözlükgiller, Hatice Kübra Tongar
Hayykitap No: 352
Türü: PEDAGOJİ – MUTLU AİLE / Gebelik / Annelik / Çocuk Eğitimi
Birinci baskı: Ekim 2016
Sayfa Sayısı: 272
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-9841-60-3
Barkod: 9786059841603
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Anadolu ekolü modern tıbbın bilimsel gerçekleriyle kadim öğretilerin günümüze uygun olan unsurlarının bir araya getirilmesidir. Beden ve ruhun birlikteliğidir. En az bedensel sağlık kadar, ruh sağlığının ve din temelli maneviyatın önemsenmesidir.

Konu hamilelik ve yeni annelik olunca, gerekli rutin testler, takviyeler kadar sevgi, saygı, özveri, dayanışma, tevazu, tevekkül, razı olma gibi kutsal değerlere önem verilmesidir. Bebeğin eve ilahi bir neşe getireceğine, hayırlı bir evladın amel defterlerimizi hep açık tutacağına inanmaktır!

Evet, hamilelik, annelik ve babalık ciddi işlerdir! Çocuklarımızın mutlu yarınlara temel olmasını istiyorsak, salt tıp biliminin yetersiz kaldığını görmek durumundayız. Jinekoloji ve pediatri mutlaka gereklidir ama tek başına yetersizdir! Bunu, Kur’an iklimini ciğerlerine doldurmuş Anadolu topraklarının ilahi değerleriyle desteklemek ve güçlendirmek gerekir.

Elinizdeki kitap işte bu amaca hizmet ederek Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Zahide Küçük, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hayri Gözlükgiller ve Çocuk Terapisti ve Aile Danışmanı Hatice Kübra Tongar tarafından yazıldı. Hamilelik, doğum, lohusalık, yenidoğan ve bebek sağlığı konusunda merak edilen 450 soru, alanının uzmanları tarafından sizler için cevaplandı.

Bu kitap anneliğe, babalığa, bebeğe ve aileye bakışınızı değiştirme iddiasında! Çünkü artık ‘düşünen ebeveynlikten’ ‘hisseden ebeveynliğe’ doğru yol almanın tam zamanı!

Dr. Zahide Küçük
1983 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2014 yılında Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanını aldı. Ankara Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi’nde zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra özel bir hastanede çalışmaya başladı. Dr. Küçük, tüm anne adaylarının sağlıklı bir gebelik geçirebilmeleri için çeşitli toplantılar, seminerler düzenlemekte, gerek sosyal medyada gerekse yazılı basında sık sık yer almaktadır. “Sağlıklı gebelik, sağlıklı çocuk, sağlıklı yarınlar” ilkesiyle hareket ederek bu konuda çok sayıda çalışmalar yapmaktadır. Özel ilgi alanları anne sağlığı ve çocuk bakımı, yüksek riskli gebelik takibi ve jinekolojik ameliyatlardır. Halen Ankara’da özel bir hastanede görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

450 Soruda Anadolu Ekolüyle Gebelik ve Annelik (çok yazarlı), Ekim 2016

Dr. Hayri Gözlükgiller
1973 tarihinde Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlayıp Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. Sırası ile Niğde Hacettepe Hastanesi, Nevşehir Yimpaş Çağrı Hastanesi, Kayseri-İncesu Devlet Hastanesi, Kayseri Doğum Evi, Özel Güngören Hastanesi, Medicalpark Bahçelievler Hastanesi’nde görev yaptı. Dr. Gözlükgiller, halen İstanbul Medicalpark Bahçelievler Hastanesi’nde görev yapmaktadır. Tıbbi ilgi alanlarına; pediyatrik yoğun bakım, çocuk hastalıkları, yenidoğan bebek takibi, bulaşıcı hastalıklar girmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 2014 yılında yayınlanmış Anne Babayı Kullanma Kılavuzu adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

450 Soruda Anadolu Ekolüyle Gebelik ve Annelik (çok yazarlı), Ekim 2016
150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek (çok yazarlı), Ekim 2016

Hatice Kübra Tongar

kubratongar@gmail.com
facebook.com/BagirmayanAnneler
twitter.com/KubraTongar
instagram.com/haticekubratongar

Orta öğretimine Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Süper Lise Bölümü’nde başlayan Hatice Kübra Tongar, başörtüsü problemi nedeniyle okulu bırakıp, imam hatip eğitimini açık öğretim lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü Onur Derecesi ile bitirdi. Lisans süresince dalının uzmanı eğitimcilerden çocuk gelişimi ve eğitimi dersleri aldı. Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi Aile Danışmanlığı Bölümü’nde eğitim gördü. Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi, Projektif Çocuk Testleri, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi gibi pek çok terapistlik eğitimi aldı. Tongar, Arel Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir.

Yazı yazmak, ilkokul yıllarında başlayan kompozisyonlarla birlikte hep hayatında oldu. Makaleleri çeşitli dergilerde yayınlandı. Milat Gazetesinde haftalık köşe yazarlığı yaptı. Çocuğa dair birçok projenin metin yazarlığını yürüttü. Türkiye’nin ilk interaktif çocuk CD projelerinden olan Muallim Çocuk’un metinlerini yazdı. Ulusal radyo ve televizyon kanallarında pek çok çocuk eğitimi programı hazırlayıp sundu.

Diğer yayınevlerinden 2009 yılında Minik Bebeğime Afiyetle isimli kitabı, 2011 yılında 10 kitaptan oluşan Masal İstediğin Gibi Bitsin seti, 2013 yılında 0-1 yaş bebek bakımını anlatan Anneciğim Beni Tanıyor musun? isimli kitabı, 2014 yılında 1-5 yaş çocuğunun gelişimini kaleme aldığı Anneciğim Ben Büyüyorum isimli eseri yayımlandı.
Kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşan ‘Bağırmayan Anneler’ sosyal medya hesabında annelere ulaşan yazarımız, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği Bağırmayan Anneler seminerleriyle de ailelerle buluşmaya devam ediyor. Ve her daim ‘eş’ ve ‘annelik’ rollerini layığıyla yerine getirme duasını sürdürüyor…

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Bağırmayan Anneler, Nisan 2017
İlk 12 Ayda Bebeğin Gelişimi Beslenmesi Oyunları, Şubat 2017
1-5 Yaş Çocuğunun Gelişimi Beslenmesi Oyunları, Şubat 2017
Çocuk Eğitiminde 100 Mucize Çözüm, Ekim 2016
450 Soruda Anadolu Ekolüyle Gebelik ve Annelik (çok yazarlı), Ekim 2016
150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek (çok yazarlı), Ekim 2016
Allah’ı Arayan Çocuk, Ekim 2016
Ben Ne Biliim?, Şubat 2016
Başımın Üstünde Yerin Var, Ekim 2015
Fıtrat Pedagojisi 2: Peygamberlerin Çocuk Eğitim Metotları, Ekim 2015
Fıtrat Pedagojisi, Şubat 2015

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

ETKİNLİKLERLE EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM [6’LI SET]

Bir Yorum

  1. gizem güler

    kesinlikle tüm anne adaylarına önereceğim bir kitap.. gebeliğim bu kitap sayesinde çok rahat geçiyor. özellikle DR ZAHİDE KÜÇÜK hanımın bölümlerinden çok fayda gördüm.. kendisine çok teşekkür ediyorum.. sonraki kitaplarını dört gözle bekliyorum. teşekkürler ZAHİDE KÜÇÜK, teşekkürler HAYY KİTAP….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir