Pazartesi , Kasım 18 2019
ANA SAYFA / EDEBİYAT / DENEME / MÜSTESNA DELİLER ALBÜMÜ

MÜSTESNA DELİLER ALBÜMÜ

mustesna
Acımasız bir dünyanın vicdan ışıkları…
Yazar: Zeki Bulduk
Hayykitap No: 136
Türü: EDEBİYAT / Deneme
Birinci baskı: Şubat 2011
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 978-605-4325-43-6
Barkod: 9786054325436
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Bir deli sadece, yalnızca, asla, bizatihi deli değil; bir şehrin hafızasıdır. İnsanlığımızın vicdanıdır. Merhamet adlı bir delikli çalgıdır. Ney gibi!..

Bir deli öldüğünde bize ses veren delikler bir bir kapanır, ahenk yok olur…

Acımasız bir dünyanın vicdan ışıkları olan bu güzel insanlardan, ‘aklı başında’ olanlardan öğrendiklerimizden daha çok şey öğreniriz. Çünkü, o kadar gerçekçi ve yalındırlar ki gördüklerini söylemezlerse dilleri çürür. “Yalandır yaşadığınız yalan” diye haykırırlar yüzümüze.

Yoktur şu cihanda meczup olandan daha huzurlu. Çünkü bir meczup ne dünyaya ne de kendine düzen vermek için düşmez yollara. Ancak, öyle meczuplar vardır ki dünyanın yörüngesini değiştirecek güce, enerjiye sahiptirler. Taşra kasabalarındaki gariban delilerden tutun da yaşı altmışı geçtiği halde insanlar için kendini feda eden meczuplara kadar her delinin mutlaka ‘bir bildiği’ vardır. Ve onların bildiklerini, aklın ve dünyanın esirleri olan bizler asla bilemeyiz.

Müstesna Deliler Albümü, Zeki Bulduk’un dünyanın en masum insanlarına dair özlü ve dokunaklı bir çalışması. İnsanları merhamet kalesine davet eden yazar, bu albüme bakarken, meczupların öykülerini okurken insanlığımızın deliren ve delirten yüzünü gösteriyor okuyucuya.

İyi bakın o yüzlere!

İnsanı ağlamaya, insanı gülmeye; susup, o yüzlerdeki bitimsiz şarkıyı dinlemeye sürükleyen bir şeyler var…

“Deliler; en saf haliyle insanlığımızdır, çocukların ve delilerin var olduğu bir dünyadan ümit kesilmez” diyen yazar sizleri müstesna bir albüm ve insan sıcaklığında öykülerle baş başa bırakıyor.

Zeki Bulduk

1973’te doğdu. Öleceği günü haşyetle bekliyor. Bu arada yazmaya, okumaya, acı çekmeye, müzik dinlemeye, çocukları sevmeye ve dua etmeye devam ediyor. Meczuplar, sınırı aşan kadınlar ve Hz Ali Cenkleri üzerine kafa yoruyor…

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Müstesna Deliler Albümü, Şubat 2011

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

MUTLULUK DOKTORU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir