Cumartesi , Eylül 21 2019
ANA SAYFA / ÇOCUK / ATEŞBAZ DEDE’NİN ÇIRAKLARI

ATEŞBAZ DEDE’NİN ÇIRAKLARI

ATESBAZ KAPAK.indd
Sağlıklı Beslenme Hikayeleri-5
Yazar: A.Erkan Akay
Resimleyen: Nur Dombaycı
Hayykitap No: 454
Türü: ÇOCUK / Eğlenceli Bilgi / Doğru Beslenme (Renkli Resimli Öykü)
Birinci baskı: Ocak 2018
Sayfa Sayısı: 80
Ebat: 13,5×19,5 cm
ISBN: 978-975-2477-53-7
Barkod: 9789752477537
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA


Sağlıklı bir yaşam bilinci oluşturabilmek adına Hayykitap Çocuk, Sağlıklı Beslenme Hikayeleri Serisi ile sorunu temelden çözmeyi amaçlıyor ve ilk defa konunun en önemli muhataplarına, çocuklarımıza hitap ediyor…


İşte serinin bu kitabında sizleri bekleyen hikayeler;

ERİK FAZLA KAÇINCA
Erik fazla kaçarsa ne olur biliyor musun? Tarkan ve Batuhan öğrenmişler ama tuvalete de zor yetişmişler. Neyse ki babaanneler bu işleri çözer.

ÇOK HIZLI BÜYÜYORUM ANNE
Bademcikler birden bire büyüyen Emir büyüdüğünü sandı ama boyu uzamamıştı, kilosu da artmamıştı. Büyüyorum sanırken hastalanmak ne büyük hayal kırıklığı. Vah Emir vah…

PEMBE MOR UYUMAK ÇOK ZOR
En güzel pembeler, en güzel morlar bu hikayede. Sıla’nın uykusunu getiren bu mor denize sen de dalmak istersen durma çevir bakalım sayfaları.

DENİZİN ÇOCUKLARI
Levent, Deniz ve Bahri. İşte denizin çocukları. Onlar susuz duramaz. Bol bol su içerler. Su içmenin de bir şekli var ama. Sana da öğretecekler.

KAYA KARTALI VE KIZIL TAVUK
Uzaklardan kahverengi kaya kartalının çığlığı duyuldu. Sonra bir daha ve bir daha. Etraftaki bütün kuşlar onun ne demek istediğini anlamıştı; burada insanlara yumurta yapmak için uçmaktan vazgeçmiş bir kızıl tavuk var. Bundan sonra buradan geçen bütün kuşlar onu selamlasın!

ATEŞBAZ DEDE’NİN ÇIRAKLARI
Ateşbaz Dede’nin çıkarları dünyanın en ünlü aşçıları oldular. Unutulan demirhindi şerbetini herkese hatırlattılar. Bu tarifi nasıl mı öğrendiler? Kimse bilmiyor ama sır tutabilirsen sana anlatabilirim…


A.Erkan Akay

1981 İstanbul doğumlu. Orta öğrenimini Kültür Koleji Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2012 yılından bu yana Bilgin Atıcılık Spor Kulübü Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2015 yılından bu yana Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Teknik Kurul Başkanlığı, 2017 yılından bu yana Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezleri Atıcılık Komisyonu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Ulusal ve uluslararası düzeyde başarıya ulaşmış bir çok sporcunun yetişmesine idareci olarak katkıda bulunmuştur. Ardından, boşluk gördüğü bir alanı nitelikli eserlerle doldurmak niyetiyle çocuk kitapları yazmaya yönelmiştir. Konya’da ikamet etmektedir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Pancar Bey Mısır Adam’a Karşı, Ocak 2018
Havuç Kardeşliği, Ocak 2018
Kahramanlar Ne Yer?, Ocak 2018
Gezegenleri Yedik Doymadık, Ocak 2018
Ateşbaz Dede’nin Çırakları, Ocak 2018
II. Abdülhamid’in Hafiyeleri,Ocak 2018

Resimleyen
Nur Dombaycı

Çocukken yazarların kendi yazdıkları kitabı resimlediklerini sanan Nur Dombaycı; oynadığı ‘‘öğretmencilik’’ oyununda kendi yazdığı hikayeleri resimlemekle çizerliğe başladı. Büyüyüp birçok yayıneviyle çizer olarak çalıştıktan sonra, hem yazıp hem çizerek, yazarlık yolundaki ilk adımını da attı. Artık hem yazıp hem çiziyor. 27 yaşında, evli ve Emir’in annesi. Üniversitede bilgisayar programcılığı okumuş olsa da, sonrasında nihayet hayali olan Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü okuyan Nur dombaycı, hayal kurmayı, resim çizmeyi, yazmayı, okumayı, öğrenmeyi ve çocukları çoook seviyor.

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

ÇOCUKLARIMIZLA İTİŞMEYELİM İLETİŞELİM

Bir Yorum

  1. Saliha Kurtbaş

    Tasavvuf, yemek, çocuk çok güzel bir şekilde bir araya getirilmiş. Son dönemde aldığımız en faydalı kitaplar oldu. Çocuk okula giderken kitapları çantasında götürüyor tenefüste okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir