Salı , Şubat 18 2020
ANA SAYFA / SAĞLIK / BEBEK REHBERİ İLK BİR YIL

BEBEK REHBERİ İLK BİR YIL

Aynı zamanda anne olan bir çocuk hekiminin tecrübesiyle dört dörtlük bir kılavuz.
Yazarlar: Dr. Görkem Astarcıoğlu
Hayykitap No: 524
Türü: SAĞLIK / Bebek Sağlığı
Birinci baskı: Eylül 2018
Sayfa Sayısı: 128
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-2214-33-6   
Barkod: 9786052214336 
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA


“Biz hekimler, ailelerin bebekleriyle birlikte panik halinde gelip büyük bir korkuyla sordukları sorulara her zaman muhatap oluruz. Oysa cevaplar genellikle çok basittir. Neyin normal, neyin normal dışı olduğunu bildiğinizde bebeğinizin büyüme serüveninin keyfini çıkarırsınız, o da, siz de huzurlu olursunuz. İşte bu kitabı, bebeğinizi korkulara kapılmadan huzurla büyütebilmenizde bir kılavuz olması için kaleme aldım. Doğumunuzdan 12. aya, bebeğinizi beraber büyüteceğiz.”

Modalar, hurafeler, evhamlar, gecenin bir vakti acile koşturacağınız ama hiç de gerekli olmayan yüzlerce durum… Yaygın olarak bilinen ve yapılan ama bebeğiniz için zararlı olabilecek uygulamalar… Kakasının renginden cildinin kızarıklığına, solunumuna, terlemesine, emme pozisyonuna, ilk kahvaltısına… Hayat kurtarıcı, huzur verici ipuçları. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Görkem Astarcıoğlu, ihtiyacınız olduğunda her an yanı başınızda.

Dr. Görkem Astarcıoğlu

1981 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da Çankaya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2005 yılında İzmir Dokuz Eylül Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Çocuk Sağlığı ve Uzmanlığını 2011 yılında İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.
Mecburi hizmetini Uşak Eşme Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirmesinin ardından Uşak Medicalpark Hastanesi (2012) ile özel hastane serüvenine başladı. Halen İzmir Özel Medifema Hastanesi’nde Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi Sorumlu Hekimi olarak çalışmaya devam etmektedir.
Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi (2013) mezunudur.
Evli ve bir çocuk annesidir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Bebek Rehberi İlk Bir Yıl, Eylül 2018

www.drgorkem.com
İnstagram @hekimanne

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

ETKİNLİKLERLE EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM [6’LI SET]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir