Pazar , Aralık 17 2017
ANA SAYFA / ÇOCUK / BEN NE BİLİİM?

BEN NE BİLİİM?

ben-ne
90 soruda bilimce eğlence…
Yazar: Hatice Kübra Tongar
Resimleyen: Filiz Bingöl
Hayykitap No: 332
Türü: ÇOCUK / Eğlenceli Bilgi
Birinci baskı: Şubat 2016
Sayfa Sayısı: 48
Ebat: 20 x 23 cm
ISBN: 978-605-9841-39-9
Barkod: 9786059841399
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
1,5 cm boyunda bir tırtıl ne bilebilir ki diye mi düşünüyorsun?
O zaman şaşırmaya hazır ol!
Çünkü boyundan büyük gözlüğü ve ondan da büyük bilgisiyle Bay Tırtıl’ın sana anlatacak çok şeyi var.
Kemiklerini kimin çaldığını, bir yıl boyunca nefesini nasıl tutabileceğini, sivrisineklerin düşmeden tavanda nasıl asılı durduğunu, atasözlerinin hangi ata tarafından söylendiğini, yaprakların neden sararıp solduğunu ve patlamış mısırın neden patladığını bu kitap sayesinde öğreneceksin.
Böylece 90 kafa kaşındıran gerçeğin, hiç kimse tarafından anlatılmayan gizemli yönlerini de keşfetmiş olacaksın.
Haydi o zaman ne duruyorsun!
Artık hayatın gerçeklerini öğrenme vaktin geldi!

Yazarından okuruna…
Çocuklara yazmanın dünyanın en önemli işi olduğunu düşünen bir yazarın kitabını tutuyorsun elinde. Çünkü ben ilk lokmayı da, ilk lafı da çocuklara ikram eden bir Peygamberin ümmeti olmanın mutluluğuyla alıyorum kalemimi elime. Bu yüzen heybemde ne varsa ilk önce çocuklara ikram etmek istiyorum. Bu ikram bazen çantamın kenarına saklanıvermiş bir küçük şeker, bazen mahallenin tüm farelerini ardına düşüreceğine inandığın bir mızıka, bazen de yüreğin en derininden kopmuş minik bir ‘söz’ oluyor.
Ama illa çocuklara, önce çocuklara diyorum.
Çünkü yetişkin dünyasının sıkıcılığıyla ancak içimdeki çocuğu güldürerek başa çıkabiliyorum. İşte bu yüzden çocukların hep gülmesi gerektiğine inanıyorum. Bunun için de çocuklara yazdığım her konuya tebessüm iliştiriyorum.
Çocuklar gülünce, dünya da güler diye…
Çocuklar gülsün de, tüm dünya gülsün diye…
İyi ki varsın güzel çocuk!
Biz yetişkinlerin sana çok ihtiyacı var…

Hatice Kübra Tongar

kubratongar@gmail.com
facebook.com/BagirmayanAnneler
twitter.com/KubraTongar
instagram.com/haticekubratongar

Orta öğretimine Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Süper Lise Bölümü’nde başlayan Hatice Kübra Tongar, başörtüsü problemi nedeniyle okulu bırakıp, imam hatip eğitimini açık öğretim lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü Onur Derecesi ile bitirdi. Lisans süresince dalının uzmanı eğitimcilerden çocuk gelişimi ve eğitimi dersleri aldı. Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi Aile Danışmanlığı Bölümü’nde eğitim gördü. Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi, Projektif Çocuk Testleri, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi gibi pek çok terapistlik eğitimi aldı. Tongar, Arel Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir.

Yazı yazmak, ilkokul yıllarında başlayan kompozisyonlarla birlikte hep hayatında oldu. Makaleleri çeşitli dergilerde yayınlandı. Milat Gazetesinde haftalık köşe yazarlığı yaptı. Çocuğa dair birçok projenin metin yazarlığını yürüttü. Türkiye’nin ilk interaktif çocuk CD projelerinden olan Muallim Çocuk’un metinlerini yazdı. Ulusal radyo ve televizyon kanallarında pek çok çocuk eğitimi programı hazırlayıp sundu.

Diğer yayınevlerinden 2009 yılında Minik Bebeğime Afiyetle isimli kitabı, 2011 yılında 10 kitaptan oluşan Masal İstediğin Gibi Bitsin seti, 2013 yılında 0-1 yaş bebek bakımını anlatan Anneciğim Beni Tanıyor musun? isimli kitabı, 2014 yılında 1-5 yaş çocuğunun gelişimini kaleme aldığı Anneciğim Ben Büyüyorum isimli eseri yayımlandı.
Kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşan ‘Bağırmayan Anneler’ sosyal medya hesabında annelere ulaşan yazarımız, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği Bağırmayan Anneler seminerleriyle de ailelerle buluşmaya devam ediyor. Ve her daim ‘eş’ ve ‘annelik’ rollerini layığıyla yerine getirme duasını sürdürüyor…

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Bağırmayan Anneler, Nisan 2017
İlk 12 Ayda Bebeğin Gelişimi Beslenmesi Oyunları, Şubat 2017
1-5 Yaş Çocuğunun Gelişimi Beslenmesi Oyunları, Şubat 2017
Çocuk Eğitiminde 100 Mucize Çözüm, Ekim 2016
450 Soruda Anadolu Ekolüyle Gebelik ve Annelik (çok yazarlı), Ekim 2016
150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek (çok yazarlı), Ekim 2016
Allah’ı Arayan Çocuk, Ekim 2016
Ben Ne Biliim?, Şubat 2016
Başımın Üstünde Yerin Var, Ekim 2015
Fıtrat Pedagojisi 2: Peygamberlerin Çocuk Eğitim Metotları, Ekim 2015
Fıtrat Pedagojisi, Şubat 2015

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

KAPAK

ŞİZOFRENİK ATRAKSİYONLAR