Pazartesi , Kasım 18 2019
ANA SAYFA / EDEBİYAT / DENEME / BENDEN VAZGEÇME YA RAB

BENDEN VAZGEÇME YA RAB

kapak
Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyordur, sabret…
Yazar: Mehmet Yıldız
Hayykitap No: 399
Türü: EDEBİYAT / Deneme
Birinci baskı: Nisan 2017
Sayfa Sayısı: 176
Ebat: 13,5×21 cm
ISBN: 978-975-2477-05-6
Barkod: 9789752477056
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Hava karardıkça bende bir sen başlar, susamayacak kadar dolu konuşamayacak kadar yorgun gönlünü hissederim mesafelere aldanmadan.
Acını anlatamazsın ama “acıyla” anlatabilirsin heybenden dökülenleri.
Daha konuşmaya başlamadan ne diyeceğini bilen Rabbine açarsın avuç avuç azabını.
Gaflet kalkar, şerrin içindeki hayırları görmeye başlar vicdanın.
Ve anlarsın.
Aslında Allah senin için çok güzel yollar yaratmış…

Ve anlarsın

Ateş İbrahim’i yakmadıysa

Balık Yunus’u yemediyse

Bıçak İsmail’i kesmediyse

Deniz Musa’yı boğmadıysa

Sen de umutlarını “Kün Fe Yekün” ayetiyle büyütmelisin…

Mehmet Yıldız

Mersinli Alevi bir ailenin Mehmet Yıldız isminde, tantuniyi çok seven bir ferdi olarak büyüdüm. Tabii bu büyüme evrem dizilerdeki kadar rahat olmadı!


Hayatın keyifli geçtiğini zannettiğiniz günlerde, bir bakmışsınız Firavun’un türevi bir adam oluvermişsinizdir bu süreçte… İşte böyle yaşarken bile kalbim daraldığında çevremde kimsenin elinin kalbime yetmemesi, kalbimin yapıldığı fabrika ve kalbimi yapan Sanatkâr arayışına itti beni. İyi ki de itmiş, elhamdülillah ite kaka bulduk bu yolu. :)
 Sonra kader diğer sürprizlerini tecelli ettirmek için benim biletimi İzmir’e kesmiş meğer…
 Ege Üniversitesi’nde matematik bölümünü bitirdikten sonra ise ikinci meslek olarak matematik öğretmenliği yapıyorum.


İlk mesleğim mi?
 Rabbimi tanımak…
 Mersin’de birkaç üniversiteli gencin birleşerek bir bebeğin annesinin meme musluklarından beslendiği gibi, Risale-i Nur’un iman hakikatlerine doyurduğu musluklarından beslenerek iman gelişimimiz başladı. Sonra dertlenmeye başladık… Bildiklerimizi bilemeyenlere dertlenmeye…


Allah, kader planında bu acı ile kıvranan birkaç arkadaşla denk getirince ise, 300 metrekarelik yerde sosyal medyayı kullanarak milyonlarca insana ulaşmaya vesile olduk.
Demek bizim gibi arıza adamlar bile bu eserlerle bu hâle gelebiliyormuş!


Tahmin ettiğimizden çok daha büyük bir kitleye ulaşmak nasip oldu. Yaptığımız sohbetleri Youtube, Facebook, Twitter gibi sosyal medya araçlarını kullanarak birçok kardeşimize ulaştırmaya çalıştığımızdan, birkaç yıl içinde bir de baktık milyonlara ulaşmak nasip olmuş.
Hatta birçok kardeşin, “Biz gelemiyoruz, izleyemiyoruz, bir çözüm yolu bulun” demesinden sonra yaptığımız sohbetleri canlı yayında da vermeye başladık.


Takipçilerimizin ise neredeyse yüzde doksanını gençler oluşturuyor. Bize ulaştırdıkları mesajlarda, bizleri aynı kendileri gibi gördüklerinden ve kendilerinin de bu işleri yapabileceğine özgüven duymaya başladıklarından bahsediyorlar.
Sosyal medyada üç yıl gibi bir süre zarfında milyonlara ulaşılınca anladım ki, Allah bizim gibi küçükleri böyle büyük işlere vesile ederek kendi büyüklüğünü gösteriyormuş…
Bugüne kadar muhaliflere az da olsa rastladık hâliyle. Tahmin ediyorum ya bir kusurumuzu görmüş, omzumuzdaki akrebi söylemeye çalışmışlardır ya da ilk bakışta ne yapıyor bu gençler diye bizi anlamaya çalışıyorlardır. Allah hepsinden razı olsun, omzumuzdaki akrebi söyleyene rahmet…


Bediüzzaman Hazretlerinden aldığımız “müspet hareket” düsturundan ötürü kapımızın önünde pankart açıp “Sizi istemiyoruz” deseler bile, bize, “Yorulduysanız buyurun bir çay için, yine devam edersiniz yolunuza” demek düşer.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Benden Vazgeçme Ya Rab, Nisan 2017

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil

YENİ ÇIKANLAR

MUTLULUK DOKTORU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir