Çarşamba , Ekim 24 2018
ANA SAYFA / ÇOCUK / BİR KÖPEĞİN SAMİMİ İTİRAFLARI

BİR KÖPEĞİN SAMİMİ İTİRAFLARI

bir-kopegin22
Çoban köpeği Anton söz alıyor, her şeyi bir bir anlatıyor!
Yazar: Jutta Richter
Hayykitap No: 229
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: Ekim 2013
Sayfa Sayısı: 120
Ebat: 13,5×19 cm
ISBN: 978-605-5181-36-9
Barkod: 9786055181369
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Köpeklerin iç dünyasını bir çoban köpeğinden dinlemeye hazır mısınız? Hayata nasıl bakıyorlar? Koymaya çalıştığımız kurallar, birlikte yaşamak zorunda kaldıkları kediler, insanlar ve özellikle de çocuklarla ilgili ne düşünüyorlar?

Ödüllü usta yazar Jutta Richter son derece özgün, naifliği de içinde barındıran yaramaz bir üslupla bir çoban köpeğini konuşturuyor, onun bugününü, geçmişten hatırladıklarını, ne zaman ağlayıp ne zaman güldüğünü, nasıl yanlış anlaşıldığını, nasıl kahraman olduğunu bizzat kendisinin ağzından anlatıyor. Anton öylesine tatlı bir haylaz ki, başından ve aklından geçenleri okurken bazen gülümseyip bazen hüzünlenmekten kendinizi alamayacaksınız.

Anton bir çoban köpeği. Doğduğu yerden ayrılsa da uzaklarda kendine sıcacık bir yuva bulmuş. Yuvasının sakinleri ise bir kadın, bir erkek, bir çocuk, bir de kedi! Bir Köpeğin Samimi İtirafları’nda Anton iç dünyasının kapılarını sonuna kadar açıyor, her şeyi ama her şeyi tüm içtenliğiyle anlatmaya koyuluyor. Neden sepetinde uyumuyor, neden ayakkabı kemiriyor, neden söz dinlemiyor, neden kediyle geçinemiyor, neden uluyor, neden havlıyor? Neden, neden, neden?.. Hadi Anton anlatsın, biz dinleyelim!

Jutta Richter
1955’te Almanya Westfalen’de doğan Jutta Richter, Münster’de Alman dili ve edebiyatı, ilahiyat ve yayıncılık okudu. Henüz lise öğrencisiyken yazdığı ilk kitabı 1975’te yayımlandı. Kitapları ile 2001 Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü, 2005 Katolik Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü ve 2007 İtalyan Çocuk Kitapları Ödülü gibi pek çok ödül aldı, tüm yapıtları için 2004 yılında Hermann-Hesse bursu ile ödüllendirildi. Asıl olarak çocuk ve gençlik kitaplarıyla tanınan Richter, radyo oyunları, çocuklar için tiyatro oyunları ve şarkılar da yazıyor. Jutta Richter bugün Münsterland’da Westerwinkel şatosunda yaşıyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Bir Köpeğin Samimi İtirafları, Ekim 2013

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

KALİTELİ YAŞAMIN SIRRI 3’Ü 1 ARADA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir