Perşembe , Nisan 9 2020
ANA SAYFA / SAĞLIK / DOĞAL KOZMETİKLER / BÜTÜNSEL GÜZELLİK

BÜTÜNSEL GÜZELLİK

Bütünsel Güzellik_KAPAK
21 Günlük Güzellik Programı ve Doğal Ecza Dolabınız bu kitapta!
Yazar: Seda Sakacı Çelik
Hayykitap No: 460
Türü: SAĞLIK / Doğal Kozmetikler / Ekoloji
Birinci baskı: Ocak 2018
Sayfa Sayısı: 144
Ebat: 15,5×23 cm
ISBN: 978-975-2477-67-4
Barkod: 9789752477674
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

“Güzel ve sağlıklı cilt aslında tüm vücut sağlığımızın yansıması ile birlikte, duygusal durumumuzun da bir yansımasıdır. İnsanın kendine dışarıdan bakması, içerden bakması, mental duygu durumunu iyi hissetmesi bir ritüel felsefesi olarak algılanmalıdır. Bu kitabımda bütünsel güzelliği, doğal bakımla, koruyucu güzellik anlayışı ile kolay uygulanabilir. programlara böldüm.
Yıllardır mesleğime olan tutkum hep daha iyisini hep daha güzelini, doğru ve bilimsel bilgiyi aramamı sağladı. Ben de sizlerle  uzmanlığımda sentezlediğim ve uyguladığım terapi ve bilgilerimi paylaşmak istedim.
Cilt uzmanı estetisyenlere ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen herkese güzel bir bakış açısı sağlamasını ümit ediyor ve çok seveceğinizi umuyorum.
Bütünsel Güzellik kitabımda, güzellik merkezlerinde, enstitülerde ve evinizde rahat uygulayacağınız ritüelleri bulacaksınız. Vereceğim bütünsel güzellik terapileri ile güzelliğinizi sağlıklı bir şekilde korumayı öğreneceksiniz. Bu holistik terapiler yaşam kalitenizi artırıp doğal güzelliğinizi bulmanıza yardımcı olacak…”

Seda Sakacı Çelik

İşte kitapta yer alan tüm doğal güzellik ritüelleri:

Aromaterapi
Kilo Terapi
Enzim Terapi
Antioksidan Terapi
Taş Terapi
Mineral Terapi
Kristal Terapi
Anti Aging Terapi
Meyve Suyu Terapi
Probiyotik Terapi
Kupa Terapi
Apiterapi
Müzikoterapi

Seda Sakacı Çelik

İstanbul’da doğdu. Temel eğitimini tamamladıktan sonra Celal Bayar Üniversitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü’nün ardından, Kocaeli Üniversitesi Kozmetik Teknolojisi Bölümü’nü bitirdi.

Doğal Kozmetik atölye çalışmaları eğitim seminerleri vermekle birlikte, cilt bakımı, saç tasarımı usta öğreticisi olup, üniversitelerde öğretim görevliliği hizmetlerinde bulunmuş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkanlığı’nı yapmıştır. İBB’de Bölüm Başkanlığı yaptığı dönemde Türkiye’de ilk defa bir okulda kendisinin yazıp oluşturduğu müfredat ile ilk Doğal Cilt Bakım Eğitimi, Aromaterapi eğitimi  verilmeye başlanmıştır.

Seda Sakacı Çelik halen Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi Sağlık Çevre Okulu’nda; Doğal Güzellik, Doğal ve Kişisel Bakım, Doğal Kozmetik, Fitokozmetik ve Cilt Terapileri Bütünsel Güzellik eğitim seminerleri vermektedir.
Eğitim hayatında Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ve Kozmetoloji mezunu olmasından kaynaklı, profesyonel çalışmalarında özellikle sağlıklı yaşam biçimi üzerine son yıllarda artarak devam eden hassasiyetlere paralel olarak doğal ve organik yaşam ile kozmetik arasında kurduğu ilişkiye ait, kendisine ait oluşturduğu markada dahi yiyemediğiniz bir şeyi cildinize sürmeyin sloganı ile ürünlerini tasarlamıştır. Bununla birlikte danışmanlığını yaptığı firmalara da doğal kozmetik persfektifini oluşturup  tasarımlarında hep insan sağlığını ön planda tutup en doğalını, organiğini arayarak formüllerini geliştirdi.

Danışmanlık ve Ar-Ge projelerinde yer aldı. Kozmetik tasarımcılığını yaptığı markaların, marka yüzü ve danışmanlıklarını da yapmıştır. Ulusal Tv kanallarında çeşitli programlara uzman olarak katılmaktadır. Alanıyla ilgili yayınlanmış birçok makale kaleme almıştır.

Konusu ile ilgili yurtiçi, yurtdışı fuar, etkinlik, workshoplara katılmakta ve takip etmektedir. Fitoterapi, Aromaterapi, Doğal Kozmetik, Organik Tarım ve Tıbbi Bitkiler çalışmalarına katılmaktadır. Kendisinin kurmuş olduğu Seda Sakacı Çelik Bütünsel Güzellik Merkezi’nde, Koruyucu Güzellik anlayışı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Bütünsel Güzelllik, Ocak 2018
Sade Güzellik, Kasım 2011

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BU Bİ MUCİZE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir