Pazartesi , Ağustos 26 2019
ANA SAYFA / ÇOCUK / BÜYÜMEK İSTEYEN GORİL

BÜYÜMEK İSTEYEN GORİL

bu%cc%88yu%cc%88mek-isteyenb
Büyümeye can atan bir yavrunun hikâyesi…
Yazar: Jill Tomlinson
Çeviri: Gökçe Ateş Aytuğ
Resimleyen: Paul Howard
Hayykitap No: 139
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: Mart 2011
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 978-605-4325-44-3
Barkod: 9786054325443
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Bu, Pongo.
Pongo çok oyuncu bir goril.
Afrika’nın dağlarında yaşıyor.
Babası kadar güçlü ve cesur olmak istiyor.
Ama Pongo’nun önce büyümesi gerekiyor…

Hayykitap, çok sevilen hayvan hikâyeleri serisine bir kitap daha ekledi: Büyümek İsteyen Goril. Bu yavru gorilin adı Pongo. Afrika’nın dağlarında, babasının sürüsüyle yaşıyor. Arkadaşlarıyla oynamayı çok seviyor ama bir yandan da bir an önce büyüyüp babası gibi güçlü ve cesur olmak istiyor. Sırtının rengi gümüş beyazına döndüğünde, göğsü yumruklayabileceği kadar genişlediğinde babasının yerine geçip sürünün lideri olacak. Ama Pongo büyüyünce olacaklar için sabırsızlanmak yerine şimdiki halinin tadını çıkarsa daha iyi olmaz mı?

Tamam, sürü lideri olmasına daha çok var belki ama yavru olmak da güzel bir şey. Dilediğince oyun oynayabilir, yerde uyumak yerine annesiyle birlikte ağacın üzerinde uyuyabilir, hayatı keşfetmenin tadını çıkarabilir Pongo. Üstelik annesi ona sürpriz bir haber veriyor: Bir kız kardeşi olacak! Böylece, büyümeye can atan Pongo, çok kısa süre sonra ağabey oluveriyor. Kardeşiyle oyun oynarken onu kollaması, gerektiğinde ona göz kulak olması, yeni şeyler öğretmesi gerekiyor. Ama her zaman her şey yolunda gitmiyor elbette, Pongo üstesinden gelmesi gereken zorlu durumlarla da karşılaşıyor… Yalın ve renkli üslubuyla hikâyeleri 25’in üzerinde dile çevrilen Jill Tomlinson bu kez yavru bir goril aracılığıyla doğayı, hayvanları, hayatı anlatıyor çocuklara.

Jill Tomlinson
Opera eğitiminin ardından, nörolojik rahatsızlığı nedeniyle başka bir alana yönelmek üzere gazetecilik kursuna başlayan Jill Tomlinson, daha üçüncü derste çocuklar için yazmak istediğine karar verdi. Bütün etnik ve sınıfsal engelleri aşarak, çocukların duygusal ihtiyaçlarına dolaysız yoldan ulaşabileceğini düşündüğü yavru hayvan hikâyeleri yazdı. Hikâyeleri çok sevildi, 25’in üzerinde dile çevrildi. Jill Tomlinson, 45 yaşında hayata veda etti.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Merak Eden Susamuru, Aralık 2013
Pes Etmeyen Tavuk, Haziran 2013
Büyümek İsteyen Goril, Mart 2011
Karıncanın Ne Olduğunu Bilmeyen Karıncayiyen, Ocak 2011
Hayatı Keşfetmek İsteyen Penguen, Eylül 2009
Evine Dönmek İsteyen Kedi, Mayıs 2009
Karanlıktan Korkan Baykuş, Mayıs 2009

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

METAFİZİK İSTİHBARAT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir