Pazartesi , Ocak 27 2020
ANA SAYFA / EDEBİYAT / DENEME / CENNET KUŞU

CENNET KUŞU

KAPAK
Gerçek bir ‘Allah sabredenlerle beraberdir’ hikâyesi!
Yazar: Tuğçe Çakır
Hayykitap No: 514
Türü: EDEBİYAT / Deneme
Birinci baskı: Mayıs 2018
Sayfa Sayısı: 136
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-2214-20-6
Barkod: 9786052214206
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

“Sen burada yürüyemiyorsun ama cennette koşacaksın, hem bir sürü arkadaşların olacak. O çok sevdiğin hamburgerlerden, hiç boğulacak gibi olmadan istediğin gibi yiyeceksin, canın ne isterse Allah verecek,” diyorum. Seviniyor, hoşuna gidiyor. “Daha çok anlat” diyor. “Melekler yanımızda, bak, bizi görüyorlar onlar,” diyorum. Çok seviniyor.

Yetişkin bedeninde bebeksi bir çocuk… Dışarıya ancak bir bebek arabasında çıkabiliyor… Hep gülüyor… Derdini tasasını söyleyemiyor, birisinin onu anlaması gerekiyor… Parkta o da kumda oynamak istiyor ama yapamıyor… Hiçbir kaygı duymadan diğer çocuklar gibi kek yemek, çay içmek istiyor ama yapamıyor… O çok küçükken ölen, aslında hiç hatırlamadığı annesini özlüyor… Tek duası, “Allah’ım beni yürüt!”

O, ona sadece Allah’a dayanarak bakan ablası için, Allah’ın, “Bak kulum, sana öyle güzel hediye yolluyorum ki, ömrün boyunca kıyamayacağın, hep saklayacağın, baktıkça beni hatırlayacağın bir hediye” diye gönderdiği bir imtihan. O, ablasının Cennet Kuşu!

Tuğçe Çakır

1993 yılında Bursa’nın Osmangazi ilçesinde doğdu. Lisede Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümünü bitirdikten sonra, iki yıllık örgün eğitim ile yine aynı bölümü okudu. Daha sonra Açık Öğretim Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümüne dikey geçiş yaparak iki senelik olan eğitim hayatını dörde tamamladı.

Okul hayatının sona ermesinden sonra çalışmak yerine, evde kendinden beş yaş küçük olan engelli kardeşine bakmayı tercih etti. Yazar, 2006 senesinde annesinin vefatından sonra kendini kardeşine adayarak tüm hayatını onun üzerine kurmuştur. Çoğu hayallerinden, istediği şeylerden onun için vazgeçmiş ama yazma aşkından bir türlü vazgeçememiştir.

Instagram: @kucukanne.t

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Cennet Kuşu, Mayıs 2018

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BİR YOLCULUKTUR AŞK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir