Cumartesi , Aralık 15 2018
ANA SAYFA / ÇOCUK / CLARICE BEAN, BAŞI DERTTE

CLARICE BEAN, BAŞI DERTTE

64-clarice-bean-basi-dertte-kapak-tek-boyut
Çocukların çok sevdiği Clarice Bean, çok heyecanlı yeni macerasıyla karşınızda!
Kitabın Orijinal Adı: Clarice Bean Spells Trouble
Yazar: Lauren Child
Çeviri: Ahmet Fethi
Hayykitap No: 64
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: Ekim 2008
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 978-975-9059-67-5
Barkod: 9789759059675
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
20’den fazla çocuk kitabı yazıp resimleyen Lauren Child, “kesinlikle” çok sempatik bir kızla tanıştırmıştı bizi: Clarice Bean. 20’den fazla dile çevrilen, dünyanın pek çok ülkesinden yüz binlerce seveni olan Clarice Bean’i Türkiye’deki çocuklar da çok sevdi. Serinin ikinci kitabı Clarice Bean, Başı Dertte yine müthiş çizimler eşliğinde, çılgın bir zeka ürünü, temposu yüksek, heyecanlı bir öykü anlatıyor ve çocukların için ısıtacak bir finalle son buluyor. Kitap, The Literacy Association WOW Award (Okuryazarlık Derneği WOW Ödülü) kazandı.

Serinin ilk kitabı Kesinlikle Ben, Clarice Bean’de, okullarında düzenlenen ve kulağa kesinlikle çok sıkıcı gelen kitap projesiyle başı dertte olan Clarice Bean’in bugünlerde başı yine durmadan derde giriyor. Keşke dertlerden kurtulmada en sevdiği roman kahramanı, süper dedektif Ruby Redfort kadar iyi olsa… Bu seferki en büyük derdi öğretmeni Bayan Wilberton’ın düzenlediği yazım yarışması. Onca sözcüğün nasıl yazıldığını öğrenmek ne kadar da zor. Pek çok açıklanması zor şey var bu yazım denen şeyle ilgili. Örneğin GELİYOR’un R’sini neden söylemiyoruz ya da neden AĞBİ deyip de AĞABEY yazıyoruz? Clarice nasıl yapacak da bu zor denklemlerin içinden çıkacak? Neyse ki hayatında onu heyecanlandıran başka şeyler de var: Örneğin, sınıfça sahneleyecekleri Müziğin Sesi piyesi. Clarice ona küçük bir rol de verilmiş olsa başrollerden birini oynamakta kararlı ve bir ara başrolü almaya oldukça yaklaşıyor. Ama arkadaşı Karl, başını gerçekten büyük bir derde soktuğunda Clarice ona yardım etmek için piyesteki rolünü tehlikeye atıp kesinlikle beklenmedik bir şey yapıyor ve başını bir kez daha derde sokuyor…

“Yazım? Kim bilir nereden geldi ve neden bu kadar zor. Kim akıl ettiyse, çok tuhaf biri olmalı.”
Clarice Bean

“Bildiğiniz bir şeyin ne zaman işinize yarayacağını asla bilemezsiniz.”
Ruby Redfort

“Clarice Bean, Başı Dertte kitabı tüm yaş grupları için harika bir kitap! Bir kez okuduktan sonra tekrar okumak isteyeceksiniz.”
Nona

“Çok zeki ve çok komik. Clarice Bean’e doyamıyoruz.”
The Sunday Times

Lauren Child
Manchester Polytechnic ve London Art School’da resim okuyan 1967 doğumlu Lauren Child, Clarice Bean serisi ile Kate Greenaway Medal, Nestlé Smarties Book Prize, British Book Awards Children’s Book of the Year, Red House Children’s Book Award gibi 10’un üzerinde önemli ödüller kazanmış. Child, Avrupa ve Amerika’nın pek çok önemli eleştirmeni tarafından yüzyılın en yaratıcı yazar-illüstratörü arasında gösteriliyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Clarice Bean, Çaktırma, Mart 2009
Clarice Bean, Başı Dertte, Ekim 2008
Kesinlikle Ben, Clarice Bean, Nisan 2008

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil

YENİ ÇIKANLAR

RENKLİ FİKİRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir