Perşembe , Ekim 17 2019
ANA SAYFA / SAĞLIK / ÇOCUK SAĞLIĞI / ÇOCUĞUNU DOĞRU BESLE

ÇOCUĞUNU DOĞRU BESLE

cocugunu_dogru_besle_KAPAK
Çocuklarınızın sağlıklı beslenme sorununa kesin çözüm!
Yazar: Dr. M. Ender Saraç, Uzm. Diyetisyen Zeynep Köse, Şef Başak Sanaç Tanrıverdi
Hayykitap No: 291
Türü: SAĞLIK / Çocuk Sağlığı / Doğru Beslenme / Koruyucu Tıp
Birinci baskı: Mart 2015
Sayfa Sayısı: 224
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-5181-97-0
Barkod: 9786055181970
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Çocuğunuzun sağlığı, kilosu ile ilgili endişeleriniz mi var? Ona sağlıklı yiyecekleri yediremiyor musunuz? Onu abur cuburdan, fast food yiyeceklerden, asitli içeceklerden vazgeçiremiyor musunuz? Kısaca çocuğunuzun beslenmesi konusunda kendinizi çaresiz mi hissediyorsunuz?

Artık rahat bir nefes alın, her derdin çaresi olduğu gibi bu sorunlara da çözüm var!

Çocuğunu Doğru Besle, bebek ve çocuk büyüten, çocuğunun doğru beslenmesine önem veren duyarlı anne babalar için eşsiz bir başucu kitabı!

Dr. M. Ender Saraç hekimlik bilgisini ve yılların deneyimini ortaya koydu. Uzm. Dyt. Zeynep Köse “şişmanlatmayan ama besleyici” kısmını çözdü, Şef Başak Sanaç Tanrıverdi ise aşçılığını konuşturdu.

Bu kitap size yeter! Çünkü içinde hem bebek ve çocuk büyütürken ihtiyaç duyacağınız hap bilgiler var, hem de birbirinden sağlıklı ve lezzetli tarifler… Yani çocuğuna değer veren ebeveynler için hemen her şey:

• Bebeğin sağlıklı gelişimi nerede, nasıl başlar?
• Bebeklerde ek besine ne zaman, ne şekilde başlanmalı?
• Oyun ve okul çocuklarının beslenmesinde nelere dikkat edilmeli?
• Gıda katkı maddeleri ve bebek/çocuk üzerinde etkileri!
• Çocuklara uygun baharatlar, çaylar, meyveler, sebzeler, gıda alerjisi olanlara özel tarifler…
• İştahsız, kabız veya ishal çocuklar için çözümler…
• Boy uzatmak için öneriler…
• Evde yapabileceğiniz sağlıklı atıştırmalıklar, çocukların severek yiyebileceği püreler, çorbalar, salatalar, mezeler, zeytinyağlılar…
• Yumurtalı tarifler, köfteler, döner, tavuk ve balık yemekleri…
• Sağlıklı ekmekler, pide, poğaça, pizza, cips, hamburger, makarna, börek, tatlı, kek ve kurabiyeler…
• Sıcak ve soğuk içecekler…
• Çocuğunuzla birlikte uygulayabileceğiniz ve afiyetle tüketebileceğiniz kolay ve pratik 120 tarif!

Dr. M. Ender Saraç
1959 yılında İzmir’de doğdu. 1978’de Bornova Anadolu Lisesi’nden, 1984’te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aile hekimliği dalındaki uzmanlığını 1991’de İzmir Devlet Hastanesi’nde tamamladı.
Türkiye, Fransa, İsviçre, Hollanda, Almanya ve Hindistan’da çeşitli üniversite, dernek ve kuruluşlarda Ayurveda ve diğer doğal tıp bilimi konularında; astroloji, reiki, meditasyon, NLP gibi çeşitli kişisel gelişim alanında ve spritüel konularda; doğal tıp, beslenme, obezite ve metabolizma konularında sertifikalı eğitimlere ve seminerlere katıldı. Ayrıca Türk Akupunktur Derneği’nin kurslarını bitirerek T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı akupunktur uygulama sertifikası aldı.
Türkiye’nin ilk diplomalı astrologlarındandır. Sağlık ve Astroloji, Ruhsal Gelişim, Spritüel Teknikler ve Pozitif Enerji Teknikleri alanlarında çalışmalar yapmaktadır. T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı estetik medikal sertifikası bulunmaktadır.
Ayrıca Türk Tabipler Birliği’nden onaylı işyeri hekimliği sertifikası da bulunmaktadır.
Çeşitli kuruluşlara danışmanlık yapmaktadır ve 1994’ten bu yana Özel Hay Polikliniği’nde sağlık hizmeti sunmaktadır.
Benan Hanım ile evli olan Ender Saraç, üç çocuk babasıdır. Bugüne kadar diğer yayınevlerinden yayımlanan kitapları şunlardır: Ayurveda Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları, Ayurveda Sağlıklı Zayıflamanın Yolları, Doğanın Şifalı Eli, Ruhsal Gelişim ve Kader, Ramazanda Sağlıklı ve İnce Kalın, İlaç Gibi Yemekler

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Çocuğunu Doğru Besle, Mart 2015
Artık Ruhunu da Besle!, Ekim 2012

Uzm. Diyetisyen Zeynep Köse
Ankara’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Polatlı Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Ankara Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Öğrenciliği süresince Acıbadem Kadıköy Hastanesi, Ankara Üniversitesi Hastanesi, Ankara GATA ve Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde ve çeşitli kurumlarda staj yaptı, gönüllü olarak çalışmalarda bulundu.
Bu dönemde Ankara’da bir çocuk bakım evindeki çocuklara beslenme eğitimi vererek ‘3-5 Yaş Arası Çocuklarda Yeme Davranışları’ araştırmasını tamamladı. Üniversite eğitimi devam ederken ‘Üniversite Öğrencilerinin Hazır Gıda Tüketimi Davranışı’ araştırmasını yaptı ve bitirme tezi olarak
‘Sigarayı Bırakan Bireylerde Beslenme Değişiklikleri ve Kilo Kontrolü’ projelerini başarı ile tamamladı.
2010 yılında Bodrum’da Gardens of Babylon, Dr. Ender Saraç High Health Center’da yönetici diyetisyen olarak çalıştı. Kişilere özel zayıflama programı hazırlama, kilo takibi ve diyet mutfağında özel menüler planlanma ve bireysel danışmanlık hizmeti vererek görevine devam etti. Yine bu merkezde profesyonel şefler ile sağlıklı yemek pişirme kursları ve beslenme eğitimleri düzenledi.
2011 yılında İstanbul’a taşındı ve HAY Sağlık Merkezi’nde hizmet vermeye başladı. 2011-2012 tarihleri arasında Türkiye’nin ilk sağlıklı fast food restoranı olan ‘Kür Fast Food’da beslenme danışmanlığı yaptı. Halen HAY Sağlık Merkezi’nde kişiye özel ayurvedik sağlıklı beslenme programları hazırlamakta ve bireysel beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir.
Mesleki kariyerini geliştirmek adına güncel eğitim, sertifika programlarını takip etmekte ve uluslararası kongrelere katılmaktadır. Aynı zamanda ‘obezite’ konusundaki uzmanlığını tamamlamak üzere Başkent Üniversitesi’nde tez çalışmalarına devam etmektedir.

Başak Sanaç Tanrıverdi
1998 yılında profesyonel olarak mutfakta çalışmaya başladı; çeşitli otellerde ve restoranlarda şef olarak görev aldı.
2000 yılından beri Mutfak Temel Bilgileri, Mutfak Uygulama Teknikleri, Çeşitli Yerel Mutfak Uygulama Metotları, Genel Hizmet Sektörü Davranış Bilimleri, Kalite ve Standart Koruma gibi başlıklarda çeşitli kurumsal sektör içi eğitimler; 2011 yılından beri de Dr. Ender Saraç ile birlikte sağlıklı beslenme üzerine çeşitli seminerler/eğitimler veriyor. Dr. Ender Saraç’la birlikte Star, TNT, Kanaltürk gibi televizyon kanallarında ‘canlı yayın şefi’ olarak ve Türkiye’nin ilk sağlıklı fast food restoranı olan ‘Kür Fast Food’da şef olarak çalıştı. Halen Arcadia Blue Otel’de genel müdür olarak görev yapmaktadır.

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DERVİŞİN YOLU 4 – KIRIK KALBE KIRK HADİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir