ANA SAYFA / ÇOCUK / DİNAZORLAR DEVRİNDE TEHLİKE

DİNAZORLAR DEVRİNDE TEHLİKE

Dinozorlar Devrinde Tehlike
Aman dikkat, dinozorlara yem olmayın!
Yazar: Thilo
Çeviri: Yeşim Harcanoğlu
Resimleyen: Leopé
Hayykitap No: 146
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: Mayıs 2011
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 978-605-4325-52-8
Barkod: 9786054325528
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Bu Macerada Kahraman Sensin! dizisi yeni bir macerayla devam ediyor: Dinozorlar Devrinde Tehlike. Bu dizide çocuklar öykünün seyrini yönlendiriyor, kendi sonunu kendi seçiyor, maceranın kahramanı oluyor. Kahraman olmak basit görünebilir; ne de olsa bölüm sonlarındaki sayfa yönlendirmelerinden birini seçip okumaya devam edeceksiniz, hepsi o. Peki gerçekten öyle mi? Gözünüzü kapayın ve uçan, yüzen, üstünüze üstünüze yürüyen dev dinozorlar hayal edin, sonra düşünün bakalım bu şartlar altında karar almak kolay mı. İşte size bir ipucu: Sayfadan sayfaya atlarken çok dikkatli olun, mantık yürütün, başınıza neler gelebileceğini iyice düşünün. Zira yanlış bir adım atıp tehlikeli dinozorlara yem olmak işten bile değil!Ya da şöyle yapın: Bile bile yanlış yola sapın, sonra geri dönüp durumu toparlamaya çalışın. Çok eğleneceksiniz!

İnsanların dünyayı doldurmaya başlamasından 65 milyon yıl önce, Tebeşir Dönemi’nde bir maceraya hazır mısın? Göreviniz, seneler sonra bulunup müzeye getirilmiş bir Triceratops yumurtasını annesine geri götürmek. Şahane bir kumsala iniyorsunuz. Bir tatil cenneti sanki burası, ama kısa süre sonra hiç de öyle olmadığını fark ediyorsunuz. Etrafta birbirinden korkunç dinozorlar var: Kanatlı dinozorlar, gagalı dinozorlar, devekuşuna benzeyen dinozorlar, su dinozorları… Hepsiyle başa çıkmak zorundasınız, çünkü yumurtayı kırılmasına izin vermeden doğru yere bırakmak istiyorsunuz. İyi ama neresi ki o doğru yer? Dinozorlara yem olmadan annesinin yuvasını nasıl bulacaksınız? Birdenbire güneşin önü kapanıyor ve köşeli bir gölge yavaşça üzerinizi örtüyor. Bu da ne? “Çıt çıkarmadan bekleyelim,” diyor Hektor. “Hayır, koşup kaçalım,” diyor Theo. Peki ya sen?

İnteraktif, bilgisayar oyunlarına meydan okuyan bu dizide, kitap ve oyun bir arada! İlk kitap Korsan Gemisi Tehlikede’de korkunç korsan Kaptan Tekgöz’ün gemisinin batmasına izin vermeyerek masum insanların hayatını kurtarmaya çalışıyordunuz. İkinci kitap Dinozorlar Devrinde Tehlikede’deki amacınız ise bir dinozor yumurtasını annesine sapasağlam geri götürmek… Heyecan dolu serüvenler yeni kitaplarla devam edecek!

Bu Macerada Kahraman Sensin! dizisine bir tanıtım filmi çektik! Çocukların rol aldığı kısa tanıtım filmi, dizinin macera ve eğlence dolu kitapları kadar ilgi çekeceğe benziyor.

Kitabın Tanıtım Filmi:

Thilo
Thilo, ömrünün ilk yirmi yılını ailesine ait kitapçının çocuk kitapları bölümünde geçirdi. Arkadaşları ile birlikte kurduğu kabare grubu “Motzbrocken” ile ülkesi Almanya’yı baştan sona gezmeden önce, Afrika, Asya ve Orta Amerika’yı görme fırsatı buldu. Bugün karısı ve dört çocuğuyla birlikte Mainz’da yaşayan Thilo, düzenli olarak senaryo ve roman yazıyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Kızılderili Topraklarında Tehlike, Ağustos 2012
Taş Devrinde Tehlike, Mart 2012
Dinozorlar Devrinde Tehlike, Mayıs 2011
Korsan Gemisi Tehlikede, Ekim 2010

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

ERKEKLERİN İÇ SESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir