ANA SAYFA / SAĞLIK / DOĞRU BESLENME / DOĞRU BESLENMEYLE İLGİLİ YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ

DOĞRU BESLENMEYLE İLGİLİ YANLIŞ BİLDİKLERİMİZ

Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın tıbbi editörlüğünü üstlendiği kitap genişletilmiş yeni baskısıyla piyasada!
Yazarlar: Serkan Yimsel
Hayykitap No: 25
Türü: SAĞLIK / Doğru Beslenme / Fitness
Birinci baskı: Ekim 2018
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 975-9059-26-6
Barkod: 9789759059262
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Modern tıp, medya ve gıda endüstrisi, sistematik bir çalışmayla, beslenmeyle ilgili çoğu asılsız “iddia”yı gerçekmiş gibi zihnimize kazımak istiyor. Bu “iddia”ları desteklemek için “ısmarlanmış” araştırmaların cımbızla ayıklanmış sonuçları kamuoyuna duyuruluyor. Bu sözde iddiaları çürüten, hatta tam tersini ispat eden bilimsel araştırmalar ise hasıraltı ediliyor.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın tıbbi editörlüğünü üstlendiği bu kitap, birçoğumuzun artık “sarsılmaz bir gerçek” olarak algıladığı beslenme balonlarını tek tek patlatıyor.

Kolesterolü kötü bir şey, kalp krizinin baş tetikçisi olarak mı bilirdiniz? Yanıldınız. Pastörize sütün sağlıklı olduğu mu söylendi size? Kandırmışlar. Kalori kısıtlayan diyetle kilo vermeye mi çalışıyorsunuz? Orta vadede şansınız yüzde 1’in altında. Çocuğunuz soyalı mamaları çok mu seviyor? Başınız dertte.

Serkan Yimsel, bilimsel araştırmalar eşliğinde modern zamanların 8 beslenme mitini tek tek çürütüyor. Annelerimizin, dedelerimizin geleneksel olarak tükettiği ancak şık ofislerde “hizmet” veren diyetisyenlerin öcü gibi korkuttuğu gıdaları tekrar soframıza kazandırıyor.

Yimsel, tek tip beslenme piramitlerinin, light, düşük yağlı, yağsız ürünlerin, aspartamın, “kalp dostu” margarinlerin, tuz ve kolesterol düşmanlarının foyasını meydana çıkarıyor. Tarafsız bakış açısıyla, sağlıklı beslenme hakkında bize söylenmeyenleri söylüyor.


Serkan Yimsel

Fitness endüstrisinde 20 yılını dolduran Serkan Yimsel, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde maden mühendisliği bölümünde okurken spor ve beslenme konularında eğitim almak için Kaliforniya’ya gitti. Yaklaşık 11 yıl burada yaşamış ve University of California Los Angeles’ta (UCLA) Fitness Instruction bölümünü tamamlamıştır. “Koruyucu Egzersiz” ve “Fonksiyonel Hareket” alanlarında uzmanlık eğitimleri almış olup, son 10 yıldır Türkiye’nin çeşitli yerlerinde fitness antrenörü yetiştirme kursları vermektedir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Doğru Beslenmeyle İlgili Yanlış Bildiklerimiz (Genişletilmiş Yeni Baskı), Ekim 2018
Fitness Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar, Eylül 2014

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BİR YOLCULUKTUR AŞK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir