Perşembe , Nisan 9 2020
ANA SAYFA / ÇOCUK / DÜNYA ŞAMPİYONU!

DÜNYA ŞAMPİYONU!

da%c2%bcnya-a%c2%9eampiyonu
Matrak bir takımın göz yaşartan şampiyonluk mücadelesi!
Yazar: Sophie Dieuaide
Çeviri: Ece Nahum
Resimleyen: Jacques Azam
Hayykitap No: 224
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: 104
Sayfa Sayısı: Eylül 2013
Ebat: 13,5×19,5 cm
ISBN: 978-605-5181-31-4
Barkod: 9786055181314
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Bizi nasıl da duman ettiler! Okullar arası şampiyonanın daha ilk turunda elendik! Harikalar yaratmayı beklemiyorduk gerçi. Maça çok iyi hazırlandığımız da söylenemezdi. Ama bu kadarı fazlaydı. 18-0 yenilmek olacak şey değildi!”Evet, durum pek parlak değil ama pes etmek söz konusu bile olamaz! Antoine Lebic ve takımı derhal şanlı şampiyonlara yaraşır antrenmanlara başlıyor. Antrenörleri ise takımdan umudu kesmiş. Fakat bilmediği bir şey var: Antoine ve arkadaşlarının sırrı. Takıma mutlak galibiyet getirecek çok özel bir yöntem. Çok özel ve çok gizli… Şşşşşş…

Dünya Şampiyonu! birbirinden değişik karakterlerle renkli mi renkli bir okul hikâyesi. Üstelik Antoine Lebic’in destansı hayatının ilk macerası. Antoine Lebic kim peki? Okulunun futbol takımının kaptanı. Orta saha oyuncusu. Fakat öyle altın krampon, fırtına, gol kralı gibi lakaplar yakıştırılacak türden bir oyuncu sayılmaz. Hatta tesadüfen kaptan seçilmiş bile olabilir çünkü futbolun en temel kurallarından dahi bihaber. Maalesef takımın geri kalanının durumu da pek farklı değil. Mesela sahada olup biten her şeye “hoppala” diyerek şaşıran kaleci Jonathan’ın futboldan zerrece anladığı söylenemez. Top kaleye doğru gelirken genellikle ayakkabı bağcıklarını bağlamayı tercih ettiği ya da kalesini terk ettiği için kova kaleci olarak anılıyor kendisi. Ama neyse ki Magali var! Nasıl da cin fikirli bir kız, takımı şöyle bir sarsıp kendine getiriyor da bu matrak amatörler galibiyete adım adım yaklaşmaya başlıyor!

Komik, renkli, sıcacık, eğlenceli bir okul macerasına hazır mısınız? “Antoine Lebic’in destansı hayatı”nın ilk perdesi Dünya Şampiyonu!’yla açılıyor. İlkokul öğrencisi bir grup kafadar taktik deniyor, hile yapıyor, kavgaya tutuşuyor, koşuyor, yoruluyor, yeniliyor, yeniyor. Antoine da olan biteni bütün açık yürekliliği ve açık sözlülüğüyle bize anlatıyor. Derken bu şenlikli macera, çok sevilen Jacques Azam’ın karikatür tadındaki resimleriyle daha da renklenmez mi! Hadi artık, hemen bir kitapçıya!


Mizahın eksik olmadığı kırka yakın roman ve çizgi romanı yayımlanmış olan Sophie Dieuaide, eserleriyle çok sayıda edebiyat ödülü de aldı. Eşi ve üç oğluyla birlikte Fransa’nın Val-de-Marne şehrinde yaşıyor. Yazar, “Karakterlerim arasında Antoine Lebic neredeyse en sevdiğimdir. İçi dışı bir, neşeli, dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanan, yalanı olmayan ve uslanmaz bir dalavereci… Kendime bu kadar benzeyen başka bir karakterim daha yoktur!” diyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Yüzyılın Bomba Haberi, Kasım 2013
Dünya Şampiyonu!, Eylül 2013

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BU Bİ MUCİZE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir