ANA SAYFA / EDEBİYAT / ELFİDA

ELFİDA

Senin yürüdüğün yollarda, yürüdüğün ben olabilmek için.

Yazarlar : Onur Kaplan
Hayykitap No: 636
Türü: EDEBİYAT / Roman
Birinci baskı: Ocak 2020
Sayfa Sayısı: 216
Ebat: 13,5×21
ISBN: 978-605-7674-46-3
Barkod: 9786057674463
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Artık bir hikâyem var, yontulmuş kayaların arasından delice çağlayan bir damlada boğulduğum. Sana çehresini henüz tanıyamadığım bir balığın karnından sesleniyorum. Burası karanlık ve ıssız bir yer. Ve ben karanlıktan çok korkuyorum. Dostça bir el uzatıyorum; senin hikâyende sana ayakkabılarımı sunabilmek için, benim hikâyem de beni anlayabilmen için. Senin yürüdüğün yollarda, yürüdüğün ben olabilmek için.
Bu benim hikâyem, bu senin hayalinde canlanacak, kelimelerini senin boyayacağın bir hikâye. Lütfen yanına bir fincan al, mısralar sana çay ısmarlayacak.
Bana iyi bakar mısın?

Onur Kaplan

Mersin’de açtım gözlerimi. Hayat sergüzeşti tenhalarında nerede duvara çarpacağımı bilmeden devam ettiren bir yolculuktu benimkisi. Ekonomi okumak için Ukrayna’ya gittim ve aldığım eğitimi, yıllar sonra damarlarıma kadar işlemiş dünya kokusunu bedenimden silmek için Risale’i Nur dağıtımı ve tüketimi için kullanacağımdan bihaberdim.
Hemen hemen herkesin üniversite okuma niyeti ile çıktığı bu yolda fani kokusu sinen her şey artık ruhumun kanallarını tıkamaya başlamıştı. Dünya denizinin içinde, sancılarla fanice kokmaya dem tutmuş ruhumu da alıp gözlerimin dünyayı ilk gördüğü yere Mersin’e döndüm. Ancak sudan çıkmış balık gibi çok üşümüş olacağım ki bu defa da kendimi Adana’nın sıcağında; Mesken’imde ısınırken buldum.
Şimdilerde dünyada bana cennet bahçesi olan bir yuvada eşime eş ve şeker şerbet iki çocuğa da babayım. Allah kader planımın korunaklı sahnelerini yaşamam için toz tutmuş ayaklarımı Adana’ya yürütürken, yolumu da dünyadaki hiram Mesken’e; omuz omuza haramlardan kaçan güzel yüreklere çıkardı. Ben de şer sandığım şeylerde Allah’ın var ettiği hayra mest olarak tozlarımı sildim.
Üstüm başım arındıkça ve dünyanın şaşalı boyasından henüz kendini sıyıramamış diğer insanları gördükçe artan yürek yangınım ben-liğimi silerek Mesken ile sen-cilik yoluna çıkardı. Bir kişiye daha nasıl ulaşabilirim dertleri gece ve gündüzü kovalarken gönlünüze yeni satırlarla misafir olmaya geldim. İadeyi ziyaret yapmak isterseniz sizi Mesken’e bekleriz. Burada güneşe mermi sıkmak yerine çiçek atanları ve kapıyı açınca “evinize hoş geldiniz” diyerek karşılayanları görünce sakın şaşırmayın:) Bizden söylemesi…

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Elfida, Ocak 2020
Uzun Lafın Kısası Hayırlısı, Nisan 2017

Satın Al:
kitabimkapida
dr
kitapyurdu
tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BİR YOLCULUKTUR AŞK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir