Pazartesi , Mart 25 2019
ANA SAYFA / ÇOCUK / ERTUĞRUL, ‘KAHRAMAN LAZIM’ DEDİLER GELDİK!

ERTUĞRUL, ‘KAHRAMAN LAZIM’ DEDİLER GELDİK!

ertugrul
Hayykitap’tan yepyeni bir çocuk serisinin ilk kitabı!
Yazar: Öznur Çolakoğlu Cam
Çizer: Serhat Albamya
Hayykitap No: 395
Türü: ÇOCUK / Edebiyat (Renkli Resimli Öykü)
Birinci baskı: Nisan 2017
Sayfa Sayısı: 72
Ebat: 13,5×19,5 cm
ISBN: 978-975-2477-03-2
Barkod: 9789752477032
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Her çocuk bir süper kahramandır aslında.

Ertuğrul da öyle çok süper bir kahraman. İçindeki iyi ve doğru sesi dinlemenin büyük bir kahramanlık olduğunu keşfetmiş. Keşfetmesine keşfetmiş de bu durum, zaman zaman onu zor durumda bırakmıyor değil ☺

İçi gırgır, şamata, aksiyon, macera ve bol süper kahramanlık dolu bu kitabı çok seveceksin. Süper kahraman dediysek; Ertuğrul, binalara tırmanmıyor, pelerini ile uçmuyor, at tepesinde savaşlara falan katılmıyor tabii.

Onun yerine, ödevleri ile boğuşuyor. Kardeşi ile anlaşmaya çalışıyor. Arkadaşları ile yaşadığı sorunları en adil şekilde çözmeye çalışıyor. Ertuğrul’da daha ne süper kahramanlık numaraları var bi bilsen!

Kitapla ilgili yorumlar:

Ertuğrul’la tanıştığınız andan itibaren yüzünüzde bir gülümseme ile okuyorsunuz kitabı. Gerek kardeşiyle olan diyalogları gerek olayları yorumlama şekliyle kitap başından sonuna mizahi bir dille yazılmış.
Yaşadığı her olayda, kendini bir ikilemin içinde bulan Ertuğrul yaptığı seçimlerle “kahramanlık” kavramına farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Bir çocuk olarak içindeki iyi ve doğru sesi dinlemenin de bir kahramanlık olduğunu hissettiriyor. Kitabın içten bir anlatımı var. Olayları birinci ağızdan yani Ertuğrul anlatıyor. Bu durum sanki arkadaşınızla konuşuyormuşsunuz hissi uyandırıyor. Özellikle günümüz çocuklarının gülmeyi sevdiği gerçeği bu kitabın çocuklar tarafından çok sevileceğini düşündürüyor. Keyifli okumalar olsun…

Deniz Şahin, Türkçe Öğretmeni

“İdealist, üretken ve dokunduğu her işe aşkla sarılan sevgili Öznur Çolakoğlu Cam, bu kez Ertuğrul ile çocuk dünyasının kalbini fethetmeye hazırlanıyor.

Ertuğrul öyle samimi, öyle bizden, öyle tanıdık ki, kitabı okurken yanaklarından birer makas alıverme veya başını okşayıp “N’aber Ertuğrul ” deme hissi uyandırıyor insanda…

Öznur; Ertuğrul’u ile çocukların biz yetişkinlerin dünyasına baktığında aslında neler gördüğünü, doğruların, yanlışların kafalarında nasıl şekillendiğini sade, akıcı ve esprili bir dille anlatmış; çocuklara sıkılmadan keyifle okuyabilecekleri, yetişkinlere de aynı keyifle çocuklarıyla paylaşabilecekleri bir eser hediye etmiş.
Çocuklara bakmanın ötesine geçip,onları görmeyi başarmış bir eğitimci, bir anne, bir amazon kadın olarak Öznur’u muhteşem empati yeteneği ve yaratıcılığı için ayakta alkışlıyorum.

Hepimiz için “Ertuğrul”la tanışma vaktidir. Ondan öğreneceğimiz çok şey var…”

Av. Burcu Karataş Metin

Öznur Çolakoğlu Cam

@okuryazaranne
oznurcolakoglucam@gmail.com

81 senesinin güzel bir bahar sabahı, güneşli bir günde… Güneşin 23 Nisan’ı kutlayan çocukların tebessümlerine öpücükler kondurduğu bir sabahta Bursa’da dünyaya gözlerini açtı. İlk-orta-lise-üniversite, kısaca tüm eğitim öğretim hayatını yine aynı şehirde tamamladı. (ne istikrar ama! ☺ İlk yazı çalışmaları daha ortaokuldayken uluslararası birkaç gazetede yayınlandı. Lise ve üniversite hayatı boyunca yazılar yazmaya, yağlı boya resim çalışmalarına ve müzikle uğraşmaya devam etti. Bir ara radyo programcılığı da yapan yazarımız, lisede müzik dalında il ikinciliği aldı. 2005 yılında ilk yağlı boya karma resim sergisini, 2002 yılında ise ilk kişisel web sitesini açtı. 2004 senesinden bu yana www.karakalem.net sitesinde düzenli olarak yazılar yazmaya devam ediyor.. Sınıf öğretmeni olarak görev yapan yazarımız, evli ve iki çocuk annesidir. Kendisi boş durmayı sevmez. Çocukları, faydalı olmayı, seyahat etmeyi, bilimsel işleri ve üretmeyi ise çok sever. O yüzden, siz bu satırları okurken yine kesin bi işler peşindedir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
ERTUĞRUL Kahraman Lazım Dediler Geldik, Nisan 2017

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil

YENİ ÇIKANLAR

HATIRLASANA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir