Perşembe , Haziran 20 2019
ANA SAYFA / BİZE SÖYLENMEYENLER / ETİK HACKERLIĞA GİRİŞ

ETİK HACKERLIĞA GİRİŞ

KAPAK.indd
Ofansif siber güvenliğin ABC’si!
Yazar: İsmail Bülbül, Poyraz Emre Bingöl 
Hayykitap No: 403
Türü: BİZE SÖYLENMEYENLER / Teknoloji / Küresel Sistem
Birinci baskı: Nisan 2017
Sayfa Sayısı: 168
Ebat: 13,5×21 cm
ISBN: 978-975-2477-10-0
Barkod: 9789752477100
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Siber güvenlik, dönüşen dünyanın en ciddi silahı. Artık tankla, topla verilemeyecek zararlar, dakikalar içinde klavyeyle verilebiliyor.

Hepimizin vahşice kullandığı sosyal medya bile neredeyse 24 saat izleniyor. Yemek yeme alışkanlıklarından, nelerden hoşlandığımıza ve her türlü eğilimimize kadar her şey bir yerlerde depolanmakta. Bir çocuk, tablet kullanmaya başladığı o ilk andan itibaren ekrana dokunduğunda alınan parmak izi sayesinde hayatı boyunca izlenmekte…

Siber güvenlik, futbol mantığı gibi işlerse daha etkili olur. Ofansif olanlar her zaman bir adım öndedir. Defansif olanlar ise ancak ve ancak saldırıya karşı sürekli tedbir almaktadır. Bir hackerın görevi sisteme sızmaktır, asla sistemi korumak değildir. Ancak bir sistemi en iyi koruyacak kişiler de hackerlardır.

“Nasıl hacker olacağım?” sorusuna yanıt bulacağınız teknik bir kitap bu. Deneyimlerden çok, adım adım sizi sonuca götürecek teknik bilgiler sunuyor. Kitapta bir hackerın gözünden düşmanın bize doğrulttuğu silahı kendisine nasıl çevireceğinizi göreceksiniz. Öyleyse haydi klavyeler omuza!

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DEİZM VE ATEİZM ÇIKMAZI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir