Perşembe , Ekim 17 2019
ANA SAYFA / PEDAGOJİ/MUTLU AİLE / EVLİLİK / EVLİLİKTE POZİTİF İLETİŞİM

EVLİLİKTE POZİTİF İLETİŞİM

Evlilikte_iletisim_Orj
Uyumlu ve yorulmayan evlilik için yol haritası!
Yazarlar: Şeyda Betül Kılıç
Hayykitap No: 394
Türü: PEDAGOJİ-MUTLU AİLE / Evlilik
Birinci baskı: Mart 2017
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 13,5×21 cm
ISBN: 978-975-2477-02-5
Barkod: 9789752477025
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Yalın, kendin olmaktan vazgeçmenin adı beraberliktir. Şüphesiz bu dünyadaki en kutsal beraberlik de evliliktir. Evlilik, bugünün mutsuzluklarına karşı birlikte direniştir. Eşinin gözündeki yaşı kalbinde hissetmektir. BİZ olmanın BEN olmaya galip geldiği, benliğinden sıyrılma makamıdır evlilik.

Boşanmaların arttığı ve boşanma nedenlerinin çeşitlendiği günümüzde, evlilik bir sanat, evlenmek değil evli kalmak alkışlanan bir meziyet artık. Evliliğin ömrünü ise pozitif iletişim ve diyalog zenginliği belirliyor.

Eşler arası tartışmalar, yanlış anlaşılmalar, uzaklaşmalar, ayrı odalarda uyumalar ve dahi somut ve sanal aldatmalar, evlilikte yaralar açmaya devam ediyor. Bence bu yaraların da merhemi pozitif iletişim…

Bu kitapta evlilik beklentileri olan ilgi, saygı, güven ve duygusal davranışları nasıl hayata geçireceğimize değiniyorum. Örneğin; kıskançlığı çözmek için güven vermek önemlidir. Evlilikte altın değer olan iletişim değeri, çiftlere anlamlı bir yaşam yolculuğu sunar. Çalışmamda eşler arası iletişime özellikle vurgu yaptım. Evlilik sorunlarını tespit ederken bu sorunlara kolay ve kalıcı çözümler sundum.

Her değişim, değişmek isteyenleri bekler. Ve unutmayın, sorunsuz değil sorunlara rağmen etkin birlikteliği seçenlere evlilik bir armağandır.


Şeyda Betül Kılıç

Orta öğretim ve liseyi Eyüp İmam Hatip Lisesi’nde okudu. 1995- 1996 yıllarında ( henüz 16 yaşındayken) dönemin etkin dergilerinde yazıları ve röportajları yayımlandı. İletişime olan ilgisi ile Spikerlik ve Diksiyon eğitimi alarak kısa bir dönem radyoculuğu deneyimledi. Psikoloji lisansını Newyork Alfred Universıty’de tamamladı. Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) tarafından, akredite edilmiş ve sertifikalandırılmış CBT (Kognitif Davranış Terapileri) eğitimini tamamlayarak KDT Terapistleri arasında girmiştir. Kognitif Davranış Terapileri Derneği üyesidir.

Kognitif Terapiler Birliği (IACP) başkanı Prof. Dr. Mehmet Sungur süpervizörlüğünde ‘Çift ve Seks Terapileri’ eğitimi almıştır. Takiben Cised (Cinsel Terapiler Derneği)’den Aile Danışmanlığı aldı.Cinsel Tedavi ve Terapiler Eğitimini aldı (CETAD).

Ailelerle ve yetişkinlerle çalışmaya başladı. Travmalara olan eğilimi neticesinde bu konuda uzmanlaşmaya karar verdi. Travmalar konusunda EMDR eğitimlerinin bütün safhalarını tamamladı. Emdr 1- Emdr 2 (Emre Konuk) çocuklarla Emdr ( Ümran Korkmazer) teorik, formülasyon, süpervizyon aşamalarını başarıyla tamamlayan Şeyda Betül Kılıç, EMDR Terapistleri arasına girmiştir. Eğitimleri içerisinde Vajinismus eğitimini de dahil etmiştir. Son yılarda iyice artan kanser olaylarına psikolojik bir perspektiften bakabilmek ve kanserli hastalara destek olabilmek için Psiko Onkoloji eğitimi almıştır ( Prof.Dr.Sedat Özkan).

Şeyda Betül Kılıç, halen Ulusal bir radyoda bir programı hazırlayıp sunuyor. Toplumun çeşitli kesimlerine, belediyeler, vakıflar, dernekler, okullar öncülüğünde ulaşarak seminerler vermektedir. Ailelerin problemleri, evlilik, sosyolojik ve psikolojik temelli destek programlar, seminerler, atölyeler hazırlamaktadır. Evli ve üç çocuk annesi olan Şeyda Betül Kılıç’ın Hayy Kitap’tan 2016’da ‘Evlilikte Pozitif İletişim’ kitabı yayımlanmıştır. Sağlıklı toplumun sağlıklı aile ve daha da önemlisi sağlıklı çift ilişkisine bağlı olduğuna inanır.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Evlilikte Pozitif İletişim, Mart 2017

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DERVİŞİN YOLU 4 – KIRIK KALBE KIRK HADİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir