Cumartesi , Ocak 19 2019

GÜZELGAH

GUZELGAH_KAPAK
Kıssa aynasında Güzel’e yolculuk…
Yazar: Semine Demirci
Hayykitap No: 339
Türü: TASAVVUF / Bugünden Yazanlar
Birinci baskı: Nisan 2016
Sayfa Sayısı: 144
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-9841-46-7
Barkod: 9786059841467
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Her insan en az bir kıssanın içinden geçer. Kıssaların serin gölgesinde büyür insan düşleri. Kıssaların başucunda uyur gerçeğin acısı. Kıssaların çağlayanından dökülür insanlığın gözyaşları. Kişisel menkıbesinin yatağını dolduran nehirdir insanın nefesleri. Güzel’e akıyor insan. Bulansa da Güzel’e varıyor, Güzel’e doğru duruluyor.

Yıllarca suskun kalmış bir yazarın kıssalara b/akışının duru kayıtlarını tutuyor Güzelgâh. Yolu güzel eyleyenin yoldan yürüyenlerin güzelliği olduğunu fısıldıyor satır aralarında. Sessizliğin göğe uzanan acemi tomurcuklarına üflüyor hece hece. Esma-i hüsna’yı eşyanın yüzünde, hayatın kıpırtılarında okuyor. İnsanın, sonsuz güzelliğin cümlesi içinde nezaketle kullanılan bir kelime olduğunu duyumsuyor. “Damdan düşmüş”lüğün yaralarını kanata kanata acıyı bal eyliyor. Yazı olsun diye yazılanlardan değil, yaşamanın ince gözeneklerinden sızan bir bilgelik bekliyor sizi…

Semine Demirci
1971’de Amasya, Gümüşhacıköy ilçesine bağlı Köseler köyünde doğdu. Orta öğrenimini Beşikdüzü Kız Öğretmen Lisesi ve Validebağ Sağlık Meslek Lisesi’nde tamamladı. Newport Üniversitesi Davranış Bilimleri Bölümü’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrenciliğini sürdürüyor. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nden bireysel terapi, çift terapisi ve cinsel terapi eğitimleri aldı. On dört yıldır Kur’ân kıssalarını “insanî aynalama” olarak yorumlayan workshop çalışmaları yapmaktadır. M. Furkan’ın, M. Ahmed’in, S. Zeyneb’in annesidir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Güzelgâh, Nisan 2016

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

ERKEKLERİN İÇ SESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir