Pazar , Aralık 8 2019
ANA SAYFA / SAĞLIK / BİTKİLERLE TEDAVİ / HANGİ KANSERE HANGİ BİTKİ?

HANGİ KANSERE HANGİ BİTKİ?

KAPAK
Alternatif arayan kanser hastaları için başvuru kitabı…
Yazar: Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Hayykitap No: 119
Türü: SAĞLIK / Doğru Beslenme / Bitkilerle Tedavi / Koruyucu Tıp
Birinci baskı: Ekim 2010
Sayfa Sayısı: 254
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-4325-25-2
Barkod: 9786054325252
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Hayykitap yine bir ilke imza attı. Alanında ülkemizdeki en kapsamlı, en özgün, en güncel ‘referans kitabını’ yayınlayarak önemli bir boşluğu doldurdu. Prof. Dr. Canfeza Sezgin’in yazdığı Hangi Kansere Hangi Bitki? kanser türlerine göre modern tıbbın onayladığı tüm tamamlayıcı tedavileri artılarıyla eksileriyle inceliyor. Etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış 79 bitki hakkında detaylı bilgi veriyor.

Kanser, bilim insanlarının üzerinde en çok araştırma yaptığı konuların başında geliyor. Bu hastalığın tedavisiyle ilgili “yeni bir yaklaşım” her zaman önemseniyor. Konvansiyonel yöntemlerin dışındaki bilimsel alternatiflere ilgi her geçen gün artıyor. İşte modern tıbbın son yıllarda “dikkate almak” zorunda kaldığı gerçeklerden biri de “bitkilerin kanser tedavisindeki gücü”… Bitkisel tedaviyle birlikte akupunktur, biyorezonans gibi yaklaşımlar da artık “etkili alternatifler” olarak algılanıyor. Özetle günümüzde kanser hastaları, “ameliyat-kemoterapi-radyoterapi” üçlüsünün dışında da güvenebilecekleri ve fayda sağlayabilecekleri tamamlayıcı tedavi yöntemlerine sahip.

Prof. Dr. Canfeza Sezgin, uzun yıllardır kanser hastalarının tedavisi ile ilgileniyor. Yaptığı araştırmalar ve gözlemler sonucunda vardığı sonuç şu: Bitkiler ve diğer tamamlayıcı yöntemler kanser tedavisinde etkili ve faydalı!

Hangi Kansere Hangi Bitki kitabı en güncel bilimsel literatürden elde edilmiş en yeni bilgileri içeren, ülkemizdeki en kapsamlı çalışma. Canfeza Sezgin bu titiz çalışmayla hepimizin aklındaki soruları tek tek yanıtlıyor: Hangi bitki hangi kanserden koruyor, hangisini tedavi ediyor? Kanser hücrelerini öldüren 79 bitki hangileri? Bitkilerin içinde gizlenen kanser “düşmanı” etken maddeler neler? Kimler hangi bitkileri kullanmalı, hangilerini kesinlikle kullanmamalı? Vitamin, mineral ve hormon takviyeleri, akıl-vücut teknikleri, psikolojik destek ve elektromanyetik tedavi gibi tamamlayıcı yöntemler nasıl kullanılmalı? Duanın gücü niçin azımsanmamalı?

Hangi Kansere Hangi Bitki İçin Ne Dediler?

Canfeza Sezgin’in, bilimsel çalışmalara dayalı olarak kanser hastalarına doğru yol göstermek için hazırladığı bu kitap, aynı zamanda kanser ile uğraşan sağlık personelinin de başucu kitabı olmaya aday.
Prof. Dr. Erdem Göker
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı

Tamamlayıcı ve alternatif tedavi yöntemleri konusunda başvurulacak, konusunda büyük bir boşluğu dolduran, kapsamlı, okunmasını her zaman tavsiye edeceğim bir başucu kitabı. Herkesin anlayacağı tarzda yazılmış bu kitaptan hekimlerin, meslektaşlarımın, onkoloji hastalarının, hasta yakınlarının ve konu ile ilgili kişilerin yararlanacağı kanısındayım.
Prof. Dr. Banu Lebe
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

İçinde oldukça faydalı bilgiler olduğunu düşünüyorum. Kitap, bitkisel ve diğer doğal kaynaklı ilaç hammaddelerinin başta kanser olmak üzere sağlık üzerine etkilerinden bahsediyor. Bu alanda bilgi sahibi olmak isteyenler için harika bir kaynak. Tıp camiasının doğal ilaçların tedavi edici gücüne inanmadığı ülkemizde, böyle bir kitabın özellikle bir uzman hekim tarafından yazılmış olması takdire şayandır.
Prof. Dr. İlkay Erdoğan-Orhan
Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Bireylerin daha fazla seçenek aramaları ve yaşam kalitelerine katkı sağlayabilecek alternatif yöntemleri sorgulamaları beklenen bir durumdur. Bu kitapta olduğu gibi, hastaların bu beklentilerini anlamak ve onlara bilimsel kanıtlara dayalı bir yaklaşım sunmak; hem bireylerin suiistimal edilmesini önleyecek hem de tedavi şanslarını yitirmelerinin önüne geçecektir.
Doç. Dr. Mustafa Özdoğan
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Sayın Canfeza Sezgin hocamı, 10 yıllık emek, özveri, sabır ve pozitif enerjisini de katarak kanser hastalarının yararına sunduğu bu eserinden dolayı kutluyorum.
Ayşen Kırlı
Canfeza Sezgin’in hastalarından biri

Prof. Dr. Canfeza Sezgin
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1993 yılı mezunudur. 1999 yılında aynı fakültede İç Hastalıkları Uzmanı, 2001 yılında da Tıbbi Onkoloji Uzmanı olmuştur.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı’nda 2006 yılında
Tıbbi Onkoloji Doçenti, 2013 yılında da Tıbbi Onkoloji Profesörü unvanını almıştır.
Kendisinin özellikle tümör hücre hatları üzerinde yapılmış araştırmaları ve meme kanseri başta olmak üzere çeşitli konularda yazılmış yüzü aşkın uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanmış makalesi, kitap bölümleri ve toplantılarda sunulmuş araştırmaları bulunmaktadır.
Kanserde Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları konusuna özel ilgisi olması nedeni ile Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin 2006 yılında düzenlediği Fitoterapi kursunu, sonrasında da 3 basamaklı Hipnoz kursunu tamamlamıştır. Özellikle nutrisyonel ve bitkisel takviyelerin değerlendirilmesi konusunda bilimsel toplantılarda konuşmaları, vaka sunumları, kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır.
2012 yılında Türkiye Klinikleri Dergisi Tıbbi Onkoloji Özel Sayısı olan Onkolojide Tamamlayıcı-Destek Tedaviler Özel Sayısı Editörlüğü’nü yapmıştır. 2014 yılında Türkiye Bilimsel Akademisi Ulusal Kanser Politikaları Çalıştayı’nda ‘Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Masası’nda çalışmıştır. 2015 yılında II. Türk Tıp Dünyası Kurultayı’nda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Çalışma Grubunda hizmet vermiştir.
T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları
Bilimsel Danışma Kurulu’nda görev almıştır. Kanserin tıbbi tedavisi ve tamamlayıcı destek tedavileri ile ilgili bilimsel toplantılarda, yazılı ve görsel basında görüşüne başvurulmaktadır.
İstanbul Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Tıbbi Onkoloji Kliniği’nin kurulmasına onculuk etmiştir.
Ailesinde kanser hastalığı bulunan çocukların psikolojik ve sosyal açıdan desteklenmesi, eğitimlerine katkı sağlanması için ücretsiz olarak hizmet veren ‘Kanserle Savaşan Ailelerin Öğrenim Gören Çocuklarına Destek Derneği’ni 26 Mayıs 2014 tarihinde, İzmir’in Göztepe semtinde gönüllülerle beraber kurmuştur. Kısaca KANSADER olarak isimlendirilen derneğin başkanlığını yürütmektedir.
İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı olan Prof. Sezgin, Mart 2015’ten itibaren mesleğine İstanbul’da kendi muayenehanesinde devam etmektedir.
Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Tam Şifa, Nisan 2016
Kansere Çözüm Var (çok yazarlı), Ekim 2011
Hangi Kansere Hangi Bitki?, Ekim 2010

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

A’DAN Z’YE TIBBİ BİTKİLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir