Pazartesi , Kasım 18 2019
ANA SAYFA / TÜM KİTAPLAR / HARBİ YİYORUM

HARBİ YİYORUM

harbi
‘Halk gurmesi’ öneriyor: Türkiye’de harbiden nerede, ne yenir?
Yazar: Salih Seçkin Sevinç
Hayykitap No: 338
Türü: YEMEK KÜLTÜRÜ/ Yerel Lezzetler
Birinci baskı: Nisan 2016
Sayfa Sayısı: 288
Ebat: 11,8 x 16,8 cm
ISBN: 978-605-9841-48-1
Barkod: 9786059841481
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Modern çağın avcılığıdır lezzet peşinde koşmak. Ölçeği evrensel ebata getirdiğimiz zaman şunun şurasında yeryüzünde daha birinci gününü yaşayan insan için avcı-toplayıcı atalarının iç güdülerinden pek de uzaklaştığı söylenemez. İşte bu kitap modern zaman avcılarına adanmıştır. Harbi Yiyorum’da Salih Seçkin Sevinç’in Türkiye’de 6 yılda keşfettiği 130 ayrı lezzeti ve bu lezzeti nerede avlayacağınızı bulacaksınız!

Evet bu kitap 6 yıllık bir emeğin ürünü. Hem yıllar içinde filtrelenmiş ve demlenmiş, hem de son aşamada tekrar gözden geçirilmiş 130 lezzet noktasını içeriyor. Ayrıca hızlıca derlenmiş değil, kitap olsun diye ortaya çıkan bir kitap ise hiç değil.

Harbi Yiyorum’u okurken merkezde bir lezzet ve o lezzet üzerine şekillenmiş hikayelerle karşılaşacaksınız. Okuyacağınız yazıların hepsi tek bir kişi tarafından kaleme alınmış olsa bile bunları hep “biz” penceresinden okuyacaksınız. Neden mi biz? Çünkü Salih Seçkin Sevinç 6 yıldır iyi ya da kötü yüzlerce restoranda yemekler yedi. Hiçbirinde de yalnız yemedi. Neşemizi, derdimizi, hikayelerimizi, başkalarının hikayelerini paylaştığımız sofra başını o da başkalarıyla paylaştı. İlişkiler geliştirdi, bunun tadını doyasıya çıkarmaya ve bunları arşivlemeye karar verdi. İşte bu yüzden hiçbir yazısını “Bu olmuş, ya da bu olmamış!” diye kurgulamadı. Sadece zaman hızla akıp giderken gelecek nesillere ve tarihçilere Türkiye’nin bir dönem yeme-içme kültürüne projeksiyon olacak bir eser bırakmak istedi.

Harbi Yiyorum’la ilgili yorumlar:

“Doğrusu yeme içme konularıyla uğraşan biri olarak onun el attığı alanlardaki derinliğine, araştırmalarına şapka çıkardım.”
Ahmet Örs – Sabah

“Bir şehri gezeceksiniz ve nerede ne yenir bilmiyorsanız Harbi Yiyorum var. Bir nev-i yeme-içme külliyatı.”
İnci Tulpar – Posta

“Onu takip etmemin nedeni bir felsefesinin olması. Kendisine halk gurmesi diyor ve arka sokak lezzetlerini keşfediyor. Çok güzel fotoğraflar eşliğinde mekan ve sahibinin hikayesini yazıyor.”
Savaş Özbey – Hürriyet

“İster sanat için yiyorum, ister toplum için yiyorum deyin, Türkiye’de yeme-içme ile ilgili aradığınızı bulacağınız yer burası.”
Ekşisözlük

Salih Seçkin Sevinç

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu. Eğitmen ve konuşmacı. Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya, Her Şeyin Başı Blog ve Harbi Yiyorum kitaplarının yazarı. DahaBaşka Dijital Ajans kurucusu ve sahibi. 2009 yılından bu yana kendi kurduğu Harbiyiyorum.com sitesinde yeme-içme kültürü üzerine içerikler üretiyor ve bir yandan da çeşitli e-ticaret projeleri üzerine çalışıyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Harbi Yiyorum, Nisan 2016

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

MUTLULUK DOKTORU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir