Pazartesi , Kasım 18 2019
ANA SAYFA / EDEBİYAT / HAYATTA OLMAZ

HAYATTA OLMAZ

Hayatta_Olmaz_Orj
Gazı kaçmış kola gibiyim!
Yazar: Ozan Turan
Hayykitap No: 328
Türü: EDEBİYAT / Roman
Birinci baskı: Ocak 2016
Sayfa Sayısı: 160
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-9841-34-4
Barkod: 9786059841344
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
“Bu dünyada üzüntüyü, derdi kederi tadan her insan şanslıdır. Dönüp arkana baktığında hiç kötü bir şeyle karşılaşmadıysan ya cesaretin yoktur ya da bir fanusun içinde yaşamışsındır.”

Liseden beri arkadaş olan, üniversite mezunu iki ahbap çavuş. Küçük bir evde yaşıyorlar. İşsizler, parasızlar ve yırtmak için proje üstüne proje geliştiriyorlar. Ama mutluluk, onları sokakta karşılaştığı akrabasından kaçan ergen gibi görmezden geliyor!

Deftere yazdırabildikleri son bakkal isyan ediyor; son beş ayda kalkıştıkları beşinci iş olan tavuk döner işi de batıyor. Artık Guinness yetkililerinin telefonlarına çıkacak yüzleri de kalmıyor!

Cenk’in kız arkadaşı var ama kontör bakiyesi 0,57 kuruş olduğu için, ancak o aradığında konuşabiliyorlar. Kızın babasının gözü mühendis Kemal’i damat yapmakta. Atılgan ise yarın yokmuş, dünü de unutmuş gibi yaşıyor. Çalışmak istiyor ama, içsel yolculuk hesabı, çekyatında uyuyarak bol bol benliğini dinlendiriyor.

Ozan Turan’ın ikinci kitabı Hayatta Olmaz Hayykitap tarafından yayımlandı. Kitap, hüzün dozu da olan, mizahla iç içe geçmiş bir hikâyeyi anlatıyor. Yazarın şu sözü kitabın ana temasını ortaya koyuyor: “Her şey güzel olacaksa kötüye ne olacak, ona da fırsat vermeliyiz.”

Dramatik iniş çıkışların, büyük duyguların, sarsıcı olayların, çarpıcı karakterlerin işlendiği bir roman değil bu. Hayat karşısında kuyruğu dik tutmaya, hayata tutunmaya çalışan iki naif delikanlının hüzünlü ve eğlenceli öyküsü.

Ozan Turan
1993 yılında Giresun’da doğdu. Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Yalnızlığın Kekremsi Tadı adlı ilk kitabı 2015 yılında yayınlandı.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Hayatta Olmaz, Ocak 2016

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

MUTLULUK DOKTORU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir