ANA SAYFA / PEDAGOJİ/MUTLU AİLE / ANNELİK / HEM ANNEYİM HEM İNSAN

HEM ANNEYİM HEM İNSAN

Olumsuz sandığımız tüm duygular aslında dostumuzdur.
Her baktığı yerde bir anlam arayan kalbimizin dürüst ve onurlu sesidir onlar.
Yazar: Büşra Karaca
Hayykitap No: 530
Türü: PEDAGOJİ-MUTLU AİLE / Annelik / Evlilik
Birinci baskı: Kasım 2018
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 13,5×21 cm
ISBN: 978-605-2214-52-7      
Barkod: 9786052214527  
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

İnsan aciz ve zayıftır. Kendini bir şeylerin üstesinden gelebilen, pek çok şeyi anlayabilen, çözebilen biri gibi hissetmek ister. Kendini işleri hallederken, başarırken görmek ister.

Çocuğunu kötüden korumayı başardığını, onun için iyi olanı sağladığını görmek ister ve böyle isterken, kendini tam tersini hissederken bulduğu daha çok olur.

Hep ne kadar çok şeyi kontrol edemediğini, değiştiremediğini, ne kadar çok şeye anlam veremediğini, ne kadar çok şey karşısında aciz kaldığını görür, yani kendini görür, tanır,kendi mahiyetiyle karşılaşır; acizliği ve zayıflığıyla.

İnsan acizliğini ve zayıflığını ne kadar çok hissederse, o kadar muhtaç bir şekilde içsel bir kuvvet aramaya başlar. Ne kadar büyük hayal kırıklığı yaşarsa o kadar büyük bir teselli arar.  Kendi başına ayakta durmaya çalışmaz. Kendi küçük kuvvetinden çok daha büyük bir kuvvete tutunmak ister. 

Anneliğin zorluğunu derinlemesine yaşarken, aradığını insan olmanın anlamında ve O’nda bulan bir annenin kaleminden..

Büşra Karaca

1981 yılında Edirne’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Lüleburgaz’da tamamladı. 1999 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü’ndeki eğitimini yarıda bıraktı. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başlayan öğrenciliğine, 2018 yılında yatay geçiş yaptığı İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde sosyoloji ve çift ana dal programı kapsamında psikoloji eğitimiyle devam ediyor.
2003 yılında eş, 2005 yılında anne oldu. 2007 yılından beri annenotlari.com isimli bloğunda bazı kesitlerini paylaştığı annelik yolculuğuna 3 çocukla devam ediyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Hem Anneyim Hem İnsan, Kasım 2018

Satın Al:
kitabimkapida
dr
kitapyurdu
tikla24

YENİ ÇIKANLAR

YOU‘TÜP’LÜ KANALIMA HOŞ GELDİNİZ!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir