Pazartesi , Kasım 18 2019
ANA SAYFA / EDEBİYAT / DENEME / HER ANNE BİR MELEKTİR

HER ANNE BİR MELEKTİR

her-anne
Sinan Yağmur’dan tüm annelere hediye!
Yazar: Sinan Yağmur
Hayykitap No: 303
Türü: EDEBİYAT / Deneme
Birinci baskı: Mayıs 2015
Sayfa Sayısı: 248
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-9841-10-8
Barkod: 9786059841108
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
“İyilik ve ihsan etmek için, insanlığın içinde en layık olan annendir.

Sonra yine annendir, sonra yine annendir.”
Hz. Muhammed (s.a.v.)


“Allah, annesini mutlu eden kuluna Hz. Peygamber’in hırkasını giydirir.”

Veysel Karâni

Sen bu dünyaya gelmiş en savunmasız olandın. O, sana kucak olan, sığınak olandı, koruyan, kollayandı, hatırladın mı? Onun sana verdiği şefkat, kaynağını Allah’tan alırdı, o, şefkatin kaynağıydı, hatırladın mı?

O, içindeki iyilik duygusuydu, iyiliğin dünyaya girdiği kapıydı, sen, kayıp mı ettin o kapıyı? Ondan uzağa mı düştün? Öyleyse sen kayıpsın!

Anlam ondan gelirdi, hakikat oydu, unuttun mu?

Sen, Allah’ın sevgisine, onun sevgisi yolu üzerinden ulaştın, unuttun mu? O annendi, unuttun mu?

Annelik, Allah’ın basiret sahibi kadınlara verdiği Cennet tüten bir nimettir ve her kadına nasip olmaz. Annelik, dilek işi değil yürek işidir. Her doğum yapan kadın anne değildir. Anne olabilmek, çocuğu yürekte doğurmakla mümkün olan bir meziyettir. O yüzden, çocuğun annesi, onu sevendir. O seven ki, onunki kokuların kokusudur, seslerin sesidir, o, eşsiz olandır.

Anneler sevdiğinde, dünya tamam olur ve anneler gittiklerinde, arkalarında büyük bir boşluklar bırakırlar. Peşlerinde “yetim-öksüz” kalan çok olur: Mutfaktaki eski fırın, dantel perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler, sararmış fotoğraflar, kırık oyuncaklar, işli yastık başları…

Sinan Yağmur, bu kez anneler üzerine yazdı… Duygulanacaksınız, hüzünleneceksiniz! O engin huzuru ve anne duasını özleyeceksiniz.

Rahim esmasını ve Cennet’i hatırlayacaksınız!

Sinan Yağmur

Sinan Yağmur, 1965 yılında Kapadokya ikliminde dünyaya gözlerini açtı. Üniversite eğitimini Konya’da almaya başladığı yıldan itibaren Konya’da yaşamaktadır. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olarak öğretmenlik mesleğini icra etmeye başladı. Eğitimin dört duvar arasında sınırlı kalmaması gerektiğine inandığından öğretmenlik mesleğine ara verdi. Daha büyük kitlelere ulaşmak adına edebiyat kokulu dili ile tarih anlayışını yaymak, sevgi tılsımını yüreklere üfleyerek hoşgörü ve insanlık bilincini oluşturmak için tüm dünya genelinde konferanslar vermektedir.

2010 Mayıs’ında yayımlanan Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems kitabı ile tanınmadan önceki 17 kitabını öğretmenlik yıllarında yayımladı. Onu son beş yılın en çok okunan yazarı yapan birçok romanı vardır.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Kerbelâ: Hz. Hüseyin, Haziran 2015

Her Anne Bir Melektir, Mayıs 2015

16 Türk Devleti, Mayıs 2015

Barış Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.), Nisan 2015

Mevlana’dan Nefesler, Nisan 2015

Tarihimi Çok Seviyorum, Mart 2015

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

MUTLULUK DOKTORU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir