Pazartesi , Mart 25 2019
ANA SAYFA / TASAVVUF / BUGÜNDEN YAZANLAR / HÜZÜNLÜ KALPLERE ŞEFKATLİ DOKUNUŞLAR

HÜZÜNLÜ KALPLERE ŞEFKATLİ DOKUNUŞLAR

KAPAK
Milyonların sevgilisi Necmettin Nursaçan Hoca’nın ilk kitabı çıktı.
Yazar: Necmettin Nursaçan
Yayına Hazırlayan: Muhsin Bay
Hayykitap No: 417
Türü: TASAVVUF / Bugünden Yazanlar
Birinci baskı: Haziran 2017
Sayfa Sayısı: 224
Ebat: 15,5×23 cm
ISBN: 978-975-2477-24-7
Barkod: 9789752477247
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Şu ahir zamanlarda mutluluk ve huzurun yolu İslam’ı okumak, araştırmak, soruşturmak ve anlayıp uygulamaktan geçiyor. Merdivenler nefsimizin değil, ruhumuzun ve kalbimizin sesine kulak vermekle, özümüze dönmekle çıkılıyor. Bu yol insana hem dünya, hem de ahiret mutluluğunu beraberinde getiriyor.

Bu kitap da, işte bu yolda bize ışık tutuyor.

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan, Necmettin Nursaçan ve Muhsin Bay ile ‘Cuma Sohbetleri’ programına gelen izleyici soruları arasından sıklıkla gündeme gelenler Muhsin Bay tarafından tek tek ele alındı ve Necmettin Nursaçan tarafından sizler için cevaplandı.

Eski Kayseri Müftüsü ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hadisleri ışığında, merak edilen yüzlerce sorunun cevabını veriyor bu kitapta! İslamiyet’e uygun bir yaşam sürmenin püf noktalarını da anlatıyor.

Nursaçan Hoca, zorlaştırmıyor kolaylaştırıyor, ötekileştirmiyor sevgiyle birleştiriyor, kötülükten sakındırıp iyiliğe teşvik ediyor, temizliğe yönlendiriyor, hüzünlü kalplere şefkatle dokunuyor… “Dünyayı cennet gibi yaşamak varken, helal yolu genişken, harama ne lüzum var?” diyor…

Kitap iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümde, ‘Cuma Sohbetleri’ programına gelen izleyici soruları ve Necmettin Nursaçan Hoca’nın verdiği cevaplar yer alıyor. İbadet, abdest ve gusül, namaz, ramazan ayı ve oruç, hac ve umre, sihir, cinler, anne-baba hakkı, aile hayatı, evlilik, evlilikte cinsel hayat, eşlerin hakları-kadın hakları, gebelik-doğum, geçimsizlik, ihanet, boşanma, içki ve kumar, ölüm ve yeniden dirilme-cennet ve cehennem gibi, hayatımız için temel önemde değeri olan konu başlıkları üzerine sorulmuş sorular ve cevapları yer alıyor.

İkinci bölümde ise bu kez Muhsin Bay soruyor. Kader, kısmet, gayrimeşru kadın erkek ilişkileri ve zina, nişanlılık döneminde mahremiyetin ölçüsü, nikâhın önemi, mehir, helal evlilik, gebelik, doğum, emzirme, kadınlarla ilgili konular, sıkıntılardan kurtulmak ve duanın kabulü için yapılması gerekenler, uğursuzluk ve batıl inanç, helal ve haram etler, zulüm eden kişinin gıybeti, mezhep değiştirme, mesh yapma, namaz, itikâf, kul hakkı, ölüm-mahşer gibi başlıklar yer alıyor.

Her biri hayatın içinden can alıcı sorular ve Kur’an-ı Kerim ve Peygamber efendimizin hadislerinden açık ve İslamiyet’in özüne davet eden cevaplar…

Necmettin Nursaçan

1942 yılında Kayseri Hacılar’da dünyaya geldi. İlkokulu Hacılar’da okudu. Kavgacı Osman Efendi ve Kiraz Ahmet Efendi’den klasik usulle Arapça dersleri aldı. İmam-Hatip Lisesi’ni Kayseri’de bitirdi.

1960 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açtığı vaizlik imtihanında başarılı oldu.
Yüksek İslam Enstitüsünü okurken Kayseri merkez vaizliğine devam etti.
Bağdat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde bir yıl ihtisas yaptı. ‘Aile, Namaz ve Mukaddes Yolculuk Hac’ adlı vaazları Diyanet’in görsel ve yazılı yayınları arasında çıktı.

Kanal 7 televizyonunda “Asr-ı Saadetten Tablolar” adlı programı uzun yıllar seyircinin ilgi ve takdirini topladı.Uzun süre Kayseri Müftülüğü ve sonra Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu, yaş haddinden emekli oldu.
Halen Kanal 7 televizyonunda programlar yapan Nursaçan, evli ve beş çocuk babasıdır.

Muhsin Bay

Medya sektörüne, Türkiye’de özel radyoların 1993 yılında yayın hayatına girmesi ile adım attı. Kültürel radyolarda çeşitli programlar hazırlayıp sundu. 
1996 yılında Kanal 7 televizyonuna geçerek hem kendisinin, hem de Türkiye’nin ilk genç kuşak tartışma programı olan “Genç Oturum” adlı programı hazırlayıp sundu.
Devam eden yıllarda “Kuşaklar Tartışıyor”, “Zamanın Sesleri”, “Şehir ve Ramazan”, “Bir Yastıkta 40 Yıl” gibi siyasi, sosyal ve kültürel içerikli programlar ile Kanal 7 ekranlarında oldu.

2000 yılında görevli olarak Almanya’ya gitti. Avrupa’da başta Almanya olmak üzere Belçika, Fransa, Avusturya ve İngiltere’de Avrupalı Türklere yönelik pek çok televizyon programları hazırlayıp sundu. 2007 yılında Türkiye’ye döndükten sonra pek çok belgesel ve drama yapımında yer alan Muhsin Bay, merkezi New York’ta olan “New York Digital Film Academy” film okulunda oyunculuk eğitimi aldı.

2011 yılından bu yana Kanal 7 televizyonunda Necmettin Nursaçan’la birlikte “Cuma Sohbetleri” adlı programı hazırlayıp sunuyor.

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

HATIRLASANA

Bir Yorum

  1. Nagihan çifcibaşı

    Hocam ve muhsin bey kitap hayırlı uğurlu olur inşaallah başarılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir