Cumartesi , Aralık 15 2018
ANA SAYFA / ÇOCUK / İÇİMDEKİ ŞİİR DİLİMDEKİ SÖZ

İÇİMDEKİ ŞİİR DİLİMDEKİ SÖZ

icimdeki_siir_kapakBASKI
Şiirlerle örülü, ilham veren bir kitap!
Yazar: Patricia MacLachlan
Çeviri: Şiirsel Taş
Resimleyen: Hülya Özdemir
Hayykitap No: 174
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı:
Sayfa Sayısı: 88
Ebat: 13,5×19,5 cm
ISBN: 978-605-4325-80-1
Barkod: 9786054325801
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Hayykitap, Newbery Ödüllü yazar Patricia MacLachlan’dan sözcüklerin gücü ve yazmak üzerine, duygu yüklü şiirlerle örülü, ilham veren bir kitap yayımladı: İçimdeki Şiir Dilimdeki Söz.

Lucy, Henry, Evie, May ve Russell. Aynı sınıfa giden beş arkadaştılar. Lucy’nin annesi hastaydı, Evie’nin anne babası boşanmış, Russell’ın köpeği ölmüştü. May’se ailesinin bir bebek evlat edineceği fikrine bir türlü ısınamıyordu… Peki ya Henry? Henry arkadaşlarına göre daha mutluydu galiba.
Derken sınıflarına bir yazar geldi, her birinin içine sözcüklerin, şiirin, yazının tohumlarını ekti. Elini Lucy’nin başının üzerine koydu ve, “Burada gizli kalmış bir öykü var Lucy,” dedi, “ya da bir karakter, bir yer, bir şiir, bir anı. Onu bulduğunda yazacaksın. Sözcükler birbiri ardına sökün edecek,” diye fısıldadı. Beş arkadaş, kendilerini ifade etmek, hayatlarını değiştirmek için yazdılar, sahip olduklarını korumak, unutmamak için…

Sınıflarına gelen yazar Bayan Mirabel bir yandan kendi yazarlık deneyimini paylaşırken bir yandan da kitaplardan pasajlar ve şiirler okuyarak sözcüklerin gücü üzerine düşündürdü çocukları. Onları yazmak için cesaretlendirdi; sözcüklerin sihriyle tanıştırdı. Böylece anlamak ve anlatmak için yeni bir yol keşfeden çocuklar, sözler ve şiirlerle çıktıkları bu yolculukta kendileriyle ilgili de çok şey öğrendiler…

Siz de yazmak isteyenlerden, ne yazacağını bulmaya çalışanlardansanız, bu kitap tam size göre!

Patricia MacLachlan
Çocuklar ve gençler için yazdığı çok sayıda kitapla Amerika’nın en sevilen yazarlarından biri olan Patricia MacLachlan, Sarah, Plain and Tall adlı romanıyla Newbery Ödülü’nü kazandı.
Romanların yanı sıra resimli öyküler de yazan MacLachlan, bu öykülerin bir kısmını kızı Emily ile birlikte yazdı. Eşi ve iki border terrier köpeğiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde, Williamsburg, Massachusetts’te yaşıyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

İçimdeki Şiir Dilimdeki Söz, Nisan 2012

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

RENKLİ FİKİRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir