Cuma , Aralık 13 2019
ANA SAYFA / ÇOCUK / II. ABDÜLHAMİD’İN ÇOCUKLUK DÜŞLERİ

II. ABDÜLHAMİD’İN ÇOCUKLUK DÜŞLERİ

KAPAK.indd
Yepyeni bir seri olan OSMANLI ŞEHZADE GÜNLÜKLERİ’nin ilk kitabı.
Yazar: Elif Ayla
Resimleyen: Esra Uygun
Hayykitap No: 447
Türü: ÇOCUK / Eğlenceli Bilgi (Renkli Resimli Deney Kitabı)
Birinci baskı: Kasım 2017
Sayfa Sayısı: 144
Ebat: 13,5×21 cm
ISBN: 978-975-2477-48-3
Barkod: 9789752477483
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA


Şehzade Günlükleri ile tarihi gerçekliğe sadık kalınarak hazırlanmış kurgusal hikâye içinde bir padişahın doğuşu anlatılıyor. Seri, çocuklar ve yetişkinler için basit ama kendisi de sadece bir çocuk olan şehzadeler özelinde önemli sorulara yanıt arıyor.

Onlar dünyanın en merak edilen evinde, Osmanlı Sarayı’nda büyüdüler. Etraflarında lalalar, hizmetkârlar, parmak şaklattığında koşanlar…

Masalın Kaf Dağı etekleri. Çocukların gördükleri. Şehzade bile olsa, bir çocuğun sadece çocuk hali. Kocaman duvarların arasında duyulan küçük adımların sesleri, bu seri ile evlerimizde..

Ve Şehzade Hamid’i Sultan II. Abdülhamid yapan sırların yazılı olduğu bu mektupları okumaya başlıyoruz… Siz de buyurmaz mısınız?

Elif Ayla

Bir masalın içinde açtı gözlerini. Deniz kokusuyla ünlü o şehirde doğdu. Hatırlamış olmalısınız. Çok ama çok kitap okudu. Okurken de büyüdü. Okullarını bitirdi. Sonra, minareleri ve kedileriyle ünlü o şehre geldi. Onu da bildiğinizi biliyorum. Dünya kadar kitapları olan bu güzel şehirde, kitaplar yazdı.

Kitapların içinde akan zamanla birlikte, yazar da zaman suyunun içinde sürüklenmeye devam etti. İçinden büyük nehirlerin geçtiği, ünlü romanların yazıldığı, kocaman kocaman kiliselerin olduğu bir ülkeye geçti. Bir ipucu daha, o yer saatleriyle ünlüydü. Seyyah olan yazarın burada da canı sıkıldı. Tuttu, kendini başka başka şehirlerin sularına attı. Öyle çok şehir gördü ki, galiba artık başı döndü. Şehirler birbirine eklendikçe, anlatacak çok şey, yazacak çok masal buluyordu, bu işi çok sevdi.

Yazarınız şimdi, gözlerini içinde açtığı masalı dinlemeye devam ediyor. Saat tiktaklarına bakıp sizin için harflerden kayıklar yapıyor. Onları masalların içine bırakıyor ve yere uzanıp sizin için yüzdürüyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

II. Abdülhamid’in Çocukluk Düşleri, Kasım 2017
Çocuklar İçin Gaziantep Şehir Rehberi, Şubat 2017
Ben Mercan, Kasım 2016
Keço, Şubat 2016
Zeugma’nın Kayıp Gözbebeği, Temmuz 2016
En Güzel Misafir Sofraları, Temmuz 2011
Şerbet ve Hoşaf, Ağustos 2009
Kalbin Limon Hali, Ağustos 2008

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

A’DAN Z’YE TIBBİ BİTKİLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir