Cumartesi , Ocak 19 2019
ANA SAYFA / ÇOCUK / II. ABDÜLHAMİD’İN HAFİYELERİ

II. ABDÜLHAMİD’İN HAFİYELERİ

KAPAK.indd
Akıl oyunlarıyla Osmanlı Devleti’ni ayakta tutmaya çalışan Abdülhamid Han ve kimsenin tanımadığı hafiyeleri hakkında yazılmış üç gizemli hikaye…
Yazar: A. Erkan Akay
Resimleyen: Zeynep Yeşilmen
Hayykitap No: 448
Türü: ÇOCUK / Edebiyat (Renkli Resimli Öykü)
Birinci baskı: Ocak 2018
Sayfa Sayısı: 112
Ebat: 15,5×23 cm
ISBN: 978-975-2477-51-3
Barkod: 9789752477513
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Tarihin sırlı sayfalarında hiç anlatılmamış hikayeler vardır. Nasıl yakalandığını hiç bilmediğimiz casuslar, onları gören ama kimseye görünmeyen gözler, en gizli fısıltıları duyan ama sesi hiç çıkmayanlar… Belki yanı başınızdalar ama haberiniz yok..

Sırlı Sultan’ın sırlı hafiyeleri kimlerdi? Nasıl çalıştılar? Nasıl gizlendiler? Planları nasıl bozdular, ne oyunlar kurdular? Bütün bunları ne için yaptılar? Kimin dostu oldular, kimlerin karşısına dikildiler?
Tarihin sırlı sayfaları aralanıyor ve kimsenin bilmediği, duymadığı, anlatmadığı hikayeler gün yüzüne çıkıyor. Binlerce yıllık tarihimizin derinliklerine doğru yol almaya başladığımız serinin bu ilk kitabında, cennet mekan Sultan Abdülhamid Han’ın kuşatılmış dünyasını renklendiren hafiyeleri tanıyacak ve onların sırlanmış maceralarına katılacaksınız.

Yazarımız Abdurrahman Erkan Akay gizemli olduğu kadar eğlenceli üç hikayesiyle okuyucularına heyecanlı serüvenler yaşatacak ve onları, ezberlenen değil merakla okunan ve hiç unutulmayan bir tarihle tanıştıracak. Serinin devamında farklı dönemlerden yine gerçek kahramanlar ve yine heyecan dolu sırlı hikayeler sizleri bekliyor olacak.

Yazar
A.Erkan Akay

1981 İstanbul doğumlu. Orta öğrenimini Kültür Koleji Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yedi yaşında basketbol ile giriş yaptığı lisanslı spor hayatı futbol, kayak, fitness branşlarıyla sekteye uğramaksızın devam etti ve son olarak atıcılığa evrildi. 2012 yılından bu yana Bilgin Atıcılık Spor Kulübü Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2015 yılından bu yana Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Teknik Kurul Başkanlığı, 2017 yılından bu yana Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezleri Atıcılık Komisyonu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Ulusal ve uluslararası düzeyde başarıya ulaşmış bir çok sporcunun yetişmesine idareci olarak katkıda bulunmuştur. Ardından, boşluk gördüğü bir alanı nitelikli eserlerle doldurmak niyetiyle çocuk kitapları yazmaya yönelmiştir. Konya’da ikamet etmektedir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Pancar Bey Mısır Adam’a Karşı, Ocak 2018
Havuç Kardeşliği, Ocak 2018
Kahramanlar Ne Yer?, Ocak 2018
Gezegenleri Yedik Doymadık, Ocak 2018
Ateşbaz Dede’nin Çırakları, Ocak 2018
II. Abdülhamid’in Hafiyeleri, Ocak 2018

Resimleyen
Zeynep Yeşilmen

1978 yılında Nusaybin ilçesinde doğdu, 1999′ da Nusaybin Mehmet Emin Kuş Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu.Resmini geliştirmek adına 2002’de İstanbula geldi aynı sene Reza Hemmatirad’ tan resim dersi almaya başladı. Resim çalışmalarina devam etmekle birlikte çeşitli yayın evlerine metin resimledi. Ayrıca Çocuk öyküleri yazdı, Beş yıl  boyunca Eyüp Sultan Mihrişah Valide Sultan Sıbyan Mektebi’nde çocuklara gönüllü olarak resim eğitimi  verdi. 2017’de  İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu.  2017 ‘de İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde pedagojik formasyon eğitimi aldı. Yayınlanmış pek çok çocuk kitabı da bulunmaktadır.

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

ERKEKLERİN İÇ SESİ

Bir Yorum

  1. Melek Doğanay

    Kitapta üç farklı hikaye var ve üçününde kahramanları farklı. Üçüde çok eğlenceli ve öğretici hikayeler. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir