Pazartesi , Kasım 18 2019
ANA SAYFA / SAĞLIK / BİTKİLERLE TEDAVİ / İLAÇSIZ YAŞAM

İLAÇSIZ YAŞAM

212-ilacsiz_yasam-kapak
Oku ve ilaç mahkûmu olmaktan kurtul!
Yazar: Dr. Ümit Aktaş
Hayykitap No: 212
Türü: SAĞLIK / Doğru Beslenme / Koruyucu Tıp / Bitkilerle Tedavi
Birinci baskı: Nisan 2013
Sayfa Sayısı: 240
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-5181-18-5
Barkod: 9786055181185
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
“Gereksiz ve bilinçsiz ilaç kullananların, hayat boyu ilaca mahkûm edilenlerin, hastane hastane gezip de derdine derman bulamayanların ne çektiğini iyi biliyorum. Oysa çok basit, çok ucuz önlemler alarak bu cefayı çekmemek mümkün! İnsani, doğal ve yan etkisiz önlemler… Yani hastalanmamak mümkün! Ben bunun formülünü veriyorum, koruyucu hekimlik anlayışını modern, güncel verilerle bugüne taşıyorum. Bunu yaparken de tıbbın ve fitoterapinin araştırma-geliştirme gücünden yararlanıyorum.”
Dr. Ümit Aktaş

Endüstriyel tıp, daha fazla kazanç dürtüsüyle mümkün olduğu kadar çok ilaç satmayı hedefliyor. İnsanları tam tedavi etmeyerek hayat boyu ilaca mahkûm etmek, ticari tıp sisteminin en büyük arzularından biri! Bu anlamda ‘tedavi sektörü’ zaman zaman bir labirenti andırıyor. Sürekli ilaç alıyorsunuz ama iyileşemiyorsunuz, üstelik bu ilaçların yan etkileriyle vücudunuzun başka başka yerleri arıza veriyor. İşin içinden çıkamıyorsunuz! Çözüm mü? En iyisi bu labirente hiç düşmemek, yani hastalanmamak… İşte İlaçsız Yaşam size hastalanmamanın yollarını göstermek, vücudun en önemli kalkanı olan bağışıklık sistemini savaşa hazırlamayı öğretmek için yayımlandı.

Fitoterapi alanında yüksek lisans yapan ilk Türk hekimlerinden biri olan Dr. Ümit Aktaş’a göre hastalanmamak mümkün. Nasıl mümkün? Bağışıklık sistemini tabiattan gelen ilaç-besinlerle ve probiyotiklerle her daim güçlü tutmakla mümkün. Bağışıklık sistemi zayıfladığında ise doğal takviyelerle desteklemek gerekiyor.

Ümit Aktaş bir ‘bağışıklık sistemi uzmanı’. Modern tıbbın ‘önce zarar verme’ anlayışının takipçisi. Bir tıp doktoru olarak, endüstriyel tıbbın yanlışlarını, tedavi etmeyen ilaçların bile bile pazarlanmasını, sistemin insanları bir kazanç objesi olarak görmesini eleştiriyor.

Dr. Aktaş, İlaçsız Yaşam kitabında romatoid artrit, fibromiyalji, multipl skleroz (MS), sedef, astım, alerji, egzama, Hashimato, diyabet, ülseratif kolit ve kanser gibi “sebebi bilinmiyor, tam olarak iyileşmez, ölene kadar ilaç kullanacaksın” denen hastalıkların temel sebebini açıklayarak doğal tedavi yöntemlerini anlatıyor. Hayatınızda uygulayabileceğiniz pratik öneriler sunuyor.

Bu kitap bir hastalanmama ve hastalıklardan kurtulma kitabı! Kitapta yer alan tüm bilgiler bilimin süzgecinden geçirildi. Bilimsel kanıtı bulunmayan hiçbir öneriye yer verilmedi. Kendinizin ve sevdikleriniz sağlığınızı akıllıca yönetmek istiyorsanız İlaçsız Yaşam benzersiz bir kitap! Sistem eleştirisiyle teorik, kurtuluş reçeteleriyle sonuna kadar pratik bir başucu kitabı!

Kitabın Bölümleri:

1. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ NASIL GÜÇLENDİRİRİZ?
2. 99 İLAÇ BESİN
3. SAĞLIKLI YAŞAMIN TEMELLERİ
4. YAŞLANMAYI GECİKTİRME (ANTIAGING)
5. HER EVE DOĞAL BİR ECZANE
6. VİTAMİN VE MİNERALLERİN ÖNEMİ
7. RENKLERLE GELEN SAĞLIK
8. OBEZİTE
9. HANGİ HASTALIKTA NE YAPMALIYIM?

Dr. Ümit Aktaş

Fitoterapi Uzmanı, M. Sc.
Akupunktur Uzmanı, MD

Doğum:
21 Kasım 1970, Kırıkkale

Lisans:
Osmangazi Üniversitesi, Tıp Fakültesi, 1995.

Yüksek Lisans (Fitoterapi):
Yeditepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fitoterapi Yüksek Lisans Programı, 2011.

Sertifika:
• Akupunktur Sertifika Eğitim Programı: Yeditepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, 2007.
• Akupunktur Tedavisi Uygulama Sertifikası: Sağlık Bakanlığı, 2007.
• Ozonterapi Sertifika Eğitim Programı: Ozonterapi Derneği, 2006.

Görev aldığı kurumlar:
• Muayenehane: Abdi İpekçi cad. Reasürans Han 2 No: 61/7 Nişantaşı / İSTANBUL
• Bahçeşehir Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fitoterapi Eğitim Koordinatörü.
• Bezmialem Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Fitoterapi Sertifika Eğitim Programı Öğretim Üyesi.
• Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Fitoterapi Sertifika Eğitim Programı Öğretim Üyesi.

İdari görevler:
Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi

Web adresi:
www.umitaktas.com

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Mutluluk Kürleri, Kasım 2016
Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi, Mayıs 2015
İlaçsız Yaşam, Nisan 2013

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

A’DAN Z’YE TIBBİ BİTKİLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir