Perşembe , Ekim 17 2019
ANA SAYFA / SAĞLIK / KORUYUCU TIP / İNCİNMİŞ RUHLARA ŞİFA

İNCİNMİŞ RUHLARA ŞİFA

Kapak
Ruh sağlığı ile ilgili merak ettiğiniz her şey!
Yazar: Dr. Zeynep Akıncı Pınar
Hayykitap No: 499
Türü: SAĞLIK/ Koruyucu Tıp / Psikiyatri
Birinci baskı: Nisan 2018
Sayfa Sayısı: 240
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-2214-07-7
Barkod: 9786052214077
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Dünya, anne babalarımızın bizim yaşlarımızdayken yaşadığı dünya değil, 10-15 yıl önceki dünya bile değil.

Her şey hızla değişiyor ve biz en çok bedenimizin maruz kaldığı sorunları biliyoruz çünkü en görünür olanlar onlar.

Oysa artık dijital çağdayız, bilgisayarlar, cep telefonları adeta vücudumuzun bir parçası.

Sosyal medyanın ve medyanın hem kendimiz hem de uzak yakın ilişkilerimiz üzerinde muazzam bir etkisi var.
Dünya değişti.

Ruhumuz bu değişimden en çok etkilenen en hassas yanımız fakat aynı zamanda en az fark ettiğimiz, en örtük olan, kolayca ihmal ediverdiğimiz parçamız.

Dişimizdeki bir küçük çürük başlangıcı bile bizi her şeyi bırakıp doktora koşacak hale getirirken, ruhumuz için aynı çabayı harcamıyoruz.

Oysa ruhumuz bizim insanlığımız.

Öfkemiz, sevgimiz, dürtülerimiz, mantığımız, içgüdülerimiz onlara kulak vermemizi, anlamamızı ve ona göre yaşamamızı istiyor.

Bu kitapta, ruh sağlığıyla ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulacaksınız.

İçinizdeki incinmiş ruhu keşfedin ve ona yardım edin!

Dr. Zeynep Akıncı Pınar
Psikiyatri Uzmanı

Liseyi İzmir Kız Lisesi’nde bitirmiştir. 1986’da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl mecburi hizmet için Gündoğmuş/ Antalya’ya gitmiştir. 1987 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri ihtisasına başlamıştır. İhtisası sırasında kadın ve erkek psikoz servisi, adli psikiyatri servisi, alkol ve madde bağımlılığı kliniği (AMATEM) nevroz kliniği, nöroloji kliniğinde; bunların yanı sıra çocuk ve ergen psikiyatrisi için İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi; acil dâhiliye için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim görmüştür. “Şizofrenide Sol El Kullanımı” konulu tezini bitirerek 1991’de uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.1991-1992 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikoz servisi ve ayakta tedavi servisinde çalışmıştır. 1992 yılında mecburi hizmet nedeniyle Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri bölümünde göreve başlamıştır. Ayrıca 1993-2008 yılları arasında Kayseri ilinde özel muayenesinde hizmet vermiştir. Kızı Robert Koleji’ni, oğlu Koç Üniversitesi’ni kazanınca İstanbul’a geri dönüş yapmıştır. Mayıs 2014 tarihine kadar özel bir psikiyatri polikliniği merkezinde sorumlu hekim ve eğitim koordinatörü olarak stajyerlere ve kurumlara eğitimler düzenlemiştir. Psikoyaşam seminerlerinin koordinasyonunu yapmıştır. Mayıs 2014 tarihinden itibaren Fulya/Beşiktaş Teracce Center’da kendi özel muayenesinde hasta kabul etmektedir. Spesifik çalıştığı alanlar şunlardır: Şizofrenik bozukluklar, duygu durum bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktive bozukluğu, cinsel fonksiyon bozuklukları, alkol ve sigara bağımlılığı, kaygı bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, psikosomatik tıp, konsultasyon liyezon psikiyatrisi, öfke kontrolü, stresle baş etme, zor kişiliklerle baş etme. Meslek hayatı dışında; ülkemizde eksik kalan ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ hizmetlerine yönelik her türlü eğitim, konferans, televizyon programlarını kesintisiz 20 yıldır gönüllü olarak yapmaktadır. Pek çok eğitim kurumuna yönelik “ders başarısı, sigara ve madde bağımlılığı, anne baba tutumu” gibi seminerler vermiştir. Belediye, dernekler, vakıflar ve sayısız kuruma ‘öfke kontrol, iletişim becerileri’ gibi eğitimler vermiştir. Halen psikoloji lisans ve yüksek lisans öğrencilerine gönüllü süpervizyon eğitimi vermektedir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
İncinmiş Ruhlara Şifa, Nisan 2018
Türk Psikiyatristin Divanı, Şubat 2017

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DERVİŞİN YOLU 4 – KIRIK KALBE KIRK HADİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir