Pazartesi , Ocak 27 2020
ANA SAYFA / TASAVVUF / DUA / KADERİNE İSYAN ETME DUA ET

KADERİNE İSYAN ETME DUA ET

Hayatı Güzelleştiren Dualar
Yazar: Emin Arık
Hayykitap No: 475
Türü: TASAVVUF / Dua
Birinci baskı: Mayıs 2018
Sayfa Sayısı: 280
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-2214-24-4 
Barkod: 9786052214244
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Dua nedir? Niçin yapılır? Dua kaderi değiştirir mi? Bilim ve dua arasında nasıl bir ilişki vardır? Günlük hayatta hangi duaları okumalıyız? Duaların kabul olunma şartları nelerdir? Esmâ-i Hüsnâ ışığında nasıl dua edilir? Peygamberlerin ve evliyanın duaları nasıldır? Anne-baba ve mazlumun duasının ne gibi özelliği vardır? Hepimizin merak ettiği bu ve benzeri konuları ele alan bu kitap, okurlarına yeni bir bakış açısı kazandırıp ufuklarının genişlemesine katkı sağlayacak özellikte.

Kaderine İsyan Etme Dua Et kitabı dinimizde duanın yeri ve önemini ayet ve hadisler eşliğinde çok kapsamlı bir şekilde işleyen değerli bir yapıt. Yazarımız Emin Arık  hem birçok kaynak hem de çeşitli tecrübelerden hareketle, bizlere duanın gücünü aktararak kaderimize isyan etmememizi, kendimizi çaresiz ve yalnız hissettiğimizde Allah’a sığınmanın bize yeteceğini, ibretlik kıssa ve anekdotların ışığında başarılı bir şekilde anlatıyor.

Konuya ilişkin en yetkin eserlerden biri olan bu değerli kitap, duanın gücünü bizlere yeniden hatırlatırken, karşı karşıya kaldığımız problemlerin çözümünün de içimizde olduğunu etkileyici bir dille aktarıyor…


Emin Arık

İzmir İmam Hatip Lisesi ve İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde kesintisiz olarak uzun yıllar devam edecek olan mesleki kariyerine ilk kez Aydın-Yenipazar ilçesinde Merkez Vaizi olarak başladı. Bunu takip eden yıllarda aynı kadro ve unvan ile Ödemiş, Seferihisar, Manisa ve İstanbul’da da çalışmalarına devam etti.

Mesleki hayatına, ilki Manisa-Demirci ilçesi olmak üzere Karaburun, İkizdere, Beykoz, Karşıyaka, Karabağlar ve Bodrum ilçelerinde müftülük/idarecilik yaparak devam etti.

Yurt dışındaki vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere önce Almanya-Berlin (1990-1992), sonra Fransa-Lyon’da (1989-1993) Diyanet İşleri Başkanlığı’nı temsil eden görevler üstlendi. Bu görevleri esnasında sürekli okuyan, araştıran ve yazan bir kişi olma özelliklerini geliştirmeye çalıştı.

Çeşitli dergilerde ve web sitelerinde uzunca bir süredir yazıları yayımlanan Arık’ın hem görev hayatında hem sonrasında yayımladığı ve çoğu zaman ‘çok satanlar listesinde’ yer alan kitapları din, sosyal hayat, kültür, tarih, felsefe ve psikoloji konularını içermektedir. Doğduğu ilçe olan, Türkiye’nin ilk Cittaslow’u (sakin şehri) Seferihisar’da araştırma ve yazım hayatını sürdüren yazar evli ve iki çocuk babasıdır.

Diğer yayınevlerinden yayımlanmış kitapları şunlardır: Ateizm’den İnanca, İnsan-Hayat-Sevgi, Hz. Muhammed (s.a.s.), Hz. Mevlânâ, Nasihatler-Öğütler, Sevgi Merkezi Yuşa Tepesi, Cuma Yazıları-Cuma Sohbetleri, Hayat ve Ölüm, Fatih ve Fetih 1453, Dert Etme Dua Et-Güncel Örneklerle Dualar.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Kaderine İsyan Etme Dua Et, Mayıs 2018
Çanakkale Destanı, Mart 2018

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BİR YOLCULUKTUR AŞK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir