Cumartesi , Ekim 19 2019
ANA SAYFA / BİZE SÖYLENMEYENLER / KADINSIN KORKMA!

KADINSIN KORKMA!

Kadınsın Korkma KAPAK
Seni duyan Bir’i var.
Yazar: İkbal Gürpınar
Hayykitap No: 504
Türü: BİZE SÖYLENMEYENLER / Din / Sosyoloji / Küresel Sistem / Tarih
Birinci baskı: Nisan 2018
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-2214-09-1
Barkod: 9786052214091
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Kadın her toplumda ve her inançta en çok tartışılan konu olmuştur. Kimi toplumlarda, bırakın üzerinde tartışılmayı, insan yerine dahi konulmamış, yok sayılmıştır.
Gerek tahrif edilmiş semavi dinler gerekse kültürel eksenli inançlar, hangisine bakarsanız bakın tarihin derinliklerindeki ‘kadın profili’ sizi dehşete düşürecek niteliktedir. Bu dehşet verici durum, İslam dininin de içine sızarak devam etti.
Yahudilik ve Hristiyanlıktaki inancı ve geleneği İslam’a ait bir düşünceymiş gibi dayattılar. Kadını ‘uğursuz’ kelimesiyle yanyana getirmeye çalıştılar, onu aşağıladılar, ikinci sınıf muamelesi yaptılar, silikleştirdiler, sindirdiler.
Bu kitap işte tüm bu tahrifatın izini sürerek, yanlış algılara cevap niteliğinde kaleme alındı. Kadın hakikatini anlamak, ona hak ettiği yeri iade etmek için acizane bir gayrettir. Ya da “seni duyan Bir’i var”a sığınarak yazılan bir ‘uyanış manifestosu’ olarak da okunabilir!

İkbal Gürpınar

1969 Kırıkkale doğumlu. İki evladı var. Kırıkkale İmam Hatip Ortaokulu, Çankaya Lisesi, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan yazar aynı zamanda Yaşam Koçu/Mediatör’dür.
Diğer yayınevlerinden yayımlanan kitapları şunlardır: İçimden Geldiği Gibi, Günaydın Gece, Benim Hâlâ Umudum Var, Küçük Mutluluklar, Aşkın İki Yüzü (Cengiz Hortoğlu ile birlikte), Elbet Bir Gün, Yeniden Başla.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Kadınsın Korkma!, Nisan 2018

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DERVİŞİN YOLU 4 – KIRIK KALBE KIRK HADİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir