Cumartesi , Ekim 20 2018

KALBİN NURU

kalbin-nuru
Abdülkadir Geylânî’den hikmetli sözler…
Yazar: Abdülkadir Geylânî Tarık Velioğlu
Yayına Hazırlayan: Tarık Velioğlu
Hayykitap No: 54
Türü: TASAVVUF / Sufi Klasikler
Birinci baskı: Temmuz 2008
Sayfa Sayısı: 116
ISBN: 978-975-9059-57-6
Barkod: 9789759059576
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Kitapta Abdülkadir Geylânî’ye ait olduğu kesin olan dört kitap taranarak veciz, özlü, derin mânâlı cümleler seçildi, bunlar konularına göre alfabetik olarak tasnif edildi, gerekli görülen sözler tasavvufun temel kaynaklarına dayanılarak izah edildi. Bu cümleler, Geylânî’nin bütün eserlerinin bir özetini sunduğu gibi, genel olarak tasavvufun temel ilkelerini de içeriyor. Hikmet ve marifet deryasında çıkarılıp takdim edilen bu inciler, hakikati arayan gönüllere ab-ı hayat oluyor.
Abdülkadir Geylânî Hz. Allah dostlarının büyüklerindendir. Devrinin ilimlerini öğrenip maneviyat üstadlarının huzurunda kemâle erdikten sonra Bağdat’ta uzun yıllar sürecek olan vaaz ve irşad meclislerini başlattı, sohbetlerinde binlerce insanın yetişip manevi birer meşale olmasına vesile oldu. Günümüzde de halen en yaygın tarikat olma özelliğini koruyan Kadirilik yolunun kurucusu ve Gavs-ı Azam lakaplı bu büyük mürşid, hikmet dolu eserleriyle, sözleriyle, yetiştirdiği kâmil velilerle asırlardır insanları irşad etmeye devam etmektedir.

Tarık Velioğlu
Abdülkadir Geylânî’nin bu özlü sözlerini derleyen Tarık Velioğlu, Ankara’da doğdu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı, ayrıca bazı özel derslere katılarak kendisini yetiştirmeye çalıştı. Velioğlu, İslami ilimler, tasavvuf ve dünya bilgelikleri üzerinde sürdürmekte. Arapça, Farsça, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

Pİ CEMİYETİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir