Pazartesi , Ağustos 26 2019
ANA SAYFA / SAĞLIK / BİTKİLERLE TEDAVİ / KALİTELİ YAŞAMIN SIRRI 3’Ü 1 ARADA

KALİTELİ YAŞAMIN SIRRI 3’Ü 1 ARADA


Hastalıkların tedavisi ve kalıcı sağlık için 3’lü formül:
1. Pozitif zihinsel tavır
2. Sonuç odaklı beslenme
3. Etkin fitoterapi ve aromaterapi
Yazarlar: Arzu Yamanel
Hayykitap No: 532
Türü: SAĞLIK / Doğru Beslenme / Bitkilerle Tedavi / Aromaterapi
Birinci baskı: Kasım 2018
Sayfa Sayısı: 392
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-2214-41-1   
Barkod: 9786052214411
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Sağlınızla ilgili her mesele hayatidir, sağlıklılık halini sürdürme çabanız bile…

Bu yolda Kaliteli Yaşamın Sırrı hayatınızı kolaylaştıracak bir rehber! Bakış açınızı genişletmenizi sağlıyor, hastalıkların tedavisi ve kalıcı sağlık için 3’lü formülü bir arada veriyor!

Fitoterapist ve Aromaterapist Diyetisyen Arzu Yamanel, pozitif zihinsel tavır, sonuç odaklı beslenme, etkin fitoterapi ve aromaterapi ile bütüncül bir yaklaşımla Kaliteli Yaşamın Sırrı’nı anlatıyor. Bu bütüncül yaklaşımla zihninizi ve bedeninizi en etkin biçimde severek yönetmeniz için ihtiyacınız olan kapsamlı bilgiyi size sunuyor. Hastalıklara göre diyet reçeteleriyle hayatınızı kolaylaştırıyor…

Öğrenilmiş çaresizlikleri, karamsarlığı, umutsuzluğu, yetersizlik duygusunu vücudunuza aldığınız besinlerin inanılmaz zengin dünyasıyla yenin. Onları keşfedin ve ihtiyaçlarınız için en doğru biçimde kullanmayı tatlarını çıkararak öğrenin.

Meseleye pozitif yaklaşıp kendinizi severek, anlayarak ve motive ederek, neyi neden vücudunuza alacağınızı iyi bilip sonuç odaklı beslenerek ve bitkilerden en etkin biçimde yararlanarak, hastalıkta ve sağlıkta hayatınızı maksimum kalitede tutmanın keyfini çıkarın.


Arzu Yamanel

2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu.
Mezun olduktan hemen sonra; Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çalıştı. Bu süreçte üniversite hastanesinin hastane mutfağını kurdu ve mutfakla ilgili tüm süreçleri yönetti. Üniversiteye tam kapsamlı Beslenme ve Diyet Bölümü’nü kurdu.
2007 yılında İstanbul Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne atandı. Hastanenin; hastane mutfağı ve beslenme-diyet süreçlerini yönetti.
2007-2011 yılları arasında Ataşehir’de bir klinikte part-time poliklinik hizmetlerini sürdürdü.
2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fitoterapi (Bitkisel Tedaviler) Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans programı bittikten hemen sonra, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Farmakognozi Anabilim Dalı’nda doktora programına başladı.
2010 yılında Göztepe Medical Park Hastane Kompleksi’nde yeni görevine başladı.
2011 Mayıs ayında Türkiye ve Dünya’da bir ilk olan; Beslenme ve Bitkisel Tedavi polikliniğini kurdu. Kişiye özel beslenme programını daha da özelleştirerek “Kişiye Özel Beslenme ve Bitkisel Tedavi” programına da imza atmış oldu.
Yine ilklerden olan; Nütrigenetik (Genetik Koda Göre Beslenme) ile de özellikle ilgilendi ve Nütrigenetik bilimini laboratuvar ortamından polikliniğe taşıdı. Hatta, Nütrigenetik, Bitkisel Tedaviler ve Beslenme bilimlerini bir araya getirerek kişiye özel beslenme programını
en uç noktaya taşıdı.
2015 Kasım ayı itibariyle çalışmalarına kendi kurduğu Yeni Hayat Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde devam etti.
2018 Mayıs ayı itibariyle Göztepe Medicalpark Hastanesi’nde Klinik Fitoterapi, Klinik Aromaterapi ve Klinik Beslenme bölümünü kurarak çalışmaya başladı.
Tüm bu süreçler devam ederken, yazılı ve görsel basında sık sık yer alıyor. Çeşitli haber kanallarında, televizyon programlarında, gazete ve dergilerde; beslenme, diyet ve bitkisel tedavilerle ilgili bilgi veriyor. Halkı bilinçlendirmek adına, çeşitli seminerlere ve organizasyonlara katılıyor. Bununla birlikte ulusal ve uluslararası birçok kongre, seminer ve
sempozyuma katıldı.
Evli ve bir çocuk annesidir.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Kaliteli Yaşamın Sırrı 3’ü 1 Arada, Kasım 2018

Satın Al:
kitabimkapida
dr
kitapyurdu
tikla24

YENİ ÇIKANLAR

METAFİZİK İSTİHBARAT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir