Çarşamba , Kasım 13 2019
ANA SAYFA / EDEBİYAT / DENEME / KALP MANEVRALARI

KALP MANEVRALARI

Kalp_Manevralari_Kapak
Kahramansız kaldık, anla…
Yazar: Mert Şer
Hayykitap No: 359
Türü: EDEBİYAT / Deneme
Birinci baskı: Kasım 2016
Sayfa Sayısı: 232
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-9841-67-2
Barkod: 9786059841672
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Belki de asıl sorun birine ait olamamak değildir.
Asıl sorun nereye ait olduğunu bilememektir.
Tüm bu arayışlar, savruluşlar, yanılışlar belki de sadece bundandır…
Şöyle güneşli bir günde kot tulumunla görmek istiyorum ben seni. Paçaların kıvrık, tek omzun düşük. Kahverengi terliklerin, ceplerinde ellerin, makyajsız suratın, musmutlu gözlerin, beyaz bisiklet yaka tişörtün ve dağınık saçlarınla.
Bana yeni bir hikaye lazım işte anla.
Yeni, bambaşka bir hikaye…

Kalp Manevraları, kendisini çevreleyen kalıplara sığamayan bir ruhun, kendini tanıma ve kendine sığınma çabasının bir ürünü.
Mert Şer’in hayatında önemli bir dönüm noktası olan Viyana günleri ve devamında yaşadığı iç hesaplaşmalar, başından geçen olaylar ve aşka dair tecrübelerden arta kalanlar, çok genç yaşta deneyimlediği yalnızlık ve farkındalıkla örülü yaşamı ve tüm bunların deneme ve günlükler aracılığıyla dışa vurduğu ruhsal yansımalar, dört ana bölümden oluşan kitabın içten atmosferini oluşturuyor.
Sıkışmışlık hissinin yakamızı bırakmadığı, sığamamak duygusunun yanımızdan ayrılmadığı bir hayatta yaşadıklarımızın “manevra” olarak nitelendirilmesi ise, bizden bir kalemin bakış açısındaki zenginlikle açıklanabilir sadece.
Ve bütün bu manevralardan sonra ne mi olur?
“Sonra bir çift kanat çıkar belki sırtından. Kanatır, acıtır belki ama çabuk iyileşir. Her zaman aynı durağan manzaraya baktığın pencerenden bu sefer uçar gidersin o en çok olmak istediğin yerlere…”

Mert Şer
26 Ekim 1990’da İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da bitirdi.
Avusturya VWU enstitüsünden almanca dil sertifikasını aldıktan sonra Üniversite lisans eğitimine 2010 yılında ‘Vienna University of Technology’de mimarlık fakültesinde başladı ve halen aynı üniversitede ‘master’ eğitimine devam etmekte.
Üniversite eğitimi sırasında belirli dönemlerde İstanbul ve Viyana’da mimarlık bürolarında stajer olarak çalıştı.
Zamanla iç mekan tasarımları ve konseptler üzerinde yoğunlaştı. Kendi kurduğu bir oluşumla çeşitli inşaat firmaları ve mimarlık bürolarının projelerinde ‘freelance’ olarak işler aldı ve halen almakta.
Okul ve iş hayatının yanı sıra 2012 yılından beri yazdığı blog sayfası ve diğer sosyal medya mecraları aracılığıyla paylaştığı yazılarla bir okur kitlesi oluştu.
Yazdığı deneme türündeki yazıların yanında, gezip gördüğü farklı dünya şehirlerinin kültürlerini tanıttığı gezi yazılarını da blog sayfasından okuyucularıyla paylaşmakta.
İyi seviyede Almanca ve İngilizce konuşmaktadır.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Kalp Manevraları, Kasım 2016

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

MUTLULUK DOKTORU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir