Perşembe , Nisan 9 2020
ANA SAYFA / EDEBİYAT / KARANLIKTAKİ KIZ

KARANLIKTAKİ KIZ

İmkânsız hayatlar yaşayanlar, tek bir umut kırıntısı için bile sabretmeyi bilir.

Yazar : Anna Lyndsey
Özgün Adı : Girl in the Dark
İngilizce’den Çeviren: Evrim Işık
Hayykitap No: 612
Kategori: EDEBİYAT / Roman
Türü: BİZE SÖYLENMEYENLER / Genç Psikoloji
Birinci Baskı: Şubat 2020
Sayfa Sayısı: 264
Ebat: 13,5×21 cm
ISBN: 978-605-7674-32-6
Barkod: 9786057674326
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

“Çölde ölmek üzere bir yolcu nasıl hâlâ onu kurtarabilecek bir damla suyun parıltısını görebilmeyi bekliyorsa, ben de tek bir ışık zerresinin bile olmadığı bir yerin umuduyla yanıp tutuşuyorum. Sanki zamanın içinde gizli bir kapı açıp kendimi karanlık bir geçitte bulmuşum ve şimdi de çıkışı bulamıyorum.”

Karanlıktaki kız tıpkı senin gibi, sadece o, üzerine bir ev giymek zorunda. Peki, bu evin içinde yaşayan nedir? Sessizce hareket eden, bunalan ve arada bir odadan odaya gezen, güzelim dış kapıyı sonuna kadar açık gördüğünde ya da ışıkların neşeyle oynaştığını fark ettiğinde dehşetle kaçan bir insan.

En verimli çağında, bir toplu iğne başı kadar ışığın bile sızmadığı bir odada yaşamak zorunda olduğunu öğrendi. Kendine ya karanlıkta bir dünya kuracaktı ya da karanlığa yenilecek, yaşamaktan vazgeçecekti. Hastalıklar, sıradan gaddarlıklarıyla bize irademizin sınırlarını hatırlatır ve eninde sonunda, tek bir seçim yapmanız gerekir: Istırap çekerken iyi olmak ya da kötü olmak.

İmkânsız hayatlar yaşayanlar, tek bir umut kırıntısı için bile sabretmeyi bilir.

Gerçek bir hikâye.

Anna Lyndsey
Anna Lyndsey, hastalanana kadar uzun yıllar boyunca Londra’da devlet memuru olarak çalıştı. Şimdi, kocası ile birlikte Hampshire’da yaşıyor ve eserlerinde takma isim kullanıyor.

Evrim Işık
1986 yılında Ankara’da doğdu. İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Şu anda aynı alandaki doktora çalışmalarına Pamukkale Üniversitesi’nde devam ederken Yaşar Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde de araştırma görevlisi olarak çalışıyor ve kendini bildi bileli hem kitapları hem de çeviriyi çok seviyor.

Satın Al:
kitabimkapida
dr
kitapyurdu
tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BU Bİ MUCİZE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir