Pazartesi , Aralık 17 2018
ANA SAYFA / ÇOCUK / KESİNLİKLE BEN, CLARICE BEAN

KESİNLİKLE BEN, CLARICE BEAN

kesinlikle-ben-clarice-bean-kapak-tek-boyut
Amerika ve Avrupa’nın kesinlikle en sevilen, bol ödüllü kız kahramanı Clarice Bean şimdi Türkiye’de!
Kitabın Orijinal Adı: Utterly Me, Clarice Bean
Yazar: Lauren Child
Çeviri: Gökçe Ateş Aytuğ
Hayykitap No: 47
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: Nisan 2008
Sayfa Sayısı: 190
ISBN: 978-975-9059-50-7
Barkod: 9789759059507
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
“Bayan Wilberton, öğretmenim, bizden bir kitap projesi yapmamızı istiyor ve bu kulağa kesinlikle çok sıkıcı geliyor… ta ki sonunda bir ödül verileceğini öğreninceye kadar. Ben ve kesinlikle en iyi arkadaşım Betty Moody gerçekten kazanmak istiyoruz… ama nasıl???”

20’den fazla çocuk kitabı yazıp resimleyen Lauren Child, çocuklarınkine benzer çizimleri ve yaratıcı tipografisiyle “kesinlikle” çok sempatik bir kızla tanıştırıyor bizi: Clarice Bean.

Clarice Bean’in başı her zaman ailesiyle, öğretmeni Bayan Wilberton’la ve yan evde oturan Robert Granger’la dertte. En sevdiği roman kahramanı Ruby Redfort’un ateşli bir hayranı olan Clarice, en yakın arkadaşı Betty Moody ile okullarında düzenlenen kitap projesi yarışmasını kazanmaya çalışıyor. Neden en sevdiği süperkahraman, dâhi dedektif Ruby Redfort ona yardımcı olmasın…

Kesinlikle Ben, Clarice Bean, dünya çocuklarının çok sevdiği üç kitaplık bir serinin ilk kitabı. Kitap, The Literacy Association WOW Award (Okuryazarlık Derneği WOW Ödülü) ve Red House Children’s Books Award’ı (Red House Çocuk Kitapları Ödülü) kazandı. Dünyanın pek çok ülkesinden yüz binlerce seveni olan Clarice Bean kısa zamanda Türk çocuklarının ve yetişkinlerin de kesinlikle en sevdiği arkadaşlarından biri olacak belli ki…

Orta halli bir ailenin zeki, komik, yerinde duramayan kızı Clarice Bean’in saatlerce telefonla konuşan bir ablası, ergenliğin karanlık tünelinde yaşayan bir ağabeyi ve aynı odayı paylaşmak zorunda olduğu, “kesinlikle tam bir baş belası gibi davranan” bir küçük kardeşi var. Ailesi ve arkadaşları da en az onun kadar başarıyla tasvir edilmiş ve hepsi öyle inandırıcı ki, kitabı okuduktan sonra sevdikleri, sevmedikleriyle aklınızın bir köşesinde yaşamaya devam ediyorlar.

Kitap hakkında övgüler:

“Çok zeki ve çok komik. Clarice Bean’e doyamıyoruz.”
THE SUNDAY TIMES

“Çok eğlenceli.”
THE INDEPENDENT

“Kıpır kıpır ve başına buyruk. Çok komik ve çok çekici.”
THE FINANCIAL TIMES

“Hayat ve eğlenceyle dolu ve sayfalarını karıştırmak inanılmaz zevkli.”
THE BOOKSELLER

“Elimden düşüremedim. İnsanı pençelerinin içine alıyor.”
Moffy

Lauren Child
Manchester Polytechnic ve London Art School’da resim okuyan 1967 doğumlu Lauren Child, Clarice Bean serisi ile Kate Greenaway Medal, Nestlé Smarties Book Prize, British Book Awards Children’s Book of the Year, Red House Children’s Book Award gibi 10’un üzerinde önemli ödüller kazanmış. Child, Avrupa ve Amerika’nın pek çok önemli eleştirmeni tarafından yüzyılın en yaratıcı yazar-illüstratörü arasında gösteriliyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Clarice Bean, Çaktırma, Mart 2009
Clarice Bean, Başı Dertte, Ekim 2008
Kesinlikle Ben, Clarice Bean, Nisan 2008

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

RENKLİ FİKİRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir