Cuma , Aralık 13 2019
ANA SAYFA / TASAVVUF / BUGÜNDEN YAZANLAR / KÖPRÜDEN ÖNCE 10 ÇIKIŞ

KÖPRÜDEN ÖNCE 10 ÇIKIŞ

Kopruden_Once_On_Cikis_Kapak
Yokluğu tatmış bilgelerden sayılara fısıldanan hayat sırları… Bu kitabı açar açmaz, üçler, beşler, yedilere karışacağınızdan emin olun!
Yazar: Senai Demirci
Hayykitap No: 325
Türü: TASAVVUF / Bugünden Yazanlar
Birinci baskı: Kasım 2015
Sayfa Sayısı: 160
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-9841-29-0
Barkod: 9786059841290
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Senai Demirci, kadim ve çağdaş kaynaklardan süzdüğü bu ‘alıntılar’ kitabında, sözleri sayıların ipine diziyor. Bir’den on’a kadar, kalbin sırdaşı olacak, sohbetlerin tacı olacak hikmetleri aktarıyor. Sözü taşımaktan sözü yaşamaya doğru yürümeye çağırıyor. Doğudan batıdan, geçmişten günümüzden derlenen uyarı desteleri kalbinizi saracak, ruhunuza bahar havası estirecek.

Binlerce yıllık yaşanmışlıktan süzüle süzüle gelen ince sözler keyifli bir okuma seçeneği olarak elinizde duruyor. Kitabın kapağını açar açmaz, üçler, beşler, yedilere karışacağınızdan emin olun.

Ve Senai Demirci’den dinleyelim kendi kitabını:

“Kadim bir geleneğin yeni bir uygulaması var elinizde. Askalânî ile şöhret bulan “münebbihat” geleneğine mütevazı bir katkıdır bu çalışma. Sözleri “bir” “iki” “üç” diye bölümleyen kitaplar, bir bakıma, hakikatin bestesidir. Akılda kalsın diye. Kulağa küpe olsun diye. Dilden dile gezsin diye. Tatlı paylaşımların bahanesi olsun diye…
Bu çalışmada, çok çeşitli kültürler arasında gezdim. Yayına hazırlandığı son ana kadar, “mutlaka bir eksiği daha vardır!” heyecanı yaşadım. Sözlerin kaynağı konusunda titiz olmaya çalıştım. Yine de sözü yanlış kişilere atfetmiş ya da sahibi varken kaynaksız yazmış olabilirim. Bu tür bir çalışma yaparken, yazarın kendi sözlerini alıntılaması ayıp kaçıyor. Kendi eserlerimden yaptığım alıntıları bu yüzden sahipsiz bıraktım. Ayet ve Hadis-i Şerif meallerini çalışmaya dâhil edip etmemekte hayli kararsız kaldım. Sonunda her hikmetli sözün ayetin ve Hadis-i Şerifin anlam göğüne uzandığını bilmenin rahatlığıyla, sınırlı ve sorumlu olarak paylaştım.
Söz’ün güzelliği, güzel bir hayatın inşası hatırınadır. Sözün sadece taşıyanı değil, yaşayanı olmaktır muradımız. Elden ele dolaşacağını umduğum bu çalışmanın, dilden dile ümidi ve aşkı taşırmasıdır duamız.”

Senai Demirci
1963’de Samsun’da doğdu. Tıp eğitimi aldı. Kalbinin sızılarını mürekkep edip “yazar” olmaya çalışıyor. Ara sıra televizyonda görünür, radyoda duyularsa da, iç görüntüsü ve iç sesinin henüz kendince bile görülüp duyulmadığı kanaatinde. Allah’a görünmeye değer, Allah’ın duymasına yakışır haller ve sözler içinde ya¬şamaktır duası.
Kısmet…

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Köprüden Önce On Çıkış, Kasım 2015
Kırk Kapının Kırk Duası, Eylül 2014
Şükretmek İçin 1001 Küçücük Neden, Temmuz 2014

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

A’DAN Z’YE TIBBİ BİTKİLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir