ANA SAYFA / BİZE SÖYLENMEYENLER / KUSURSUZ İNSANLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR?

KUSURSUZ İNSANLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Mükemmeliyetçiliğin Psikopatolojisi ve Mücadele Stratejileri
Yazarlar: Mehmet Fatih Şiraz
Hayykitap No: 522
Türü: SAĞLIK / Psikoloji – BİZE SÖYLENMEYENLER / Kişisel Gelişim
Birinci baskı: Ağustos 2018
Sayfa Sayısı: 144
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-2214-30-5   
Barkod: 9786052214305  
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

* Asla hata yapmamalıyım.

* Her şey kurallara uygun ve kusursuz olmak zorunda, aksi mümkün değil.

* Bu işi de başaramadım, beceriksizin tekiyim.

* Hata yaparsam bu her şeyin sonu olur.

* Bir iş ya mükemmeldir ya da hatalıdır.

* Hatalı olmaya tahammülüm yok. Her zaman kusursuz olmalıyım.

* Ortalama başarı asla başarı olarak kabul edilemez.

Kendinizi bu ve benzeri düşüncelerle sık sık baş başa buluyorsanız, tebrikler! Mükemmel bir mükemmeliyetçisiniz! Öfke, kaygı, korku, çökkünlük hissi yakanızı bırakmıyor, bir türlü huzur bulamıyorsunuz. Peki ne yapacaksınız?

Bu kitabı okumakla işe başlayabilirsiniz! Uzman Klinik Psikolog Fatih Şiraz, Kusursuz İnsanlar Nasıl Tedavi Edilir? kitabında, mükemmeliyetçi kişilik özelliklerinin sebep olduğu ruhsal problemlere, davranışsal sorunlara ve ilişki problemlerine çözümler sunuyor.

Bu kitap, mükemmeliyetçi düşünce ve davranış kalıplarından mustarip olan, mükemmeliyetçilikle ilgili terapi desteği alma imkânı olmayan bireylere yardımcı olmak ya da terapi sürecindeki bireylere destekleyici kaynak sunmak için hazırlandı. Okuyun, uygulayın ve ‘mükemmel kalıplarınızdan’ kurtulun!

M. Fatih Şiraz

İlköğretim ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladıktan sonra lisans eğitimini 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde aldı. Akabinde tezli yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji (Klinik Psikoloji) alanında tamamladı.

Kendi deneyim yetkinliğini artırmak için aile ve çift terapisi, kişilik bozuklukları, bireysel terapiler ve tanı koymaya yardımcı bireysel test uygulamalarının eğitimlerini aldı. 2006-2007 yıllarında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde engelli çocuklara yönelik bireysel-grup eğitim çalışmaları, engelli bireylerin ailelerine yönelik psikolojik destek ve psikoeğitim çalışmalarında bulundu. 2007-2014 yılları arasında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Adli Psikiyatri Birimi’nde test uygulamaları, hastalara yönelik bireysel-grup psikolojik destek ve psikoeğitim çalışmalarında bulundu.

2013-2014 yıllarında özel bir vakıf üniversitesi bünyesindeki sürekli eğitim merkezinde Öğretim Görevlisi olarak ‘Aile ve Çift Danışmanlığı Eğitim Programı’nda kuramsal ve uygulamalı ders anlatımında bulundu.
2014-2018 Şehitkâmil Devlet Hastanesi ve Şehitkâmil Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde test uygulamaları, hastalara yönelik bireysel-grup psikolojik destek ve psikoeğitim çalışmalarında bulundu.
Halen bireysel, çift ve ailelere yönelik psikoterapist olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kendisi hakkında daha detaylı bilgiyi farklı konularda yazılarının da olduğu kişisel web sitesinden edinebilirsiniz.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Kusursuz İnsanlar Nasıl Tedavi Edilir?, Ağustos 2018

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BİR YOLCULUKTUR AŞK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir