Çarşamba , Haziran 19 2019
ANA SAYFA / ÇOCUK / LULU KÖPEK GEZDİRİYOR

LULU KÖPEK GEZDİRİYOR

lulu_kopek_gezdiriyor_kapak_matbaa-1
İnatçı mı inatçı! Aksi mi aksi! Ya da şöyle diyebiliriz: Tam bir karın ağrısı!
Yazar: Judith Viorst
Çeviri: Gökçe Ateş Aytuğ
Resimleyen: Lane Smith
Hayykitap No: 192
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: 152
Sayfa Sayısı: Ekim 2012
Ebat: 13,5×23 cm
ISBN: 978-605-5181-00-0
Barkod: 9786055181000
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Lulu… İnatçı mı inatçı! Aksi mi aksi! Ya da şöyle diyebiliriz: Tam bir karın ağrısı! Canı bir şey istedi mi, karşı durmak imkânsız. Gerekirse ampulleri patlatana dek ciyak ciyak bağırır, kendini yere atıp havaya tekmeler savurur, çırpınır durur. Sonunda da istediğini elde eder. Ta ki bir gün, doğum günü armağanı olarak bir dinozor isteyinceye kadar…

Hayykitap Çocuk, okurlarını dediği dedik, huysuz mu huysuz bir kız çocuğuyla tanıştırıyor. Lulu, ele avuca sığmayan bir çocuk. İnsanı çok fena gıcık ediyor ama sevdiriyor da kendini. Gün geliyor bir brontozor bulmak için ormana gidiyor, gün geliyor istediğini elde etmek için para kazanmaya karar veriyor. Hayvanlarla mücadele ederken, kendisinin tam zıttı bir oğlanla uğraşırken bir de yazar araya girmez mi. Sevgili yazarımız durmadan öyküyü kesip hınzırca yorum yapıyor, huysuzluklarıyla Lulu’yu aratmıyor. Calcedott Onur Ödüllü illüstratör Lane Smith’in resimleriyse bu mizah dolu maceralara ayrı bir renk katıyor.
“Lulu” dizisi, birbirine benzeyen kahramanlar ve bildik maceralar ekseninde dönen hikâyelerin arasında, taptaze bir soluk olarak okurlarını bekliyor.

Lulu Köpek Gezdiriyor’da Lulu yine imkânsızı istiyor. Ama bu kez “armut piş ağzıma düş” yok. Çünkü amacına ulaşmak için para biriktirmek zorunda. Lulu bir işin ucundan tutmaya karar veriyor fakat mahallede yapabileceği bütün işleri, kusursuzluk timsali Fleischman üstlenmiş bile. Lulu’ya kala kala tek iş kalıyor: Komşuların köpeklerini gezdirmek…
Lulu insanı çileden çıkaran üç köpekle ‒evet, yanlış duymadınız, tam üç köpekle‒ başa çıkabilecek mi dersiniz?

Kitabın aldığı övgüler:

“Küçük okurlar için mükemmel bir seçim.”
Kirkus

“Tam çocuklara göre bir mizah… Deli dolu bir kitap arayan okurlar için böylesine yaratıcı ve neşeli bir macera isabet olacaktır.”
School Library Journal

“Çok zekice…”
Booklist

Judith Viorst
Amerika, New Jersey’de doğup büyüdü ve Rutgers Üniversitesi’nde okudu. Evlendiği 1960 yılından beri Washington’da yaşıyor. Üç çocuğu ve yedi torunu olan Viorst, çocuk kitaplarından bilim kitaplarına, müzikallere, şiire değin pek çok farklı alanda yazıyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Lulu Köpek Gezdiriyor, Ekim 2012
Lulu ile Brontozor, Ekim 2012

Lane Smith
Amerika, Oklahoma’da doğan Lane Smith, Pasadena’daki Sanat Merkezi Tasarım Okulu’nda illüstrasyon eğitimi aldı. Çalışmaları New York Times Magazine, The Boston Globe, Newsweek gibi dünyaca ünlü yayınların kapaklarında yer aldı. İki resimli çocuk kitabıyla Caldecott Onur Ödülü’ne layık görüldü. Amerika, Connecticut’ta yaşıyor.

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DEİZM VE ATEİZM ÇIKMAZI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir