Cuma , Aralık 14 2018
ANA SAYFA / ÇOCUK / LULU VE BRONTOZOR

LULU VE BRONTOZOR

lulu-brontozor
Kusursuz kahramanlar, dağılın: Karın ağrısı Lulu geliyor!
Yazar: Judith Viorst
Çeviri: Şiirsel Taş
Resimleyen: Lane Smith
Hayykitap No: 191
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: 120
Sayfa Sayısı: Ekim 2012
Ebat: 13,5×23 cm
ISBN: 978-605-4325-99-3
Barkod: 9786054325993
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Lulu… İnatçı mı inatçı! Aksi mi aksi! Ya da şöyle diyebiliriz: Tam bir karın ağrısı! Canı bir şey istedi mi, karşı durmak imkânsız. Gerekirse ampulleri patlatana dek ciyak ciyak bağırır, kendini yere atıp havaya tekmeler savurur, çırpınır durur. Sonunda da istediğini elde eder. Ta ki bir gün, doğum günü armağanı olarak bir dinozor isteyinceye kadar…

Hayykitap Çocuk, okurlarını dediği dedik, huysuz mu huysuz bir kız çocuğuyla tanıştırıyor. Lulu, ele avuca sığmayan bir çocuk. İnsanı çok fena gıcık ediyor ama sevdiriyor da kendini. Gün geliyor bir brontozor bulmak için ormana gidiyor, gün geliyor istediğini elde etmek için para kazanmaya karar veriyor. Hayvanlarla mücadele ederken, kendisinin tam zıttı bir oğlanla uğraşırken bir de yazar araya girmez mi. Sevgili yazarımız durmadan öyküyü kesip hınzırca yorum yapıyor, huysuzluklarıyla Lulu’yu aratmıyor. Calcedott Onur Ödüllü illüstratör Lane Smith’in resimleriyse bu mizah dolu maceralara ayrı bir renk katıyor.

“Lulu” dizisi, birbirine benzeyen kahramanlar ve bildik maceralar ekseninde dönen hikâyelerin arasında, taptaze bir soluk olarak okurlarını bekliyor.

Lulu ve Brontozor’da, Lulu doğum günü armağanı olarak bir brontozor istiyor. Brontozor, bir tür dinozor değil miydi? Yok artık, evde dinozor mu beslenir? Hayır mı? Anlaşılan, henüz Lulu ile tanışmadınız. “Hayır” sözcüğü Lulu’nun sözlüğünde yok. Ama anne babası bu kez “hayır” diyor ve Lulu brontozorunu bulmak için zorlu bir yolculuğa çıkıyor…
Lulu’nun eğlenceli ve komik macerası, ilginç sonuyla da sizi tekrar tekrar ‒uyarıyoruz, tekrar tekrar‒ şaşırtacak.

Kitabın aldığı övgüler:

“Küçük okurlar için mükemmel bir seçim.”
Kirkus

“Tam çocuklara göre bir mizah… Deli dolu bir kitap arayan okurlar için böylesine yaratıcı ve neşeli bir macera isabet olacaktır.”
School Library Journal

“Çok zekice…”
Booklist

Judith Viorst
Amerika, New Jersey’de doğup büyüdü ve Rutgers Üniversitesi’nde okudu. Evlendiği 1960 yılından beri Washington’da yaşıyor. Üç çocuğu ve yedi torunu olan Viorst, çocuk kitaplarından bilim kitaplarına, müzikallere, şiire değin pek çok farklı alanda yazıyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Lulu Köpek Gezdiriyor, Ekim 2012
Lulu ile Brontozor, Ekim 2012

Lane Smith
Amerika, Oklahoma’da doğan Lane Smith, Pasadena’daki Sanat Merkezi Tasarım Okulu’nda illüstrasyon eğitimi aldı. Çalışmaları New York Times Magazine, The Boston Globe, Newsweek gibi dünyaca ünlü yayınların kapaklarında yer aldı. İki resimli çocuk kitabıyla Caldecott Onur Ödülü’ne layık görüldü. Amerika, Connecticut’ta yaşıyor.

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

RENKLİ FİKİRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir