Pazartesi , Ocak 27 2020
ANA SAYFA / PEDAGOJİ/MUTLU AİLE / ANNELİK / MUCİZE ANNELİK OKULU

MUCİZE ANNELİK OKULU

İyi anne olmak isteyenlere tavsiyeler!
Yazar: Asiye Türkan
Hayykitap No: 582
Türü: PEDAGOJİ / MUTLU AİLE / Annelik / Evlilik
Birinci baskı: Nisan 2019
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-2214-92-3  
Barkod: 9786052214923 
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Dostlarım bana sordu, niye ‘mucize annelik’ diye… Dedim ki ‘evet annelik mucizedir’, Allah’ın mucizesi! Bizlere, annelere düşense bu ilahi teveccühü, bu emaneti hakkıyla taşımak.

Ben yıllardır aynı soru üzerine kafa patlatıyorum: ‘Nasıl iyi anne olunur? Bunun formülü nedir?’ İşte bu kitabın sayfalarına süzülenler bu çabaların sonucudur.

Hem anne olarak deneyimlediklerimin hem de konu üzerinde yaptığım okuma ve çalışmaların özet formülüdür! Kuran-ı Kerim’in, Peygamber Efendimizin sünnetinin ve pedagojik öğretilerin bu topraklara uygun olan kısımlarının sentezidir. Ve dahi kimi zaman büyüklerimizin bilgelikle dolu sözlerini dinlemektir.

Asiye Türkan

1972 Konya doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamlamış, Sağlık Koleji’nden hemşire olarak mezun olmuştur.
1990 yılındaki evliliğinin akabinde Almanya’da ikame etmektedir. Üç çocuk annesi olan yazarımız, çocukları ile beraber okumaya devam etmiştir. Önce Batı Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümü’nü bitirmiş, akabinde “Aile Danışmanlığı” ve “Cinsel Terapi” eğitimi almıştır.
Medeniyet Üniversitesi’nden “Pedagojik Formasyon Eğitimi” almıştır.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın “Evlilik Öncesi Eğitimcisi” olmuştur.
Almanya’da “sağlıklı beslenme ve cinsellik” üzerine mesleki eğitimler alan yazarımız, 2007 yılında kurduğu Müslüman Aile Eğitim Merkezi’nin (mfb e.V) Başkanlığını yürütmektedir.
Aile danışmanlığı ve Milat gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Türkiye ve Avrupa’da konferanslar vermektedir. Gençler ve aileler için “Aile Okulu” projesini yönetmektedir.
Diğer yayınevlerinden, İnsana İman Yakışır, Aileye Mutluluk Yakışır, Gence Haya Yakışır, Şahit Ol Ya Rab! Söz Dinlemeyen Anneler adlı kitapları yayımlanmıştır.
İletişim: info@asiyeturkan.com
Web: www.aile-okulu.com

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Mucize Annelik Okulu, Nisan 2019
Müslüman Aile Okulu, Nisan 2018

Satın Al:
kitabimkapida
dr
kitapyurdu
tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BİR YOLCULUKTUR AŞK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir