Perşembe , Şubat 27 2020

MUMİYO

Yüksek dağlardan gelen şifa: Kadim tıbbın mucize ilacıyla tanışmanın tam vakti!
Yazar: Dr. M. Ender Saraç
Hayykitap No: 540
Türü: SAĞLIK / Bitkilerle Tedavi / Koruyucu Tıp
Birinci baskı: Kasım 2018
Sayfa Sayısı: 32
Ebat: 13,5 x 19,5 cm
ISBN: 9786052214497    
Barkod: 9786052214527  
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Genelde bir şifalı madde uzun süreden beri varsa ve gerçekten çok sayıda insan geleneksel olarak kullandıysa güvenilirliği daha yüksektir. Ayurveda tıbbında pek çok şifalı bitki, baharat, çay, macun gibi doğal maddeler binlerce yıldan beri doğal olarak kullanılmaktadır. Bunlardan en enteresan ve denenmiş olan bir tanesi de Mumiyo’dur, o bölgede kullanıldığı adıyla Shilajit’dir.

Mumiyo, Himalaya Dağları’nda milyonlarca yıl içerisinde oluşan fosillerin kayalardan dışarı sızan doğal bir maddesidir. Tabii ki bu maddenin çıkarılması ve saklanması, hijyenik bir şekle dönüştürülmesi ve bir preperatın içinde bulunması oldukça önemlidir.

Mumiyo, başta Rusya olmak üzere eski Sovyet ülkelerinde bilinen ve yaygın olarak kullanılan bir maddedir. Aslında tek bir hastalığa karşı kullanılmak yerine hem koruyucu hekimlikte hem de tedavi amacıyla yaygın olarak kullanılmıştır.

Bu minik kitapçıkta Mumiyo’nun nasıl kullanılması gerektiğini, nelere yaradığını sizlere aktarmaya çalışacağım.

Bütün okuyuculara sağlıklı keyifli güzel günler dilerim…


Dr. M. Ender Saraç

1959 yılında İzmir’de doğdu. 1978’de Bornova Anadolu Lisesi’nden, 1984’te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1991’de Sağlık Bakanlığı’ndan Aile Hekimliği İhtisası’nı tamamladı.
1994 yılında Türkiye’nin ilk doğal tıp ve estetik merkezi olan Hay Sağlık Merkezi’ni kurdu ve genişleterek bugüne kadar geldi. Aile Hekimliği Uzmanlığı dışında Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı estetik medikal, akupunktur, mezoterapi, fitoterapi, ozon, kupa ve hacamat ile ayrıca iş yeri hekimliği sertifikası ve yurtdışından 6 yıllık eğitimlerle aldığı ayurveda eğitim ve sertifikaları mevcuttur.
Dr. Ender Saraç aynı zamanda Türkiye’nin ilk diplomalı astrologlarından olup sağlık ve astroloji alanında özel çalışmalar yapmaktadır. Astroloji dışında Feng-Shui, NLP, meditasyon ve sidhi eğitimleri, Reiki Masterlığı ve çok sayıda kişisel gelişim teknikleri eğitimleri de bulunmaktadır.
Dr. Ender Saraç halen firmalara danışmanlık ve eğitim vermeye, özel Hay Sağlık Merkezi’nde hasta kabulüne, konferanslarına devam etmektedir.
İngilizce ve Fransızca bilen Saraç evli ve 3 çocuk babasıdır.
Diğer yayınevlerinden Ayurveda Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları, Ayurveda Sağlıklı Zayıflamanın Yolları, Doğanın Şifalı Eli, Ruhsal Gelişim ve Kader, Ramazanda Sağlıklı ve İnce Kalın ve İlaç Gibi Yemekler adlı kitapları yayımlanmıştır.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Mumiyo, Kasım 2018
Çocuğunu Doğru Besle, Mart 2015
Artık Ruhunu da Besle!, Ekim 2012

Satın Al:
kitabimkapida
dr
kitapyurdu
tikla24

YENİ ÇIKANLAR

SAĞLAM KALP SIFIR STRES

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir