Perşembe , Ekim 17 2019
ANA SAYFA / PEDAGOJİ/MUTLU AİLE / EVLİLİK / MÜSLÜMAN AİLE OKULU

MÜSLÜMAN AİLE OKULU

Kapak
Aşk olsun! Helal olsun.
Yazar: Asiye Türkan
Hayykitap No: 503
Türü: PEDAGOJİ-MUTLU AİLE / Evlilik
Birinci baskı: Nisan 2018
Sayfa Sayısı: 240
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-2214-06-0
Barkod: 9786052214060
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Evlilik, hayatta insanın alabileceği en önemli ve en kritik karardır. Doğru insanı bulmak, iyi insanla mutlu bir evlilik yapmak her gencin kendisi, her anne babanın evlatları için en büyük hayalidir. Fakat günümüzde birbiri ile iyi iletişim kuramayan aile bireyleri değerlerde birleşemiyor, ortak kararlar alamıyor, farklı dillerde konuşuyorlar. Bu yüzden huzurlu bir aile ortamı elde edilemiyor.

Oysa aile, iç huzurunu yakalamış bireylerin birbirlerinden her konuda destek alması, birbirlerinin örtüsü olması, hayırda birbirleriyle yarışıp birbirlerine dayanması, biri gidince diğerinin ayakta duramaması, biri olmayınca öbürünün de yarım kalmasıdır.

Elinizdeki kitap, ailenin hangi değerler üzerine oturacağını, eş seçiminin nasıl, hangi kriterlerle yapılacağını Kurani bakış açısıyla ele almaya çalışmıştır. Evlenecek çiftlere, evlilik öncesi olabilecek kazalara karşı tedbir almaları için “profesyonel evlilik ehliyeti” vermeyi amaçlamaktadır. Herkesin Müslüman Aile Okulu‘ndan üstün başarıyla mezun olması en büyük hayalimizdir!

Asiye Türkan

1972 Konya doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamlamış, Sağlık Koleji’nden hemşire olarak mezun olmuştur.
1990 yılında evliliği akabinde Almanya’da hayatını ikame etmektedir. Üç çocuk annesi olan yazarımız, çocukları ile beraber okumaya devam etmiştir. Önce Batı Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümü’nü bitirmiş, akabinde “Aile Danışmanlığı” ve “Cinsel Terapi” eğitimi almıştır.
Almanya’da “sağlıklı beslenme ve cinsellik” üzerine mesleki eğitimler alan yazarımız, 2007 yılında kuruculuğunu yaptığı Müslüman Aile Eğitim Merkezi’nin (mfb e.V) Başkanlığını yürütmektedir.
Milat gazetesinde köşe yazarlığı ve aile danışmanlığı yapmaktadır. Eğitimciliğini Türkiye ve Avrupa’da konferanslar vererek sürdürmektedir. Gençler ve aileler için “Aile Okulu” projesini yönetmektedir.
Diğer yayınevlerinden, İnsana İman Yakışır, Aileye Mutluluk Yakışır, Gence Haya Yakışır, Şahit Ol Ya Rab!, Söz Dinlemeyen Anneler adlı kitapları yayımlanmıştır.

İletişim: info@asiyeturkan.com
Web: www.aile-okulu.com


Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Müslüman Aile Okulu, Nisan 2018

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DERVİŞİN YOLU 4 – KIRIK KALBE KIRK HADİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir