Perşembe , Ekim 17 2019
ANA SAYFA / BİZE SÖYLENMEYENLER / MUTLULUK ATÖLYESİ

MUTLULUK ATÖLYESİ

Kapak
Kuran Ayetleri, Resulullah’ın Sünneti, Bilimsel Veriler, Spiritüel ve Ezoterik Bilgilerin Işığında Mutluluk Yolculuğu
Yazar: Nevin Nesrin Soysal
Hayykitap No: 506
Türü: PEDAGOJİ / MUTLU AİLE/ Evlilik – BİZE SÖYLENMEYENLER / Kişisel Gelişim
Birinci baskı: Mayıs 2018
Sayfa Sayısı: 304
Ebat: 15,5 x 23 cm
ISBN: 978-605-2214-15-2
Barkod: 9786052214152
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Yoksa siz mutluluğu “haz” kavramıyla karıştırarak onu önemsemeyen, öteleyen, mutluluğun ancak öteki dünyada yaşanacak bir hal olduğunu düşünenlerden misiniz? Oysa cennete mutluluğu dünyadan götürürüz. İnsanın hayat amacını gerçekleştirmesini ve Allah’tan razı olarak O’nun rızasını kazanmasını sağlayan yol “ mutlu olmaktan” geçer. Mutlu olmak, şükür, hamd, tevekkül ve teslimiyetimizi hayatımıza şahit kılmaktır. Mutlu olmak, ibadettir.

Ya da siz mutluluğun peşinde koşanlardan mısınız? Oysa mutluluğa kendini mutlu etmeye çalışanlar değil, başkalarını mutlu etmeye çalışanlar ulaşabilir. Başkalarının kalplerindeki iyiliği dışarı çıkartmak için kendi kalbimizdeki iyiliği onlara sunarken, mutluluk hayatımıza kendiliğinden gelir.

Ya da siz hâlâ mutluluğun bir duygu olduğunu mu sanıyorsunuz? Oysa mutluluk bir erdemdir. Dünyaya geliş amacımız mutlu olmak değil, tekamül etmektir. Mutluluk ise tekamül etmenin bir sonucudur.

Mutluluk; ışığını takip ederek ait olduğumuz yere ulaşacağımız bir kutup yıldızıdır. Bizi fıtratımıza, yaşam amacımıza, has esmamıza, hayal ettiğimizden çok daha büyük bir insan olduğumuzu keşfetmeye götürür. Mutsuzluk ise bize bu yolculuğa mecbur kılmak için bize verilen hediyenin adıdır. Verene şükürler olsun.


Nevin Nesrin Soysal

Eğitimci, yazar, besteci, reiki grand master teacher, regresyon ve aile dizimi terapisti, Minik Kalpler İlahi Grubu söz yazarı, bestecisi, koro ve klip yönetmeni, Eşsiz Nur Siyer ve Değerler Eğitimi temalı çocuk edebiyatı roman serisinin yazarı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitimi Projesi Formatörü. Erzurum’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İİBF İşletme bölümünden mezun oldu. Faizsiz sistemin kurucu elemanlarından olarak yurtdışı bankacılık alanında 10 yıllık bir çalışma hayatından sonra istifa ederek din eğitimi alanına yöneldi. 12 sene boyunca çocuklara yönelik Kuran kursu ve yaz okulu organizasyonları yaptı. Etüt eğitiminin yanı sıra din eğitimi ve kişisel gelişim eğitimleri veren Büyük Hedefler Eğitim Merkezi’ni kurup yönetti. Bu çalışmaları sırasında çocuk din eğitiminde müziği ilk kullananlardan birisi olarak müzik albümleri çıkardı. Eğitimci Necla Koytak başkanlığındaki Kadından Topluma Eğitim Grubu ve Bilim Sanat Vakfı’nda psikoloji ve iletişim konusunda eğitimler alarak grubun “Annelik Eğitimi” programlarında özellikle çocuk ve din, karakter terbiyesi konularında uzun yıllar boyunca seminerler verdi. Çeşitli vakıf ve derneklerin gönüllüsü olarak çok sayıda kermes, dayanışma günü, konser, yemek kermesleri vb yardım programları organize etti. Yardımeli Derneği’nin Kardeş Aile Projesi kapsamında Suriye, Lübnan, Ürdün’deki Filistin mülteci kamplarında, Özgürlük Konvoyu eşliğinde Gazze’de, Kudüs Platformu ile Kudüs’te bulundu. İHH’nın “Yetim Sponsorluğu” projesini başlatan “Bir Yetime Kardeş Olur musun?” çocuk konserinin koordinatörlüğünü, Yardımeli Derneği’nin “Kardeş Aile” projesini başlatan programın sahne amirliğini yaptı. Mazlum-Der yayınlarından çıkan ve alanında ilk kitap olan Olaylar-Belgeler-Anılar: Bütün Yönleriyle Başörtüsü Sorunu kitabının araştırma bölümünü hazırladı.

Prof. Dr. Mehmet Zeki Aydın editörlüğündeki 10 ciltlik “Değer Sandığı” değerler eğitimi setinin yazar kadrosunda yer aldı. “Özlenen Elçi” isimli film senaryosu 2013 yılında Kültür Bakanlığı tarafından “teşvike değer” bulundu. Yazmış olduğu “Eşsiz Nur” serisi ile bir web sitesinden “Edebiyat Alanında İz Bırakan Yazar” ödülünü aldı. Kaliteli toplum ve kaliteli aileyi oluşturmanın yolunun kaliteli bireylerin inşasından geçtiğini düşünerek, Usui reiki master teacher, regresyon terapisti, sistemik dizim uygulayıcısı ve pek çok enerji sisteminin masteri olarak, “kişilik gelişimi” olarak nitelediği kişisel gelişim alanında 2013 yılından beri profesyonel olarak çalışıyor. En büyük şükür kaynağı olan üç erkek evladın annesi.

Yayınlanmış eserleri:
Gezegen Maviye Yolculuk
Cenneti Arzulayan Fil
Işın Küresi Yolcuları
Geleceğe Dönüş
Güneşle Yolculuk
Endülüs Muhafızı
Evimizde Cennet Var Çocuk Şarkıları Müzik Albümü ve VCD’si
Yoluna Güller Döksem Çocuk Şarkıları Müzik Albümü


Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Mutluluk Atölyesi, Mayıs 2018

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DERVİŞİN YOLU 4 – KIRIK KALBE KIRK HADİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir