Çarşamba , Ekim 24 2018
ANA SAYFA / ÇOCUK / OLGA OKULU SEVMİYOR

OLGA OKULU SEVMİYOR

olga-okul
Olga dizisi yeni maceralarla devam ediyor!
Yazar: Geneviève Brisac
Çeviri: Ece Nahum
Resimleyen: Michel Gay
Hayykitap No: 206
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: Mart 2013
Sayfa Sayısı: 96
Ebat: 13×19,5 cm
ISBN: 978-605-5181-16-1
Barkod: 9786055181161
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Sıradan günlere renk katan Olga’nın işi bu kez zor. Okuldaki günler hiç de alıştığı türden değil. Bakalım kahramanımız okulla nasıl baş edecek?

Ders mi oyun mu? Canının istediği gibi davranmak mı belli başlı kurallara uymak mı? Okula alışmak hiç kolay değil ki! Bütün alışkanlıkların yerle bir oluyor, bir de üstüne kısıtlamalar geliyor… Olga yeni hayatının en sancılı günlerini yaşıyor. Alışmak, sevmek ne kadar zamanını alacak? Olga okulu sevebilecek mi?

Olga kitabıyla tanıştığımız bıcırık Olga’nın yeni macerası Okulu Sevmiyor’da onu daha yakından tanıyacak, dertlerine ortak olacaksınız.

Olga iki çocuklu bir ailenin küçük kızı. Okula başlayalı bir hafta olmuş ama alışması pek kolay olmayacak gibi. Ona göre okul hiç eğlenceli değil. Ne oyuncaklarını götürebiliyor ne de çiklet çiğneyebiliyor. Bir de öğretmeninden peş peşe uyarılar gelmeye başlamaz mı! Olga’nın bir an önce işleri yoluna koyması gerekiyor…

Kitapta yer alan ikinci öyküde Olga arkadaşlarını yatıya çağırmak istiyor ve tam iki arkadaşı için izin koparıyor! Birlikte koca bir gün ve gece geçirecekler. Arkadaşlarıyla yaşayacağı maceraları düşündükçe sabırsızlanıyor Olga. Bakalım onu ne gibi sürprizler bekliyor!

Geneviève Brisac
Paris, Fransa doğumlu Geneviève Brisac, Ecole Normale’in edebiyat bölümünden mezun oldu. Çocuk kitaplarının yanı sıra yetişkinler için de roman, öykü ve denemeler yazıyor. Brisac’ın ayrıca bir tiyatro piyesi bulunuyor. l’école des loisirs adlı yayınevinde çocuk ve gençlik kitapları editörlüğü yapan Brisac, birçok genç romancının tanınmasında rol oynadı. 1996 yılında Week-end de chasse à la mère adlı romanıyla Prix Femina ödülü alan yazar, bu romanının senaryolaştırılmasında da rol alıyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Olga Okulu Sevmiyor, Mart 2012
Olga, Şubat 2012

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

KALİTELİ YAŞAMIN SIRRI 3’Ü 1 ARADA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir