Perşembe , Ekim 17 2019
ANA SAYFA / YEMEK KÜLTÜRÜ / SAĞLIKLI MUTFAK / ÖZEL BESLENENLER İÇİN TARİFLER

ÖZEL BESLENENLER İÇİN TARİFLER

KAPAK
badeninsekeri.com yazarından… Unsuz, şekersiz, tahılsız, glutensiz.
Yazar: Sıla Baki Alkan
Hayykitap No: 427
Türü: YEMEK KÜLTÜRÜ / Sağlıklı Mutfak
Birinci baskı: Ekim 2017
Sayfa Sayısı: 176
Ebat: 15,5×23 cm
ISBN: 978-975-2477-32-2
Barkod: 9789752477322
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

“Yıllar boyunca, beslenmesini düzenlemekte kararlı ve istekli olan, ancak alternatif sağlıklı gıda bulmakta zorlanan tüm hastalarıma “Bade’nin Şekeri” sayfasını tavsiye ettim. Sevgili Sıla Baki Alkan, kendi kızı güzel Bade için hazırladığı şifa dolu tarifleri sosyal medya aracılığı ile paylaştı ve hastalarımızın sağlıklı gıda arayışlarında yollarına ışık oldu. Bugün, bu hayırlı çabasını bir adım daha ileriye taşıdı ve herkesin mutfağında kılavuz olacak bir kitap yazdı. Takdir edilmesi gereken bir emek ve özveri gösterdi. Bu faydalı kitap, her okuyana şifa olsun. Mutfağını sağlıklı bir şekilde düzenlemek isteyen tüm annelere ışık olsun.”
Dr. Ümit Aktaş
Bahçeşehir Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Koordinatörü

“Bir hekim olarak her gün onlarca aile görüyorum. Çocuklar için sağlıklı beslenme önerilerinde bulunurken başarılı olamayacaklarını için için hissediyorum. Bunun nedeni çocukların, anne ve babaların gıda endüstrisi, medya tarafından bir kuşatma altında olduklarını düşünmem. Glutensiz, şekersiz bir beslenme önerdiğimde bunların yerine yeni gıdalar koyamamak bu savaştaki en zayıf halka olmuştur. Bir bağımlıyı, bağımlılık duyduğu maddeden uzak tutmak için boşluğun doldurulması gerekir. Ancak şimdi görüyorum ki yalnız değiliz artık. Bu kitap basit bir diyet kitabı olarak değerlendirilemeyecek kadar değerli. Kendimizi mutsuz etmeden, hayattan zevk alarak, glutensiz ve şekersiz bir hayatın mümkün olabileceğinin ispatı. Kitabın yazarının, hastamın annesi olması benim için ayrı bir mutluluk kaynağı…”
Doç. Dr. Hasan Önal
Çocuk Metabolizma Hastalıkları Uzmanı

“Bu kitaptaki tarifler her branştaki hekim arkadaşların işini kolaylaştıracak ve hastalarının iyileşmesine en büyük katkıyı yaparken daha mutlu olmalarını sağlayacaktır. Doktor muayenesinden sonra “Yediklerinize dikkat edin” sözünü duyan herkes bu kitaptan faydalanabilir. Sağlıklı bebek sahibi olmak isteyen anne ve babaların, bebeğin anne karnına düşmesinden 6 ay önce bu diyete uymalarında fayda vardır. Anaokullarında nutellalı ekmek ve keklerin yerine bu tarifler uygulandığında milyonlarca çocuğumuz antibiyotik zararlarından kurtulabilir…”
Dr. Emin Mindan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Sıla Baki Alkan

1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2007 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. BÜFOD ve M.E.B sertifikalı bir fotoğrafçıdır. Evli ve Bade isimli bir kız çocuğu annesidir. Kızı Bade’nin henüz iki yaşındayken Tip 1 diyabet teşhisi almasından sonra hayat tarzını ve mutfağını tamamen değiştirdi. Aynı yıl kızı için hazırladığı özel tarifleri yayınladığı bloğu Bade’nin Şekeri’ni kurdu. Bade’nin Şekeri, Türkiye’nin sadece rafine şekersiz, tahılsız, doğal ve glutensiz tarifler yayınlayan ilk blog/web sitesidir. Blog, hastalıkları yüzünden özel diyet uygulamak zorunda kalanların hayatını kolaylaştırmak için sık sık başvurduğu bir uğrak noktası, birçok doktorun hastalarına tavsiye ettiği bir kaynak haline gelmiştir. Alkan, blogunun gördüğü büyük ilgi sonrası tariflerini Özel Beslenenler İçin Tarifler isimli bir kitapta topladı ve okuyucuları ile paylaşıyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Özel Beslenenler İçin Tarifler (Unsuz, Şekersiz, Tahılsız, Glutensiz), Ekim 2017

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DERVİŞİN YOLU 4 – KIRIK KALBE KIRK HADİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir